Jenu Dolů Slabá Ekonomická Data, Zlepšit Chuť Riskovat

 

Japonský jen se otočil slabý proti dolar a ostatní měny G10 v Asijské seance včera. Sestupný trend byl poháněný zvýšení rizika chuť k jídlu vzhledem k očekávání pravděpodobné, že usnesení US-Čína obchodní války. Kromě toho, negativní makroekonomická data také hrál roli v oslabení jenu vůči dolar.

 

Špatná ekonomická data a zlepšit chuť k riziku oslabuje jenů

Úřadu Vlády Japonska uvedl, že počet jádro stroje objednávky sezónně očištěné vzrostly o 7,6% v říjnu oproti září. Zatímco čtení bylo lepší než pokles o 18,3% v září, zvýší se nepodařilo splnit analytiků průměrná projekce růstu o 10,2%.

Zpráva zveřejněná v pondělí ukázala, že japonský hrubý domácí produkt klesl o 0,6% ve srovnání s předchozími třemi měsíci ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Pokles byl výraznější než 0,5% prognózy ekonomů a 0,3% zaznamenaného ve druhém čtvrtletí.

Data z Ministerstva Financí také ukázal v pondělí, že bilance se snížil z ¥1,33 miliardy v září ¥1.21 $ v říjnu. Průměrné počasí slibovalo lepší ¥1,29 miliardy.

Jenu, který byl oslaben o špatné ekonomické údaje, také trpěl zvýšení rizikového apetitu, když se objevily zprávy, že Peking se dohodly na nižší dovozní cla na NÁS-vyrábí auta. Tarify, podle agentury Bloomberg, bude snížena ze 40% na 15%. To je první měřitelné akce, které vyplynuly ze setkání Prezidenta USA Donald Trump a Čínské Xi Jinping na 1.prosince.

Na prosinec 2, po večeři s Xi v Buenos Aires, Argentina, Trump tweeted "Čína se dohodly na snížení a odstranění cla na auta, přišel do Číny z USA. V současné době je sazba 40%."

Nicméně, tweet vyvolal zmatek, protože ani USA, ani Čínské součástí automobilového snížení sazeb v jejich post-večeře prohlášení o dohodách dosažený dvěma vůdci.

Americká auta vývoz do Číny prudce poklesl poté, tarify, byly uloženy na Čínský dovoz US$34 miliard v odplatu za to Trump je 25% cel na začátku července. V srpnu, vývoz hodnota vozidla byla jen něco přes US$460 milionů, dolů o 55% oproti stejnému měsíční hodnota pro rok 2017, podle amerického sčítání lidu.

V další známky toho, že obě strany zůstávají optimističtí ohledně pokroku obchodních jednání, Trump správy je zastavení další platby ve výši 12 miliard dotací balíček k tarifu postižených zemědělců ve Spojených Státech. Rozhodnutí bylo přijato na základě naděje, že na začátku roku 2019, Peking bude pokračovat v dovozu amerických sojových bobů.

Závazek byl sdělen v hovoru v pondělí mezi Čínský místopředseda vlády a označen hlavní obchodní vyjednavač Liu He, americký Ministr Financí Steven Mnuchin a NÁS Obchodní Zástupce Robert Lighthizer.

Proto, slabé údaje a zlepšení americko-čínských obchodních vztahů se očekává, že držet jen slabý ve dnech, které přijdou.

Technicky vzato, pár USDJPY se pohybuje podél vzestupného kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Stochastický oscilátor je v medvědí oblasti. Proto očekáváme, že měnový pár zůstane v uptrend pro blízké budoucnosti.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: