Generální ŘEDITEL společnosti Tesla Dělá U-turn, Říká, že Společnost Bude i Nadále Veřejnost

 

Minulý pátek večer, Elon Musk, generální ŘEDITEL výrobce elektromobilů Tesla Inc. (Nasdaq: TSLA) překvapil investory prohlášením, že společnost bude i nadále veřejnost, a plánuje zůstat na starosti. Nečekaný obrat může opět zvýšit volatilitu Tesla akcie, které uzavřel na $322.82 v pátek.

 

Váhání mysli Elon Musk

Na 7. srpna, Musk tweetoval, že se dívá na možnost vzít Tesla soukromé na 420 dolarů za akcii. Dále uvedl, že financování bylo zajištěné pro dohodu. Oznámení se podepsala na krátkých prodejců. Navíc, soudy byly podány Tesla investoři tvrdí ŘEDITEL byl zavádějící trhy. Oznámení bylo oznámeno Komisi pro cenné Papíry, kteří požadovali další podrobnosti z Tesla palubě. SEC také zahájeno vyšetřování, zda Pižmo záměrně v omyl investorů pro osobní zisk. Musk později ukázal, že on je v jednání s Saúdská Arábie je suverénní fond a několik dalších fondů, ale připustil, že konečná dohoda ještě není dokončena.

Volatility akciového dále zvýšil, když Morgan Stanley oznámila, že zastaví pokrývající Tesla. Minulé úterý, investiční bankéř stránkách pak změnil hodnocení Tesla z "nehodnoceno" na "Equal-weight". Spekulanti věří, že Morgan Stanley může být zapojen v zajištění finančních prostředků pro užívání soukromé společnosti. Zejména, o několik dní dříve, Goldman Sachs také zastavil pokrývající Tesla a potvrdila, že působí jako finanční poradce na dohodu, týkající se firmy.

Nicméně, někteří analytici kritizovali Musk je rozhodnutí, aby se společnost soukromé. Zejména, Cathie Dřevo, generální ŘEDITEL inovace zaměřené na investice firma ARCHA Investovat, uvedl, že budoucí ambice Musk bude zničen, pokud společnost je de-listed od výměny. Ona dále předpovídá, že Tesla akcie mohly dostat 4000 dolarů na akcii, pokud společnost zůstane veřejnosti. Její argument byl založen na tom, že Tesla se pomalu mění celý automobilový sektor z kapitálově náročné výrobní odvětví software, orientované na podnikání. Minulý týden, Dřeva napsal dopis Tesla Rady a požádal je, aby podpora Elon Musk má v plánu.

"Tím, že půjdete soukromé [Pižmo] by zbavilo Tesla dosažení jeho vlastních priorit — mobilita jako služba, autonomní auto čety, nástroj pro skladování energie, a to i cestujících v letecké dopravě drony," Wood řekl v pátek na CNBC Zvonku. "On má velké plány a potřebuje, aby rozsah těchto plánů. Nemyslíme si, že se to stane téměř stejně efektivně jako v soukromé trhy jako na veřejnosti."

Dřevo je názor byl zopakoval Pierre Ferragu, vedoucí technologické infrastruktury výzkumu na Nové Ulici Výzkumu. Ferragu se domníval, že Tesla by se stal jedním z předních výrobců automobilů, ale společnost by měla zůstat veřejnosti, aby se to stalo. Společnost pak vydal 12-měsíční cílovou cenu na $530 za akcii. Do roku 2025, equity výzkum firma očekává, že Tesla dosáhnout mezi $1200 a $2,000. To však upozorňují, že cílová cena nakonec se scvrkává na dosažení výrobní čísla.

Zatímco takové názory a odhady cen byly provedeny, generální ŘEDITEL společnosti Tesla se otočí a uvedl, že společnost bude i nadále veřejnost.

V blogu, Musk uvedl:

"Vzhledem k tomu, zpětné vazby jsem obdržel, je zřejmé, že většina z Tesla stávající akcionáři věřili, že jsme lepší, jako veřejná obchodní společnost."

Dále obvinil obtížný proces, přičemž společnost vlastní jako jeden z hlavních důvodů pro vrácení plánu vyřazení společnosti.

"Věděl jsem, že proces bude soukromé by být náročné, ale je jasné, že to bude ještě více časově náročné a rušivé, než se původně předpokládalo. Po zvážení všech těchto faktorů, jsem se setkal s Tesla představenstvo včera a dejte jim vědět, že myslím, že lepší cesta je pro Tesla zůstat veřejné. Rada uvedla, že souhlasí."

Nicméně, Pižmo stále tvrdí, že financování není problém vůbec. Tesla Rada oznámila, že plně podporuje Musk je i nadále vedení, takže následující prohlášení:

"Rada a celá společnost i nadále zaměřena na zajištění Tesla provozní úspěch, a my plně podporujeme Elon jako on i nadále vést společnost kupředu."

Musk se také vyjádřil svůj záměr nadále se generální ŘEDITEL společnosti, uvádí jako 'privilegium'.

Mezitím, Business Insider ukázal, že téměř 4,300 vozidel dodaných v posledním týdnu června, týden poté, co Tesla tvrdil, dosažení výrobní cíle 5000, vyžaduje další práce. Ještě Pižmo zdá se nevyvedlo z míry a upustil od zmínku o tom něco na Twitter, a i nadále poskytovat aktualizace na jiné podniky, jako jsou SpaceX a hyperloops.

Na základě výše uvedeného vývoje očekáváme zvýšenou volatilitu na akciovém Tesla na týden dopředu.

Technicky vzato, akciový zůstává slabý. Populace je schopen zlomit nad rezistencí zdi 340 úrovní. Kromě toho indikátoru stochastic klesá s čtení pod 50. Navíc, akcie se také obchodují pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Proto, sestupný trend se předpokládá v příštím týdnu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: