Juanů Na Optimismus Nad Čekající Xi-Trump Setkání

 

Čínský jüan zvrátit trend včera rallye proti několika hlavních měn, podporovaný robustní ceny bydlení a maloobchodní tržby v Květnu. I když průmyslová výroba a investice do fixního majetku údajů nesplnil odhady analytiků, postavy byly stále znatelné vzhledem obchodních rvačka to má s USA. USD/CNY měnového páru klesla téměř 0.35% na 6.89295, po otevření 6.9259.

Dle Národního statistického Úřadu (NBS), průměrná cena nově postavené domy v 70 Čínských městech vyskočila o 10,7% rok-na-rok v Květnu, srovnatelné s úrovní v dubnu. Ekonomové předpovídají růst o 11%. Nejvýznamnější zisky byly zaznamenány v Shenzhen (1.2%), Šanghaj (1.7%), Peking (3.9%) a Guangzhou (12.2%). Na m-o-m základ, v Květnu, ceny nové domů vzrostly o 0,7%, což je největší nárůst za pět měsíců.

Ekonomové připisují zisky k uvolnění pravidel tím, že Čínská vláda v malých městech, a rozhodnutí snížit úrokové sazby, zatímco podpora úvěrování ze strany Čínská lidová Banka (PBOC).

Minulý pátek, Čínská vláda údaje uvedené 8.6% m-o-m v Květnu maloobchodní tržby, což představuje nárůst ze 7,2% v dubnu a výše ekonomové prognóza 8% růstu. Šperky (o 4,7%), domácí spotřebiče (5.8%), nábytek (6.1%), telekomunikace (o 6,7%) a kosmetika (16.7%) zaznamenaly největší růst. Průmyslová výroba v Květnu vzrostly o 5%, s mírným poklesem z 5,4% růst registrovaných v předchozím měsíci. Analytici očekávali průmyslová výroba zůstane beze změny od dubna. Navíc, investice do fixního majetku vzrostly o 5,6% v Květnu, ale odmítl z 6,1% růst registrovaných v předchozím měsíci. Údaje minul 6% nárůst očekávalo na trhu.

Mezitím, americký Prezident Donald Trump odhalil plány na "rozšířené" setkání s jeho Čínským protějškem Xi Jinping na summitu G20 naplánované se bude konat v Osaka-Japonsko příští týden. Finanční trhy, že to jako pozoruhodný vývoj v úsilí vyřešit probíhající obchodní spor mezi Čínou a USA.

Trump, zatímco mluví do médií v Bílém Domě včera prohlásil, že USA a Čínští vyjednavači by restart diskuse dnes.

Zejména, Trump je optimistický ohledně nadcházející jednání s Xi. Trump řekl, "mám velmi dobrý vztah s Prezidentem Xi. Uvidíme, co se stane. Myslím, že máme šanci. Čína chce jednat. Nelíbí se jim tarifů."

Ohledně telefonické konverzace s Xi, Trump řekl, "Měl velmi dobrý telefonickém rozhovoru s Prezidentem si ťin z Číny. Budeme mít delší schůzku příští týden na summitu G-20 v Japonsku. Naše týmy zahájí jednání před na naše setkání."

Celkově pozitivní sentiment se očekává, aby udrželi jüan optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: