Možnosti volání Znevýhodněných na Vzestupnou Alcatel

 
V překvapivý krok tento týden, Nokia oznámila, že dosáhla dohody, aby koupit své francouzské soupeře, Alcatel-Lucent (ALU). Dohoda by vytvořila konglomerát s 114.000 zaměstnanců a vytvoří z největších telekomunikačních společností na světě.

Dohoda má pár údajů stojí za zmínku, je "all-shares" jednat, proto žádné peníze, je zapojit. Dalším zajímavým bodem je, že dohoda přinese, podle Nokia, roční úspory ve výši stovek milionů dolarů – a navíc to umožňuje přístup na trhy, které jsou obtížné vstoupit.

To je klasický M&A (fúze a akvizice) jednat, a i když to není jednoduché o tom mluvit na papíře, ve skutečnosti existuje mnoho obtížných úkolů překonat.

Jeden by být velikost nové společnosti. Větší nemusí nutně znamenat lepší. Potřebujeme jen podívat se na Daimler Benz akvizice Chrysler chcete-li vidět, jak výsledek bylo naprosté selhání.

Další věc, kterou by kulturní integrace. Mluvíme o dvou různých stylů řízení dvou různých kultur. Finská a francouzská budou muset věnovat pozornost hierarchii žebříku a způsob komunikace prochází nová společnost – to je důležité.

Stejně jako v případě s nejvíce fúzí a akvizic, ten, který je koupil, se těší stabilní růst cen, zatímco ten, který kupuje, je, že bude viděn s skeptičtí oči. Je tomu tak zejména kvůli obavám ze selhání integrace. V tomto případě to byla klasická učebnice situace, s ALU akcie roste na zprávy s více než 13%.

Při pohledu na ALU graf a teď s cenou dosahující 4.93 úrovni, řekl bych, že to má vyvrcholil za okamžik, od základních důvodů uvedených výše a z technických důvodů jít níže, nicméně, tam může být další růst.

Věc je, že ALU sdílet ceny klesly výrazně v posledních několika letech ale, že pohybovat nižší přišel po trojúhelníku se choval jako vzor obrat. To znamená, že předchozí tah dříve, než, že trojúhelník lámání nižší na 10 úrovni byla nápravná jeden, pouze jako korekční vlny end s trojúhelníkové formace.

Proto, máme poměrně velkou šanci, že pohyb, který začal před Nokia obchod je impulzivní krok, který by měl vzít ty, maxima, tedy možnosti volání jsou oblíbené.

Co se týče platnosti, tak bych si vybrat jeden tak velký, jak je to možné, jak trh bude trvat jeho čas vidět, pokud se integrace nezdaří, nebo ne. Já bych řekl, že to nebude.

Nejnovější články: