Kanadský Dolar Se Otočí Slabý Na Špatnou Práci Data

 

Kanadský dolar dosáhl maxima 89.15 vůči jenu na začátku října, a to především díky pozitivní výsledkové zprávy a očekávání zvýšení úrokových sazeb Bank of Canada. Komoditní trh rally a optimismu v průběhu čínsko-amerických obchodních jednání také pomáhal posílení Kanadského dolaru. Nicméně, Loonie byla na pokles vůči jenu v posledních několika dnech, z důvodů diskutovaných níže.

 

Dat pracovních míst, ceny ropy pokles šťouchnutí Kanadský dolar dolů

Kanadský Dolar dal zpět předchozí zisky a klesl v pátek po Statistics Canada oznámil, chlazení na trhu práce v říjnu, že nenabídla žádnou pomoc k podpoře měnových trzích sázet s důvěrou na rychlejší tempo zvyšování úrokových sazeb z Bank of Canada (BoC).

V průběhu října, Kanada je ekonomika vytvořila 11,200 nových pracovních míst, hluboko pod ohromující 63,300 vyrábí v předchozím měsíci a pod ekonomů shoda za 12.700 nových pracovních míst. Navíc Kanada je pracovní síla rozšířila o pouhé 62,500 tak daleko, že v roce 2018, jedna z nejnižších 10-měsíční zisky v nejnovější historii. Navíc, míra participace klesla na 65.2% za poslední měsíc, nejméně za posledních dvacet let.

Statistiky Kanada také uvedl, že míra nezaměstnanosti klesla o deset bazických bodů na 5,8% v posledních několika měsících, malé překvapení pro trhy, které se očekává, aby zůstala na úrovni 5,9%.

Nicméně, to nebylo vzhledem k síle na trhu práce. Podle Statistics Canada, míra nezaměstnanosti jednoduše spadla, protože menší počet nezaměstnaných šel hledat práci v říjnu.

O stavu Kanadské ekonomiky, Avery Shenfeld, hlavní ekonom CIBC Kapitálových Trhů, řekl: "Kanada je ekonomika není řvoucí dopředu, ale stále sedí na to, co vypadá jako plná zaměstnanost, jako dnešní údaje jasně zdůraznila. Detaily jsou slušné, s zisky přichází v soukromém sektoru a naklonil se, aby na plný úvazek."

Trhy kladou velký důraz na údaje o trhu práce, jako pokles nezaměstnanosti a zlepšení vytváření pracovních míst, podle tradiční myšlení na toto téma, jsou tlačí nahoru mzdy. Růst mezd zpomalil pátý měsíc v řadě, roste o 2,2% rok-na-rok, nejnižší úroveň od září roku 2017 a o 3,9% v tomto roce. Na 1,9%, růst mezd pro trvalé zaměstnance byl nejslabší za více než rok.

Změny úrokových sazeb jsou vyrobeny pouze v reakci na inflační tlaky, ale vliv na měny, protože jsou nepřímo přitahují nebo omezovat mezinárodní kapitálové toky.

Shenfeld dále uvádí: "Průměrný výdělek pro stálé zaměstnance, jsou nyní se opřít o 1,9% rok-přes-rok, podle tohoto seriálu. To je pravděpodobně low-ball postavu, ale to je součástí sady dat, které rozhodně nevykazují žádné důkazy o mzdové tlaky. Na rovnováhu, to není ten druh dat, BoC bude muset předem zvýšení sazeb v prosinci, ale tam je ještě další úlohy, referát, než že rozhodnutí rande."

Září obchodní údaje, informuje v pátek také nebyli nijak zvlášť působivé. Vývoz klesl o 0,2% po poklesu o 1,5% v srpnu, zatímco dovoz klesl o 0,4%. Ve skutečných podmínek, vyřazení, změny cen, dovoz klesl o 1,5% a vývoz o 1,2%.

Signál vypustil nejnovější aktualizace zásad byl explicitní. Je jasné, že BoC se chystá zvýšení sazby agresivně v měsících. Blokování prvotní výkyv v Kanadském Dolaru, Loonie má sotva těžil z toho signálu.

Kanada, která je jedním z hlavních ropu vyvážející národy, je také pocit tepla z nedávné slabost v cenách ropy, které jsou nastaveny pro jejich nejhorší měsíční výkon od poloviny roku 2016, klesající minulý týden po NÁS ropa zásob data ukázala, šestý po sobě jdoucí nárůst zásob.

AMERICKÉ sankce na íránskou ropu dodávky začnou v listopadu 4, ale ruské, Saúdské a AMERICKÉ ropné produkce je v blízkosti jejich vrcholy. Čínsko-amerického obchodu-související nesouhlas vytváří ponurý výhled pro globální ekonomický růst a poptávku po ropě.

Americká lehká ropa skončil pátečním zasedání dolů o 0,9%, na $63.14 za barel. Obdobně, smlouvy klesl o 10,8% v říjnu. Referenční ropa Brent skončila. října na $75.47 za barel, což představuje pokles o 9%. Oba standardy byly zhruba 11 dolarů za barel nižší než čtyři-rok vrcholy dosáhl v říjnu 3. Olej také zaznamenány nejhorší měsíční výkon od července 2016.

Tak, tam je možnost pro Kanadský Dolar lézt pouze pokud se ekonomická data v nadcházejících týdnech je dostatečně silná, aby přesvědčila finanční trhy, že BoC zvýší tempo zvyšování úrokových sazeb. Do té doby, Kanadský dolar se očekává, že i nadále medvědí.

V USA, akcie klesla poprvé za čtyři obchodní seance poté, co Bílý Dům ekonomický poradce Larry Kudlow otřela důvěru více než US-Čína obchodní jednání. Výrobní metriky v řadě exportně závislé Asijských zemích, stejně jako v Číně, oslabil v říjnu. Nákup Managers Index (PMI) v Malajsii a Thajsku dostal pod 50-bod úroveň, což ukazuje na pokles sektoru. Eurozóna má také publikoval pod-par údaje PMI v říjnu, a to především v důsledku faktorů jiných než obchodních otázkách. Nejistota posílila poptávka po bezpečné útočiště měny, jako je japonský jen. Proto můžeme očekávat, že Kanadský dolar zůstane slabý v krátkodobém horizontu.

Technicky, CADJPY pár se pohybuje v sestupném kanálu. Další významné podpory se očekává, že pouze v blízkosti 83.80. Kromě toho, ukazatel money flow index má také přešel pod čtení 50. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru i nadále medvědí.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: