Coca-Cola se Na Vydávání Slabé FY19 Zobrazit Rev.

 

Obří nápoje Coca-Cola Company (NYSE: KO) se houpal na zisk ve čtvrtém čtvrtletí, ve srovnání s čistou ztrátou v období předchozího roku, které zahrnovaly velký jednorázový poplatek spojený s americkou finanční opravy. Výnosy za čtvrté čtvrtletí také překonal odhady analytiků, napumpovaný silná poptávka pro čaj, voda, káva, sportovní nápoje. Nicméně, Coca-Cola očekává pokles tržeb ve fiskálním roce 2019. Trh reagoval negativně na outlook, tlačí akcie dolů 8.44% nebo $4.20 $45.59 na konci obchodního dne.

 

Slabý výhled disky proměnit na akcie Coca-Cola medvědí

Atlanta, Georgia-založená společnost oznámila 4Q18 příjmy ve výši 7,06 miliardy, dolů o 6% od $7.51 miliard dolarů ve srovnatelném čtvrtletí loňského roku. Ulice očekávané příjmy z $7.03 miliard za čtvrtletí. Čtvrté čtvrtletí tržby utrpěl 13% eroze v důsledku nepříznivé směnné kursy a re-franchising stáčení území.

Za čtvrtletí končící prosince 2018, Coca-Cola vykázala čistý příjem $870 milionů, nebo $0,20 za akcii, v porovnání s čistou ztrátou ve výši $2.75 $ nebo $0.65 na akcii ve stejném období loňského roku. Fiskální 2017 výsledky za čtvrté čtvrtletí zahrnuty jednorázové net za $3,61 miliard týkající se daňového opravy.

Během posledních čtvrtletí, zisk z pokračujících operací ve výši 0,43 eur za akcii, a to až od $0,39 na akcii v období minulého roku. V průměru, analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali zisk na 0,43 eur za akcii. Zejména, Coca-Cola překročila Konsensu EPS odhady třikrát v posledních čtyřech čtvrtletích.

Organické tržby vzrostly o 5% ve 4q, podporovaný 1% koncentrát růst tržeb a 4% cena/produkt mix růst. Jednotky případě, že objem zůstal téměř plochá v tomto čtvrtletí.

Zvýšení nákladů na dopravu negativně ovlivnily zisk za čtvrtletí. Náměstek finanční ŘEDITEL John Murphy, který se očekává, aby se pozice do důchodu CFO Kathy Wallerová v Březnu, nepředpokládá další kolo nákladní zvýšit v roce 2019.

Komentuje výsledky generální ŘEDITEL James Quincey, řekl: "Naše výsledky ukazují pokrok v naší transformace jako spotřebitel-centric, celkem nápoj společnost a moc více strategicky sladěn systém. Coca-Cola vytvořila pevný základ vydělávat na dlouhodobé příležitosti k růstu a pohon trvalý shareowner hodnotu."

Šumivých nealkoholických nápojů, tržby poklesly o 1% ve čtvrtém čtvrtletí, i když jeho populární Coca-Cola Zero Cukru nápoje jsou vidět dvouciferný růst.

Těšíme se, Coca-Cola očekává, že čisté tržby v tvář pozitivní dopad mezi 6% a 7% v důsledku akvizic, strukturální položky, a odprodeje. Nicméně, společnost také očekává, že negativní dopad mezi 6% a 7% z výnosů v důsledku nepříznivých směnných kurzů a zajištěných pozic.

Pro fiskální rok 2019, Coca-Cola očekává zisk na akcii (pokračující činnosti) růst v rozmezí -1% až 1%, ve srovnání s příjmy z $2.08 na akcii v předchozím fiskálním roce. Pro FY19, analytici očekávají zisk $2.22 na akcii na příjmy ve výši 33.28 miliard.

Kromě toho, společnost prognózy zhruba 4% růst organických tržeb a 10% na 11% růstu v měně-neutrální provozní výnosy, a to jak na očištěné bázi.

Komentuje outlook, Quincey řekl: "Jsme obezřetní v našem výhledu na rok 2019 s ohledem na četné snížení globální ekonomický výhled růstu pro rok 2018 a naše vlastní zkušenosti v některé z rozvíjejících se a rozvojových trzích."

Jako sycené nápoje spotřeba klesá po celém světě, Coca-Cola rozšiřuje mimo jeho hlavní nealkoholických nápojů podnikání. V loňském roce, získala šest společností, jedním z nich je Britský řetězec Costa Coffee na 5,1 mld$. Měkké příjmů outlook se očekává, že držet akcie slabá v krátkodobém horizontu.

Cena graf ukazuje, že zásoby vytvořila dvojitý vrchol vzor. Navíc, MACD histogram je čtení ukázalo negativní. Jako výsledek, můžeme předvídat skladem přesunout dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: