Argentina Míří K Recesi, Peso Hity Nové Minimum

 

Navzdory úsilí Argentinský Prezident Mauricio Macri povzbudit případné investory, Argentina bojuje měna dosáhla hranici nad 40 let k dolaru uprostřed pokles důvěry investorů. V latinské Americe není.3 ekonomika je zoufale bojovali, aby se zabránilo hospodářskému kolapsu, s inflační očekávání vyšší než 40% pro rok 2018. Dolar poptávka vzrostla v pátek v důsledku nadměrné likvidity vyvolala aukci Pokladničních poukázek. Peso se vzdal 53% své hodnoty na dolar zatím v tomto roce, více než 7% v září sám, jako demonstrace proti oživil vládní snahy snížit náklady, aby znovu získala trhu víra vzrostla.

 

Co způsobilo kontrakce Argentinské ekonomiky?

Poté, co argentinská ekonomika se zotavil v roce 2017 a pro-business Prezident Mauricio Macri koaliční vláda získala v parlamentních volbách loni v říjnu, ekonomové hlavního proudu měl vysoká očekávání pro Jižní Americký národ na začátku roku 2018.

Překvapivě, ekonomika začala hroutit v důsledku následujících důvodů: Ekonomové už dlouho tvrdil, že argentinská měna peso bylo předražené, a vláda přiznala, že to by devalvovalo, postupně a pomalu, aniž by způsobily paniku na trhu. Nicméně, peso nečekaně klesla v dubnu na obnovené investor obavy o schopnosti vlády řídit inflaci a zvyšování úrokových sazeb ze strany Federálního Rezervního systému USA, který posílil dolar. Odpisy provedené v Argentině dolar dluhy více nedostupnými pro vládu, nutí ji, aby žádost Mezinárodního Měnového Fondu (MMF) na 50 miliard dolarů úvěru.

Argentina je rostoucí míra inflace je jedním z hlavních atributů, které dělají to více náchylné než ostatní rozvíjející se trhy do portfolia víření mezinárodních investorů. Rychlý pokles měnového kurzu vedlo k akceleraci inflace v posledních měsících. Centrální banka reagovala na rychlé devalvaci i zvýšení inflace zvýšením úrokových sazeb na 60% a ředění miliardy dolarů v Forex rezervy na obranu peso, což vedlo k prudkému poklesu rezervy, které se postupně zvýšil od Macri převzal v prosinci 2015. Při úvěru MMF dal si vyhrazuje boost, pokračující tlak na peso doporučuje obnovené intervence centrální banky v posledních týdnech. Oslabující sucho zničilo úrodu sóji a kukuřice, pilíř Argentinské ekonomiky. Ekonomika má nyní smlouvu s odvětví zemědělství, pro tři po sobě jdoucí měsíce, dláždit cestu pro to, co ekonomové se domnívají, že bude recese.

Hospodářství se snížil o 6,7% v červnu, nejhorší měsíční pokles od finanční krize v roce 2008. Minulý čtvrtek, tisíce učitelů veřejných škol a univerzitních profesorů protestoval proti Macri 's fiskální obezřetnosti plány v hlavním městě Buenos Aires, řekl, že vláda sponzoruje armáda a policie a zároveň nechal vzdělávání a sociální programy trpět. Bezútěšný inflace novinky také vliv měna, s oficiální čísla ukazují, že maloobchodní cena vzrostla o 3,9% v srpnu, přináší 12-ti měsíční kurz na 34,4%.

V komentáři k situaci, Sergio Stape, 46-rok-starý učitel, řekl: "vláda je snížení příležitost, nejen pro vzdělání, ale pro zdravotnictví jako dobře, zatímco řízení velká část rozpočtu směrem k bezpečnosti. Můžeme říct, že je to krok zpět."

Cíle uvedené v původní dohodu s MMF jsou dokončeny, aby lépe odrážely tržní obavy, že vláda nepracuje dostatečně rychle, aby se jeho primární fiskální deficit.

Macri vláda teď slibuje, že odstranění mezery ve financování příští rok. Jeho dřívější 2019 byla cílová hodnota schodku 1,3% hrubého domácího produktu. Historie ukázala, že země, které viděl jejich měna propadla o více než 40% za rok, obvykle utrpěl kontrakce HDP o více než 6% o rok později. Peso ztratilo zhruba 53% v minulém roce. Moody ' s je odhad poklesu o 2% v každém z následujících dvou letech, zatímco Fitch Ratings prognóz 2,5% recese v roce 2018, s další kontrakcí je to možné.

Todd Martinez, analytik Fitch v New Yorku, řekl: "měna výprodej již měl velký negativní dopad na důvěru. To znamená, že vyšší inflace bude dopředu, což narušuje reálné mzdy a důchody, a bude mít dopad na spotřebu."

Edward Glossop, latinské Americe ekonom Capital Economics, řekl: "Naše . . . názor je, že MMF se nakonec dohodnou na poskytnutí více finančních prostředků do Argentiny, ale zda vláda bude moci držet podmínek nové dohody bude jiná věc."

Jak rychle se země zotaví, závisí do značné míry na Macri dlouhodobou strategii, přesto se volbám na konci příštího roku, strmé fiskální reformy nemusí být přijatelné pro veřejnost. Studenti kampaň university škrty v rozpočtu nuceni uzavření hlavní třídě v Buenos Aires, zatímco bojkotuje truckeři uzávěrkou off přístup k hlavní obilí přístav v severní Argentině.

Více než půl století devalvace měny z Chile, Indonésie znamenat chmurné vyhlídky pro Argentinu a Prezident Mauricio Macri – hluboké finanční krize následované politické povstání.

Na USDARS pár zůstává na pevné uptrend v historický cenový graf. Pokud inflace problém vyřeší, Argentinské peso bude pokračovat i nadále medvědí.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: