Kiwi dolar Vrhá Na Špatnou Údaje o Nezaměstnanosti

 

Novozélandský dolar ukázal sílu vůči americkému dolaru včera ráno, poté, co Globální Mléčné Obchod Cena Index se zvýšil o 6,7% v mléčné aukce. Nicméně, jižní měna propadla později v den, kdy Statistiky Nový Zéland oznámil nezajímavá zpráva o zaměstnanosti. Zpomalení v Číně, která je druhým největším obchodním partnerem Nového Zélandu, je také udržet investory a obchodníky od komoditní měny. Po zprávě o zaměstnanosti, NZD/USD klesl na minimum 0.6750, od vysoce 0.6910.

 

Nečekaný růst nezaměstnanosti se změní kiwi dolar slabý

Pro pátý deník aukce v řadě, Global Dairy Trade Price Index ukázal rose vzpírat globální zpomalení se týká. Ve středeční aukce, průměrná cena mléka a mléčných výrobků se zvýšil na $3,265 tunu, od $3,057 tuny tři týdny. Nicméně, pouze 23,326 tunu mléčných výrobků byly prodány, z 27,909 ton před třemi týdny. Celý mléko index se zvýšil o 8,4% na $3027/tunu, což je nejvyšší úroveň od Května roku 2017.

Ceny mléka a mléčných výrobků mají obvykle značný dopad na Nový Zéland dolar jako mléčné výrobky generovat maximální exportních příjmů země. Proto, 6,7% nárůst v GDT Index vytvořen kůl v Kiwi dolar. Nicméně, optimismus vybledlé rychle důsledku uvolnění slabé údaje o zaměstnanosti.

Statistiky Nový Zéland oznámil, že zaměstnanost vzrostla o 0,1% m-o-m v posledním čtvrtletí roku 2018, chybí ekonomové prognózy růst o 0,3%. A co je nejdůležitější, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,3% v prosinci čtvrtletí, z 4,0% v předchozím čtvrtletí. Ekonomové očekávali, že míra nezaměstnanosti se mírně zvýší, ale ne v rozsahu, pracovní síly, průzkum odhalil.

Prudký nárůst počtu nezaměstnaných mužů přispěl k nečekané nárůst nezaměstnanosti. Počet nezaměstnaných mužů se zvýšil o 8000 na 65.000. Stejně tak počet nezaměstnaných žen se zvýšil o 2000 na 55.000. Zejména pro poprvé v devíti letech, podíl nezaměstnaných mužů (o 4,4%) se zvýšil více než nezaměstnaných žen (o 4,2%). Navíc mzdové náklady index vzrostl o 0,5%, chybí analytiků očekávání o 0,6% zvýšit.

ANZ senior ekonom Liz Kendall řekl, "To vypadá jako to nejlepší, co na trhu práce nabídnout je za námi."

Zpráva o nezaměstnanosti spustil novozélandský dolar prodat-off. Pokles byl také poháněn výzkumná zpráva Infometrics předpovídá zpomalení v Nový Zéland hospodářský růst v nadcházejících letech.

Výzkumné údaje firma Infometrics předpokládá Nový Zéland je růst kolem 3,0% v roce 2019. Nicméně, firma očekává, že růst ponořit pod 2,0% do poloviny roku 2021 v důsledku poklesu objemu vývozu a zisku.

Komentovat prognózy Infometrics Šéf Prognostik Gareth Kiernan řekl: "Zpomalení růstu HDP v Číně a USA je vážení na Nový Zéland ekonomické vyhlídky. Tento tlak z offshore shoduje s zpomalení v mnoha řidičů, které nabuzení domácí růst v posledních letech."

BNZ ekonom Doug Oceli nepředvídá žádné významné zvýšení cen produktů, které jsou vyváženy na Novém Zélandu v roce 2019. Zpomalení v Číně je jedním z hlavních důvodů pro tlumené počasí. V případě zemědělských a lesnických produktů, Čína představuje asi 28% Nový Zéland vyváží. Čína také bere v téměř 24% z Nového Zélandu vývoz hovězího masa a 30% skopového masa vývoz. Deset let předtím, tyto akcie byly pouze 3,2% a 0,1%. Zde předkládaná fakta naznačují, že NZD/USD bude nadále medvědí v blízkosti horizontu.

Historický cenový graf ukazuje se, že NZD/USD pár prolomil support na 0.6870. Měnový pár je také obchodování pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Navíc, MACD histogram má negativní čtení. Jako výsledek, můžeme předvídat NZD/USD měnový pár zůstane slabá v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: