Goodyear Chybí Na 4. Čtvrtletí Zisk A Příjmy

 

V pátek, akcie Goodyear Tire & Rubber Co. (GT – Get Zpráva) klesl o 9%, aby uzavřel na $18.69 v obchodování na pátek poté, co společnost vykázala za čtvrté čtvrtletí zisk a příjmy pod očekáváním analytiků. 2019 byl zklamáním roku pro Goodyear tak daleko, a to včetně pátečního poklesu, akcie Goodyear klesla zhruba 50% z ceny $34.82, na které byl otevřen dne 1. ledna 2018.

 

Goodyear čelí těžký rok kvůli zpomalení v Číně

Akron, Ohio-založená společnost Goodyear oznámila, že fiskální rok 2018 čtvrtém čtvrtletí příjmy ve výši $3.88$, ve srovnání s $4.07 $ ve stejném období loňského roku. Na Zacks Konsensus Odhad byl $3,93 miliardy za čtvrtletí.

Za čtvrtletí končící prosince 2018, Goodyear oznámila zisk ve výši 110 milionů$, nebo $0.47 na akcii, v porovnání s $96 milionů nebo $0,39 na akcii ve stejném období v loňském roce. Bez poplatků, Goodyear oznámila upravený zisk 120 milionů dolarů, nebo $0.51 na akcii ve 4. čtvrtletí, dole od $245 milionů eur, nebo 0,99 dolar na akcii v období minulého roku. Ve 4. čtvrtletí upravený zisk minul Zacks odhad výnosů z $0.60 na akcii.

Segment moudrý příjmy:

  • Americas' – $2,11 miliardy oproti $2,18 miliardy
  • Evropa, Blízký Východ a Afrika – $1.21 $ v Q4 2018, v porovnání s $1.264 miliard eur ve 4. čtvrtletí 2017
  • AsiaPacific – $552 milionů, dolů o 11%, od $623 milionů.

31. prosince 2018, Goodyear měla peníze a peněžní ekvivalenty $801 milionů, dolů z $1.04 miliard eur na konci roku 31. prosince 2017.

Pneumatiky jednotku objemu poklesly o 3% y-o-y na 40,7 milionu v posledních čtvrtletí. Prodej náhradní pneumatiky zůstaly beze změny, zatímco objem původního vybavení poklesly o 10% od čtvrtého čtvrtletí roku 2017.

Goodyear CEO, Richard Kramer, který zmínil, že padající pneumatiky prodej na klíčových trzích, negativní dopad kurzových a rostoucí náklady na suroviny jako primární důvody pro jeho špatný výkon.

Kramer řekl, "Zatímco mnoho makroekonomických problémů, kterým jsme čelili v roce 2018 prodloužil do roku 2019, budeme i nadále stavět na tom, co jsme dosáhli v loňském roce a zůstat zaměřena na dosažení vyšší úrovně výnosů v delším časovém horizontu."

Na 15. ledna, Goodyear akcie propadla o 13%, což představuje nejhorší pád od roku 2011, po něm sekl FY18 čistý provozní příjem očekávání. Zatímco oznámil snížení zisku předpověď, Goodyear zdůraznila obtíže v udržení provozní zisk na trzích, jako je Čína a Indie. Společnost také poukázal na Evropské zima a zásobovací problémy týkající se nákladních pneumatik a 'vysokou přidanou hodnotou klientů jako důvod pro revizi směrem dolů z provozní výnosy počasí.

Navíc, v té době, Goodyear uvedl, že očekává provozní zisk bude o pár stupínků níže $1.30$.

Ve výzkumné zprávě pro klienty, Bruce Kamich, technický analytik s reálnými Penězi, řekl, že "GT nebyl schopen, aby se odvrátili od její sestupný trend. Pobyt obranné a pozor na nižší minima v týdnech a měsících." On také nemá očekávat, že cena akcie se odrazit od současných úrovní v dohledné době.

Historický cenový graf naznačuje, že akcie je obchodování pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, indikátor MACD je také v záporné oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie zůstanou medvědí v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: