Kanadský Dolar Klesá Na Slabé Maloobchodní Tržby, Růst

 

Kanadský dolar prudce klesl vůči jeho G10 soupeři na pátek v důsledku zpomalení v domácí růst maloobchodních tržeb v dubnu. Zejména loonie propadla vůči euru na pozitivní výrobní a servisní údaje PMI z Eurozóny. Z nízké 1.4880, EUR/CAD pár vzrostl na maximum 1.5025 před uzavřením v 1.5015.

Údaje ze Statistiky Kanady uvedl, že maloobchodní tržby vzrostly již třetí měsíc po sobě, i když pomalejším tempem v dubnu. Maloobchodní tržby krok za krokem až 0.1% měsíc-na-měsíc v dubnu, po vzestupně revidován na 1,8% růstu v předchozím měsíci. Analytici předpovídají prodeje růst na 0,3%.

Jádrové maloobchodní tržby, kromě automobilových dílů vzrostly o 0,1% m-o-m, po vzestupně revidován na 1,3% zisk v Březnu. Ekonomové očekávali jádrové maloobchodní tržby zvýšit o 0,6% m-o-m zvýšení.

Mezitím, ceny ropy pokračovaly v růstu poté, co Prezident Donald Trump oprávněn vojenské údery na Írán v reakci na sestřelení amerických dronů. Ačkoliv se Trump odvolat údery na poslední chvíli, zvýšené napětí stále poptávka po ropě vyšší. Zatímco WTI surové získal $0.36, nebo 0.63% uzavřel na $57.43, Brent získal $0.69 nebo o 1,08% a uzavřel na $64.45. Ještě, loonie byl schopen vydělávat na ropy rally jako výrobní a údaje PMI z Eurozóny byl lepší, než se očekávalo.

V Evropě, IHS Markit oznámila zvýšení flash služeb Index Nákupních Manažerů (PMI) 55.6, z 55.4 v Květnu. Nahlášené číslo představuje dva měsíční maximum. Odvětví služeb hraje klíčovou úlohu při zajišťování růstu v Německu, zatímco výroba poklesla, hlavně kvůli obchodní záležitosti a Brexit nejistoty.

IHS Markit také oznámil, že německý výrobní PMI zaznamenal čtyři-měsíční maximum 45.4 v červnu, což představuje nárůst z 44.3 v Květnu, což signalizuje možný konec poklesu namísto návratu k růstu.

Komentuje německý sektor služeb, Trevor Balchin, Ekonomie Ředitel IHS Markit, řekl: "růst sektoru Služeb zůstává nad-trend a i když výrobní pokles pokračoval do června, tam jsou nesmělé signály, že to nejhorší máme za sebou."

V Eurozóně, výrobní odvětví činnosti i nadále zlepšovat v červnu, podle nejnovější výrobní činnost údajů zveřejněných IHS/Markit výzkumu. Eurozóna výrobní index nákupních manažerů (PMI) zaznamenal dva-měsíční maximum 47,8 v červnu, a to až z 47.7 v dřívější měsíc, ale minul ekonomové předpověď 48,0. Podobně, služby PMI prudce zvýšil na 7-měsíční maximum 53.4, versus 52.9 očekávali analytici, a vyšší, než 52.9 zveřejněny minulý měsíc.

Zpomalení maloobchodních tržeb se očekává, že držet Kanadský dolar mírně medvědí vůči Euru v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, EUR/CAD pár se odrazil po testování podpory úroveň 1.4905. Další hlavní rezistence se předpokládá pouze v 1.5060. Kromě toho, hybnost ukazatel dosahuje nových maxim. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: