Juanů Jako Čína Zavádí antidumpingová Cla Na Dovoz Oceli

 

Yuan začal rally proti dolar včera poté, co Čínská vláda oznámila, že dovoz oceli z hlavních obchodních partnerů by být předmětem dovozních cel. Nejnovější iniciativa je chápána jako snaha o dosažení růstu průmyslové cíl jako obchodní válka a protekcionismus zpomalil svět je druhá největší ekonomika. Od vysoce 6.8868, USD/CNY pár klesla na minimum 6.87126 v posledních 24 hodinách. Na měnovém páru se obchodování na 6.8774 v době psaní tohoto článku.

Pár týdnů zpátky, Čínské Ministerstvo Obchodu potvrdilo, že by to uvalit dovozní cla v rozmezí od 18.1% 103,1% na horké válcované desky z nerezové oceli a ocelové ingoty z tohoto týdne. Rozhodnutí se zaměřuje na dovoz oceli z Indonésie, Japonsko, Evropská Unie a Jižní Korea.

Oznámení ukazuje, že všech 28 eurozóny, trhy budou plácl s 43% cla, zatímco Japonští vývozci bude čelit 29% daň. S dovozní clo 103.1%, vývoz z Jižní koreje budou nést maximální nápor. Indonésie, naopak, bude předmětem 20.2% clo.

Dumping se týká scénáře, kde se na dovážený výrobek se prodává za nižší cenu, než je cena, za kterou se obvykle prodává na domácím trhu. Čína, zejména, je svět je největší výrobce a vývozce oceli, doprava téměř 67 milionů metrických tun v roce 2018, dolů 9% z předchozího roku.

Ministerstvo řekl, že dumping byl těžce zraněn v Číně průmysl. "Dumping ze strany EU, Japonska, Koreje a Indonésie způsobil značné škody na Čínském domácím nerezové oceli sochory a hot-válcované nerezové oceli, deska průmyslu."

Pozdě, Čína začala provádět strategii ke zvýšení průmyslové produkce po úroveň produkce propadla o 5% v Květnu, což představuje 17-leté minimum, i když růst odskočil na 6,3% v červnu. Mpo se domníval, že namáhavé úsilí je zapotřebí k dosažení letošní cíl růstu mezi 6% a 6,5%, což vyvolalo řadu stimulačních opatření vládou ke zvýšení produkce.

Nevyřešené US-Čína obchodní válka donutila několik místních a zámořských výrobců z Číny a nastavit zařízení v sousedních zemích, jako je Vietnam, Malajsie a Thajsko. Jako teď, podniky, které přesunuly své výrobní zařízení tvoří jen kolem 2% celkové kapacity.

I přesto, že Čínská vláda a centrální banka (people ' s Bank of China) snížila požadavky na rezervy na podporu úvěrů, některé malé a střední banky se zdráhají půjčovat, což vedlo ke zpoždění platby faktur od několika firem. Navíc, někteří výrobci začali odkládat, aby umístění a zároveň snížit počet zaměstnanců.

Pokud jde o řazení výrobních zařízení, Li Jiajun, vedoucí finančního oddělení v Guangdong LiShun Juanů Inteligentní Automatizace Co., řekl: "v Těchto dnech nejvíce diskutované téma — něco, co jsme vždy mluvit o tom, v jednání je, zda jsme se měli přesunout do Vietnamu. Mnoho z mých klientů se přestěhovali tam. Vládní politiky a provádění na místě jsou stále nějak odpojen. To není tak jednoduché — alespoň jsem neměl rád moc výhod tak daleko."

Když jsem viděl trend přesunu výrobních zařízení, v Pekingu už začal brát protiopatření. V Březnu vláda oznámila, daňové škrty ve výši asi 300 miliard dolarů pro řadu průmyslových odvětví a také ke zvýšení spotřebitelských výdajů. Ekonomové se domnívají, že to bude negovat negativní dopad na obchodní válku s USA do určité míry. Mezinárodní Měnový Fond (MMF) varoval, že Čína je horší vliv, než USA v současné situaci.

Iniciativy Čínská vláda může udržet juanů rozsah-vázané, s mírným býčí směr.

Technicky vzato, USD/CNY dvojice učinil dvojité dno, jak je znázorněno na obrázku níže. Na Chaikin money flow ukazatele má také pozitivní čtení. Jako fundamentální a technické navzájem odporují, měnový pár může zůstat rozsah-vázané mezi 6.872 a 6.878 v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: