Měkké Terciární Odvětví Činnosti Oslabuje Jenů

 

Japonský jen zaznamenal nová roční minimum vůči hlavním měnám jako měkká ekonomická data, a ultra-uvolněná měnová politika dělá investoři věří, že ekonomika země se může provádět i v roce 2019. Páru USD/JPY shromáždil z nízké 109.60 na vysoké 110.72 v posledních 24 hodinách, a rostoucí trend může pokračovat i v důsledku skutečnosti uvedené níže.

 

Měkké výrobního průmyslu a služeb, údaje oslabení jenu

Nedávné zprávy naznačují, že pokles Japonské výroby a odvětví služeb. Terciární Odvětví Index Aktivity, opatření, hodnoty nakoupených služeb ze strany podniků, se snížil o 0,3 %. Index klesal ve třech z posledních čtyř měsíců.

Pro čtvrtý měsíc v řadě, Předběžné Machine Tool Zakázek klesla v lednu propadly o 18,8%. Celkově objednávek klesl na ¥125.4 miliard ($11.34 miliard), nejnižší bod od února 2017, což ukazuje, že celosvětový pokles ekonomiky ovlivňuje jak Japonsko a zbytek svobodného světa.

V pátek minulý týden, na Japonské Ministerstvo Zdravotnictví, Práce a Sociálních věcí uvádí, že průměrné peněžní příjmy se zvýšily o 1,8% v prosinci, zatímco výdaje domácností se zvýšila o 0,1%. Kromě toho centrální banka potvrdila, že minulý měsíc, bankovních úvěrů advanced 2.4% a přebytek běžného účtu se zvýšil na 0,56 bilionů jenů ($141 miliard eur).

Mezitím, dokonce i s rekordně nízkých úrokových sazeb a měnového stimulu Bank of Japan (BOJ) byl těžce kritizován pro nízkou úroveň inflace pod 2% cíl rozsah. Premiér Šinzó Abe podpořila centrální banka a řekl zákonodárcům, že přijal BOJ racionální vysvětlení pro odkazování nízké ceny ropy a země je deflační výhledem na nízké úrovni inflace. A BOJ není tajnůstkářský o růstu, varování proti protekcionismu a měkké globálního růstu, které by mohly ohrozit národní hospodářství.

V USA, Prezidenta Donald Trump řekl v úterý, že by nepochybně podívat se na možnost prodloužení lhůty pro stávající obchodní jednání s Čínou za 1. Března.

Zatímco mluví k novinářům v Bílém Domě, Trump řekl, "Pokud jsme v blízkosti obchod, kde si myslíme, že můžeme udělat skutečné řešení ... jsem mohl vidět sám sebe nechat, že snímek na chvíli."

Trump učinil tyto poznámky v době, kdy třetí kolo obchodních jednání začít v Pekingu, aby se zabránilo více než zdvojnásobení cla na Čínské zboží v hodnotě US$200 miliard. Zejména dovozní cla se zvýší na 25% na většině Čínských výrobků, pokud není dosaženo dohody do 1. Března.

O zájmu Číny v hledání řešení problému, Trump řekl: "Čína se chce dohodnout velmi špatně," a "věci jdou dobře" v jednání. Zatímco ne datum byla stanovena pro face-to-face setkání s Čínským Prezidentem Xi Jinping, Trump řekl, že předpokládá, že se vyskytují "na nějaký bod."

Komentáře posílil tržní sentiment a rizikový apetit investorů. AMERICKÉ akcie zavřel obecně vyšší jako vyhlídky z usnesení do obchodního sporu zvýšil. S&P 500 získal 34.93 bodů, nebo 1,3%, na 2,744.73. Podobně, Dow jones vzrostl 372.65 bodů, nebo 1, 5%, na 25,425.76. Zatímco měkké ekonomických dat oslabil japonský jen, celkový optimismus o americko-čínských obchodních jednání posílil dolar.

Technicky, páru USD/JPY nalezl silný support na 109.60. Další významný odpor je pouze na 112.60. Stochastický oscilátor je také v býčí zóny. Jako výsledek, můžeme očekávat rostoucí trend pokračovat i v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: