ABB Beats 4Q18 Zisk Odhady, Nevyřízených Stoupá o 10%

 

Akcie ABB Ltd. (LSE: ANN.L, NYSE: ABB) ztratil 0.71% v pátek uzavřel na $19.57 po těžkých elektrických zařízení výrobce oznámil pokles ve fiskálním roce 2018 za čtvrté čtvrtletí zisk, ve srovnání se stejným obdobím v předchozím roce. Kromě toho, ABB také potvrdila skupiny aplikace outlook pro medium-term. V samostatném oznámení, ABB odhalil aktualizaci své strategie, zatímco dává počasí pro ABB čtyři klíčové podniky.

 

ABB partnery s Dassault Systèmes

Curych, Švýcarsko-založené výrobce robotice a energetických zařízení, reportoval tržby ve výši $7.40$, a to až 9% z $6.80 $ ve stejném období loňského roku. Na srovnatelném základě, tržby se zvýšily o 5% na y-o-y základ, a to především vzhledem k silnému růstu v Robotice a Pohybu, spolehlivý výkon od Elektrifikace Produkty a stabilní výkon v segmentu Průmyslové Automatizace.

Pro 4Q18, čistý zisk připadající ABB poklesly o 19% na $317 milionů, z $393 milionů hlášeny v předchozím období. Průzkumu, který provedla společnost Infront Data průzkum navrhl, že analytici očekávají, ABB příspěvek zisk ve výši 301 milionů dolarů za poslední čtvrtletí. Na druhou stranu, FactSet očekávali analytici ABB se po zisku $299 milionů dolarů na příjmy ve výši 7,26 miliard.

Na jeden podíl základ, základní zisk klesl na $0.15, od $0.13 rok předtím. Provozní zisk na akcii se snížil o 9% y-o-y na $0.30.

Komentuje výsledky generální ŘEDITEL ABB Ulrich Spiesshofer řekl, "V roce 2018, přinesli jsme společnost zpět k růstu a vydal pevný řád a růst tržeb. ...Budeme i nadále řídit provozní zlepšení v Elektrifikaci Produkty a naše společnost celkově."

Segment moudrý:

  • Elektrifikace Výrobky tržby činily 3.320 miliard, a to až 23.1% rok-přes-rok.
  • Průmyslová Automatizace byly tržby $1.938 mld$, o 4% na y-o-y
  • Robotika a Pohybu příjmy ve výši 2.341 miliard, což představuje nárůst o 7% z kvartálu loňského roku.
  • Provozní EBITA byl $584 milionů, dolů 12% na y-o-y
  • Provozní marže EBITA klesla o 1,8% na 7,9% jako dědictví a uvízlé náklady dát dohromady vliv na marže o 400 bazických bodů.

Celkové zakázky vzrostly o 10% na vykázaném základě a 7% na srovnatelném základě k $6.99$. Všechny segmentů a zeměpisných oblastí zaznamenán růst v posledních čtvrtletí.

Na konci roku 2018, ABB měla peníze a peněžní ekvivalenty ve výši 3.445 miliarda, dole od $4.526 miliard publikováno na konci roku 2017. Dlouhodobý dluh se snížil o 1,4% rok-na-rok na $6.587 miliard.

Představenstvo společnosti doporučila dividendy CHF0.80 za akcii pro fiskální rok 2018, s výhradou schválení akcionářů na výroční valné hromadě plánované na 2. Května.

Efektivní 1. června, Sylvie Hill bude mít roli Chief Human Resources Officer a člen Výkonného Výboru. Uspěje Jean-Christophe Deslarzes, který podal rezignaci, aby provedla non-executive kariéry.

Na krátkodobý výhled, ABB domníval, že makroekonomické signály zůstala pozitivní v NÁS a smíšené v Evropě. Společnost očekává růst i nadále v Číně.

I když se globální trh nadále roste celkově, rostoucí geopolitické nejistoty, volatilní ceny ropy, a kolísání směnného kurzu předpokládá se, že vliv na výkon společnosti.

V další oznámení, společnost odhalila, že uzavřela partnerství s Dassault Systèmes, "jedinečný end-to-end digitální value proposition v kombinaci s jeho přední digitální řešení nabízí ABB Schopnost podporovat plánování, vývoj a provoz průmyslových zákazníků operací."

Analytici Zacks investment research upgrade rating ABB z 'prodat" na " držet.' Jako čtvrtletní zisk a příjmy byly lepší, než se očekávalo, akcie ABB očekává se, že nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový našel podporu na 19.60. Další hlavní rezistence existuje ve 22.50. Histogram MACD je v pozitivní oblasti. Jako výsledek, očekáváme, že akcie pohybovat až v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: