US-Čína Obchodní Napětí Oslabuje Dolar

 

Euro se včera vyšplhaly na nové týdenní maxima vůči dolar na počátku AMERICKÉ seance především v důsledku zvýšené obchodní napětí mezi USA a Čínou, zklamání obchodní bilance, a počáteční nezaměstnaných nároky data. Později, EUR/USD měnový pár dal zpátky část svých zisků, ale zůstal mírně vzestupnou jako top-level US-Čína obchodní jednání pokračoval. EUR/USD měnový pár dnes shromáždil z nízké 1.1172 na počátku Evropské seance na vysoké 1.1250 v USA zasedání předtím, než ztratí některé ze svých zisků.

EUR/USD měnový pár bylo obchodování do strany dříve, včera, značení čtvrtý po sobě jdoucí den, rozsah-vázané akce. Vzhledem k Prezidenta Donald Trump říká, že Čína porušila obchodní jednání, na měnovém páru zisky byly omezeny tím, že rozvíjející se obchodní válka týká.

Po měsících zřejmě příjemné jednání, Čínské obchodní zástupce Liu se vrátí k jednacímu stolu v napjaté prostředí po NÁS vyjednavači obvinila Peking, že neplní dříve přijatými závazky. Spojené Státy se snaží vyvíjet tlak na Čínu, tím, že oznámil plány na zvýšení dovozní clo z 10% na 25% na Čínských výrobků stojí za US$200 miliard, nutit Peking k proclení "nezbytná protiopatření."

Čínská státní opakuje, že by jeho nejlepší, aby se prosazovat své legitimní práva a závazky jako národ. Čína odmítl AMERICKÉ obvinění vycouvávání obchodních jednání a varoval, že by nebylo "přistoupit na tlak", jako dvě strany nadále s make-nebo-break, diskuse včera.

V Pekingu, Gao Feng, Čínské ministerstvo commerce mluvčí řekl: "NÁM přidělil hodně štítky, jako je ustupování, vrátit se na své slovo, a tak dále. Spoustu slibů byl vnucený na Číně. Čína nebude vzdát, aby se žádný tlak, a máme odhodlání a schopnost bránit naše vlastní zájmy."

Washington usiloval o dalekosáhlé změny v Čínském průmyslu, jako je podrobení státní podniky na trhu standardy, snížit obrovské pobídky, a brání podezření technologie NÁM pirátství. Analytici se domnívají, Čína bude zdráhat přijmout některé z těchto úprav, které by mohly oslabit politickou kontrolou Komunistické Strany. Scott Kennedy, Čínský obchod a ekonomie, poradce v Centru pro Strategická a Mezinárodní Studia, cítil, že na každé straně se zdá, že věří, že je v lepší pozici než ostatní strany, aby se zabývaly otázkou.

Prezident Trump také prozradil, že obdržel "krásný"dopis od Čínského Prezidenta Xi Jinping a že by pravděpodobně mluvit docela brzy. Podle AMERICKÉ úřady, nejsou tam žádné pevné plány pro Trump setkat Liu On, kdo přišel ve Washingtonu účastnit se diskuse na vysoké úrovni. Během své předchozí cesty do Washingtonu, Trump hostil Vice-Premier Liu jako dvě strany zdálo se, dosáhnout porozumění. S obou stran zpřísnění jejich vyjednávací pozice tento týden, Bílý Dům rozhodl se zahrnout Trump této příležitosti.

Zúčtování mezi světové top dvě ekonomiky přiměla investory, aby běh pro kryt. Na měnovém páru získal půdu jako dolar ztratil parní měřeno dnešní americký Dolar Index, který klesl na minimum 97.24.

Na přední dat, Ministerstvo Práce řekl, že počáteční nezaměstnaných nároky klesl o 2000 sezónně očištěné 228,000 za týden končící 4. Května. Data za předchozí týden byl beze změny. Ekonomové oslovení agenturou Reuters předpovídali, nezaměstnaných nároky na státní podporu v nezaměstnanosti klesat až 220.000 v posledních týden. Zejména, vláda oznámila, že ekonomika vytvořila 263,000 pracovních míst v dubnu, čímž se míra nezaměstnanosti až do blízkosti 49-1/2-leté minimum 3,6%.

V dalších zprávách, v závislosti na Bureau of Economic Analysis, zboží a služeb deficit se zvýšil na $50.0 miliard v Březnu, ve srovnání s 49.3 miliard dolarů v únoru. V březnu se vývoz zvýšil $212.0 miliard – nárůst o 2,1 miliardy dolarů z dříve měsíc. Podobně, Březen dovoz $262.0 miliard, a to až s 2,8 miliardy dolarů od února dovozu.

Nevyřešené obchodní napětí a slabé ekonomické údaje se očekává, že udržet NÁS slabý dolar proti euru a dalším hlavním měnám po zbytek poslední obchodní den v týdnu.

Historický cenový graf naznačuje, že pár EUR/USD se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Navíc, peněžní tok ukazatel je také čtení přes 50. Jako výsledek, můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

 

Nejnovější články: