Americká Ekonomika Roste Lépe, než očekával v Q3

 

Euro se obchoduje do strany s mírným medvědí směr vůči americkému dolaru včera poté, co Ministerstvo Obchodu USA oznámilo, mírné zpomalení hospodářského růstu ve třetím čtvrtletí, ve srovnání s předchozím čtvrtletím, ale lepší, než očekávali ekonomové. Americký dolar byl také podporován pozitivní soukromého sektoru, růst počtu pracovních míst v říjnu. Zejména marginální růst nezaměstnanosti v německu také oslabila euro. Po otevření na 1.1110, pár EUR/USD vzrostl na maximum 1.1123 před poklesem na dotek minimum 1.1102 v posledních 24 hodinách.

Ministerstvo Obchodu USA ukázal, že země reálného HDP vzrostl o 1,9% v Q3 2019, po zvýšení o 2% v předchozím čtvrtletí. Ekonomové očekávali růst HDP k poklesu na 1,6%. Lepší než očekávané hospodářské expanze odráží pozitivní dopad na spotřebitelské výdaje, obytné fixní investice, vládní výdaje a vývoz. Nicméně, růst HDP byl negativně ovlivněn nebytových fixní investice, zvýšení dovozu, a soukromé investice do zásob.

Spotřebitelské výdaje rostly o 2,9% ve 3q, ale byl mírně nižší než 4,6% růst zaznamenaný v předchozím čtvrtletí. To bylo také hlavním důvodem pro zpomalení růstu amerického HDP.

Andrew Hunter, Senior americký Ekonom Capital Economics, tvrdí, že růst HDP byl lepší, než očekávali ekonomové. Hunter řekl: "1,9% roční zisk ve třetím čtvrtletí HDP, se pouze okrajově od 2.0% zisk za druhé, byla trochu silnější, než jsme očekávali."

Hunter dále poukázal na to, že zpomalení růstu HDP se tlačil dolů ročního hospodářského růstu na tříleté minimum 2%. Ekonom se domnívá, že to bylo dost pro NÁS Fed snížila referenční úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na měnovou politiku setkání se konalo včera.

Dokument také odhalila, že spotřebitelské ceny se zvýšily o 1,7% ve třetím čtvrtletí, a to až z 1,6% ve druhém čtvrtletí.

Mezitím, práce, zaměstnání údajů zveřejněných mzdové procesor ADP naznačila, že zaměstnanost v soukromém sektoru se zvýšil o 125,000 pracovních míst v říjnu, oproti 120 000 pracovních míst, očekávalo ekonomové. Zpráva také poznamenal, že v soukromém sektoru práci přírůstky v září byly sestupně revidovány 93.000, od 135.000 míst hlásil dříve.

V komentáři k práci data, Mark Zandi, hlavní ekonom Moody ' s Analytics, řekl: "Práce má růst škrtil cestu zpět za poslední rok. Práci zpomalení je nejvýraznější na výrobci a malé firmy. Pokud pronájem oslabuje dál, nezaměstnanost začne stoupat."

V Eurozóně, Spolkové Agentury práce v Německu hlášeno zvýšení počtu lidí bez práce o 6000 2.287 milionů v říjnu, se z 9000 v předchozí měsíc. Zejména, míra nezaměstnanosti zůstala beze změny na 5% v říjnu a uzavřeno očekáváním ekonomů.

Měsíční zpráva Bundesbank vyjádřil obavy, že elektrárna Evropy může vstoupila do technické recese ve 3. čtvrtletí roku 2019. Zejména Mezinárodního Měnového Fondu (MMF) odhaduje, že německá ekonomika rozšířit pouze o 0,5% v roce 2019.

Lepší než očekávané HDP v USA a údaje o zaměstnanosti se očekává, že udržet silnější dolar vůči euru v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, pár EUR/USD i nadále obchodovat v úzkém rozmezí 1.1075 a 1.1123. Kromě toho, indikátor MACD má negativní čtení. Proto, the currency pair se očekává, že pokles v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: