CHVÍLI Zkoumá Veřejné Zprávy, Tesla CEO Elon Musk

 

Zásoby elektrické automobilka Tesla, Inc. (Nasdaq: TSLA) vzrostly o 11% na $379.57 minulé úterý poté, co CEO Elon Musk řekl, že se dívá na možnost užívání soukromé společnosti za cenu 420 dolarů za akcii. Teď hodnot společnosti na přibližně 72 miliard dolarů. Stejný tweet také předal zprávu, že Tesla má "zajistit financování" pro užívání soukromé společnosti.

Ohromující zprávu z 47-rok-starý investora a inženýr zvýšila cena akcií okamžitě. Nicméně, v následujících dnech, akciový přišel o většinu těchto zisků se pochybnosti objevily informace o logistice získávání takové obrovské množství v krátkém čase.

Musk uvedl, že by raději držet jeho 20% podíl v Tesla v případě odkupu jednat. Informování zaměstnanců o tyto údaje prostřednictvím dopisu, generální ŘEDITEL navrhla volba pro akcionáře: vyřazení jejich akcií za 420 dolarů každý, nebo zůstanu jako investoři v soukromě spravovaných Tesla. Navíc, Musk navrhl, že zvláštní účelová jednotka, podobně jako ten, který zůstává v jeho leteckém společnosti SpaceX, by povolení Tesla akcionáři zůstat investoval, pokud dávají přednost, aby tak učinily. Investiční bankéři a analytici reagovali na tomto plánu, s cynismem, věřit, že to bude složité pro Musk, kdo má čisté jmění ve výši asi 22 miliard eur, s cílem zvýšit finanční prostředky nezbytné pro řešení, vzhledem k tomu, že Tesla zůstává ztrátové entity.

 

Vyšetřování SEC

Jako Musk neodhalily žádné podrobnosti o tom, sponzor, US Securities and Exchange Commission je zkoumat všechny veřejné prohlášení týkající se tohoto oznámení. San Francisco úřad SEC je shromažďování důkazů o Tesla média oznámení ve vztahu k prodejní cíle a výrobní cíle. Vymáhání, právníci jsou také prověřovat, zda Pižmo tweet o financování je faktické. Jak nyní, SEC dotaz je pouze předběžné a jeho výsledkem nebude nic, co může poškodit investory.

 

Soudy

V dalších novinek, dvě žaloby byly podány na San Francisco federálního soudu minulý týden, tvrdí, že Elon Musk se snažil investory v omyl tím, že financování bylo zajištěné, aby se automobilka soukromé.

První žalobu, kterou podala akcionářem Kalman Isaacs, žádá soud, aby class action stav jménem investorů, kteří zakoupili Tesla akcie na 7. srpna a 8. Druhá žaloba, podána William Chamberlain, žádosti, žaloby pro ty, kteří buď koupil nebo prodal Tesla srpna mezi 7. a 10. Oba soudy tvrdí, Pižmo záměrně uvedení krátké prodejci na riziko tím, že poskytuje nepravdivé informace.

 

Morgan Stanley vzkaz pro klienty

Zatímco mnozí se domnívají, že financování není připraven, Morgan Stanley informovala své klienty, že Tesla může rozhodnout pro vlastní kapitál koupit, aby se společnost vlastní. Podle analytika Adam Jonase, Tesla mohl zvýšit finanční prostředky v soukromém trhu prostřednictvím dražby jejích akcií. Jonas dále potvrdila jeho equal-weight rating, spolu s cílovou cenu na $291 pro populaci.

 

Zvěsti o Saúdskou podporu

Tam byl také zvěsti, že Saúdská Arábie PIF (Public Investment Fund), který vlastní 5% podíl v autě projektu, může zpět Elon Musk návrh. Sovereign wealth fund investuje miliardy do technologií, včetně 45 miliard dolarů investice v průběhu pěti let v SoftBank Group je Vize Fondu. Nicméně, zdroje blízké CNBC odhalily, že PIF nemá žádný zájem na podpoře Elon Musk má v plánu jít na soukromou, a to se očekává, že tlak na Tesla, jako má výbor neobdržel jakýkoli druh finanční plán, ze Musk jako dosud. Rada bude o této záležitosti diskutovat a přijmout konečné rozhodnutí na týden dopředu.

 

Cena akcií

Technicky vzato, akciový je stále býčí, cena obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr a MACD indikátoru v býčí zóny. Nicméně, zprávy týkající se výše uvedených SEC vyšetřování a soudy se může pohybovat cena v libovolném směru. Tedy akcie se očekává, že zůstane volatilní, až objeví pravdu o vlastní návrh.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: