Turecká Lira Se Vrhá 2% Na Obavy Nad Forex Rezervy

 

Minulý týden turecká lira prudce propadla versus dolar poté, co centrální banky zjistil, že je těžké objasnit rozhodnutí týkající se devizových rezerv, rozdmýchává obavy o zdraví národa je finanční situace tváří v tvář rostoucí hrozbě, že další politické nepokoje. Po vrhat téměř 2% na začátku ve čtvrtek, na liru zpět na blízko se ztrátou 1%, záznam největší eroze v hodnotě měny v jeden den. Z nízké 5.3280, USD/TRY pár zaznamenány vysoké 6.3040, před uzavřením v 5.8063.

V průběhu měsíce Března, centrální banka využila krátkodobé swapy s domácí úvěrové instituce k posílení jeho celkové globální rezervy, které se sčítají na výši 28,4 miliardy na konci 12. dubna. Bloomberg údaje ukazují, že dlužná částka na tyto nabídky bylo 12,7 mld $minulý týden. Vysoké hodnocení centrální banky zástupce, mluvení v rámci utajení, zmínil, že je nereálné předvídat rezervy se liší v souladu s měnovými swapy.

Součet peněz, regulátor bere jako půjčku od bankovních institucí prostřednictvím swapů se objeví v účetní závěrce, ale rezerva úpravy jsou výsledkem širší transakce a činnosti, oficiální řekl.

Nejasnosti vyvolává pochybnosti nad tureckých aktiv outlook mezi politickými otřesy způsobené výsledek březnových voleb v Istanbulu, kde Erdogan je strana, která čelí debakl ve dvou velkých tureckých městech. Prudký pokles devizových rezerv v Březnu za následek lira je nejvýznamnější den v poklesu, protože krach měny v roce 2018. Turecký Prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že země je haněn Západní mediální obraz ekonomiky jako "zhroutil, skončil." Bez ohledu na zprávy, "naše situace je jasná," Erdogan prohlásil, že při řešení lidí v Ankaře.

Tento týden, Turecko je Vysoká Volební komise předpokládá se, že dát svůj rozsudek na základě obvinění z podvodu tím, že vládnoucí AKP. CHP strany Ekrem Imamoglu ujal jako starosta Istanbulu po kontroverzním vítězství, hnací liry na vyšší oběžnou dráhu minulou středu. Při svém prvním projevu po nástupu do své role, Imamoglu vyžaduje rychlé řešení na konci volatility.

Ekrem Imamoglu řekl, "Jako nyní, jsme si vědomi procesů děje. Jsme samozřejmě čekají nějaké prohlášení na těchto procesech za mír a štěstí našeho města a obyvatelé."

Erdogan problémy se množí, pokud jeho strana ztrácí Istanbulu do opozice. Nezaměstnanost a inflace měla negativní vliv na zemi po strmý pád v měně hodnotu řídil ekonomiku do své první pokles za deset let. Mimo Turecko, Erdogan se snaží kontrolovat odpor z diplomatického sporu s USA, v celé zemi je záměr získat ruský systém protivzdušné obrany.

Vyřešit věci, v zemi poslal jeho nejvyšší představitelé ve Washingtonu minulý týden. Centrální banka má zdržel oficiálně vysvětluje, jak půjčených peněz se promítá v jeho týdenní devizových rezerv údaje, ale představitelé důvěrně poznal potřebu transparentnosti.

V průběhu příštího roku, Turecko na splacení $118 miliard eur z jeho dluhu v cizí měně. Země závisí pouze na rezervy centrální banky vymazat své dluhové závazky, v případě přílivu kapitálu výrazně zpomalí. Tak daleko v roce 2019, zahraniční investoři stáhli $1.60 miliard lir na trhu dluhopisů vzhledem k nestabilní politické a ekonomické situaci, které otřásly zemi finanční trhy.

I přesto, že se zdá být ne chyba s účetními postupy tím, že země je centrální banka, central bank úředník, který si nepřeje být identifikován, se domníval, že podrozvahové závazky by měly být považovány za při výpočtu změny v rezervách. Úředník také řekl, že centrální banka musí ujasnit své souhrnné rezervy situaci, aby se zabránilo neoprávněné pověsti.

V Březnu, JPMorgan Chase & Co. doporučuje svým klientům, aby vyložit lira, zmínku. Března bufferu čerpání. Dříve, v dubnu, Moody ' s Investor Service domníval, že pokles úvěrové negativní jako národ je "velmi nízká" devizové rezervy štít méně, než 50% jeho zahraniční platby v blízkosti horizontu. Prudký pokles odráží č. bezprecedentní události, zástupce centrální banky, která nechce být identifikovány, řekl, že v Březnu.

Turecká lira se očekává, že zůstane slabý, dokud jasnost se objeví o devizové rezervy držené u centrální banky.

Technicky vzato, USD/TRY pár se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Oscilátoru z klouzavý průměr má také pozitivní čtení. Jako výsledek, očekáváme, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: