RBA Oznámila, Preventivní snížení Sazeb o 25 Bazických Bodů

 

GBP/AUD pár zůstal rozsah-vázané včera i přes propuštění lepší než očekávané údaje o HDP (prosinec čtvrtletí) z Austrálie. Obavy z vypuknutí koronavirus v Číně a dalších zemích se obrátil sentiment medvědí směrem k Aussie. Čína je největším obchodním partnerem Austrálie. Australan byl také oslaben o preventivní snížení sazby o RBA (Reserve Bank of Australia). Podobně mírném poklesu v sektor služeb spojeného KRÁLOVSTVÍ výkon v únoru, uvádí IHS Markit, také držel libra rozsah vázán. V posledních 24 hodinách, GBP/AUD pár přestěhoval mezi 1.9340 a 1.9495.

Australský statistický Úřad uvedl, že ekonomika rozšířila o 0,5% q-o-q v prosinci čtvrtletí. Ekonomové očekávali, že HDP poroste o 0,4% za vykazované období. Na y-o-y základ, HDP vzrostl o 2,2%. Zatímco obchodní podmínky se snížil o 5,3%, míra úspor domácností klesla o 3,6%.

Ke zmírnění dopadu koronavirus, Reserve Bank of Australia snížily úrokové sazby o 25 bazických bodů na preventivní bázi. Centrální banka vyjasněno, že snížení sazeb bylo provedeno, aby účinně negovat dopad bushfires a koronavirus. Zejména, americký Fed oznámil, mimořádné snížení sazeb o 50 bazických bodů v předchozí den. RBA je snížení sazeb má přijít v týdnu po tuzemském finančním trhu viděl masivní $200 miliard hodnotu eroze.

RBA Guvernér Philip Lowe vysvětlil, že snížení sazeb bylo rozhodnuto, aby v boji proti hrozbě z koronavirus.

Lowe řekl, "koronavirus vypuknutí zámoří má významný vliv na Australské ekonomiky v současné době, zejména v oblasti vzdělávání a cestovního ruchu. Nejistota, která je vytváří, je také pravděpodobné, že vliv na domácí výdaje. Jako výsledek, růst HDP v prvním čtvrtletí je pravděpodobné, že bude výrazně slabší, než se dříve očekávalo. Vzhledem k vyvíjející se situaci je obtížné předpovědět, jak velké a dlouhotrvající efekt bude."

Australské ministerstvo Financí soudí, že lesní požáry by střihu 0.2% z HDP, zatímco OECD (Organizace pro Hospodářskou Spolupráci a Rozvoj) se upozorňují, že koronavirus mohl ovlivnit Austrálie HDP nejméně o 0,5%.

Nicméně, ekonomické modelování ex-Rezerva člen Bankovní rady a ANU profesor Warwick McKibbin ukázaly, že Australské HDP by se minimální zásah o 2% v letošním roce i v případě mírné prolomení koronavirus. Sarah Hunter z BIS Oxford Economics se domníval, že nedávné údaje o HDP neruší riziko recese v roce 2020.

Sarah Hunter řekl: "Celkově data potvrzují, že tempo v roce 2019 byl pomalý a stabilní (v průběhu roku byl růst o 2,2 procenta). Ale podmínky mají jednoznačně výrazně změnil od té doby. Koronavirus vypuknutí vyvíjí značný tlak na globální ekonomiku, a to prostřednictvím narušení cestovního ruchu, vysokoškolské vzdělávání, globálního dodavatelského řetězce a finanční trhy. Hit na vývozu služeb a rozvíjející narušení dodavatelského řetězce, spolu s dříve přetáhněte z lesní požáry, pravděpodobně vyústí v pokles v Q1 [Březen čtvrtletí], a riziko recese zvýšila podstatně."

ANZ je Felicity Emmett zopakoval, že existuje jasná šance z recese v první polovině roku 2020. K odůvodnění svého stanoviska, Felicity Emmett zvýrazněné stagnace v bytové výstavbě, spotřebitelské výdaje a podnikové investice.

Emmett řekl, "očekáváme, že Q1 [první čtvrtletí roku 2020] HDP je negativní, ale vzhledem k tomu, že zotavení vypadá nepravděpodobné, že být ve tvaru písmene V, obavy jsou správně roste, že Q2 růst bude také negativní, a že Austrálie může vstoupit do své první recese od roku 1990."

Finální PMI služeb údajů zveřejněných v Evropské seance včera uvedl, že IHS Markit/Chartered Institute of Procurement & Supply služeb Index Nákupních Manažerů klesl na 53.2 v únoru, od 53.9 v lednu. Flash odhad byl 53.30. To znamená, že sektor služeb spojeného KRÁLOVSTVÍ rostla pomaleji než v únoru, a to především kvůli negativní vliv na tržby z COVID-19 ohniska. Ještě, uvádí obrázek byl druhý nejvyšší skóre od září 2018 nad neutrální hodnotu 50 pro druhý po sobě jdoucí měsíc.

IHS Markit Hlavní Ekonom Chris Williamson uvedl, že po volbách růst sektoru služeb v únoru byla částečně ovlivněna v důsledku koronavirus ohniska, které narušily cestovního ruchu. I přes tyto výpadky, obchodní sentiment v celé sektor služeb zaznamenal nejvyšší úroveň od Března 2015. Průzkum také odhalil, nárůst průměrné náklady závazky po sektoru.

Snížení sazeb se očekává, že držet Aussie makléřského v krátkodobém horizontu.

Historický cenový graf naznačuje, že GBP/AUD pár se odrazil od supportu na 1.9312. Další hlavní rezistence se předpokládá pouze u 1.9550. Navíc, stochastický oscilátor je také roste směrem k býčí regionu. Proto očekáváme, že GBP/AUD dvojice pro pohyb nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: