Microsoft Tržní kapitalizace Krátce Překročí 1 bilion dolarů

 

Microsoft Corporation (Nasdaq: MSFT) a Facebook, Inc. (FB) začali tech výsledkové sezóny, se obě nadnárodní společnosti, přesahující očekávání analytiků. Konkrétně Microsoft akcie a vrhl více než 5% procent na čtvrtek, pošťuchování software behemoth za $1 bilion tržní kapitalizace na vyšší-než-očekávaný zisk a příjmy, vedený náhlé zvýšení v systému Windows příjmů a robustní růst v jeho cloud divize.

K dosažení tržní kapitalizací 1 bilionu dolarů, akcie se na první hit $130.51. To posunul na $131.37, před ukončením obchodní seance na $129.15, a to až $4.14 nebo 3.31% z předchozího závěru. Akcie byl o býčí trend, získává více než 30% z nízké zaznamenán v prosinci.

Redmond společnost se sídlem publikováno 3. Čtvrtletí tržby ve výši $30.60 miliard, což představuje nárůst o 14% oproti předchozímu roku. V průměru, analytici oslovení agenturou Thomson Reuters očekávali tržby ve výši $29.84 miliard. Nárůst prodeje byl v čele společnosti je zaměřit se na veřejný cloud podnikání jako několik velkých podniků opustit své servery a přesunout svá důležitá data do Azure infrastruktury.

Pro poslední čtvrtletí, čistý zisk byl $8.81 $ nebo $1,15 eur za akcii, v porovnání s $7.42$, nebo $0.96 na akcii, před rokem podobné období. Bez poplatků, zisk se zvýšil na $1,14 na akcii, a překonal $1 prognózy z Wall Street analytici. Hrubá marže se zvýšila na 66,7%, z 65.4% v období minulého roku.

Cloud business, který zahrnuje Azure, Office 365, a LinkedIn, generované $9,65 miliardy v příjmech, a to až 41% na meziroční bázi. Analytici počasí příjmy z $9.30 miliard z Cloudové divize. Amy Hood, CFO Microsoftu uvedl, že předpokládá, že cloud příjmy dosáhnout $11.05 miliard eur v aktuálním čtvrtletí.

Analytikové společnosti komerční cloud podnikání k dosažení spustit výši téměř $38.50 miliard. Ve své čtvrtletní výsledky, Microsoft odhalila, že její komerční cloud run rate dosáhl $38.40 miliard. Konkrétně Azure příjmy vyšplhaly na 73%.

Komentuje výsledky generální ŘEDITEL společnosti Microsoft Satya Nadella řekl: "Vedoucí organizací všech velikostí ve všech odvětví věřit Microsoft cloud. Jsme urychlení inovací v cloudu a edge, takže naši zákazníci mohou stavět na digitální schopnosti stále více zapotřebí, aby soutěžit a růst."

Na "produktivita a business process" divize, která zahrnuje jak profesní síť LinkedIn a Kanceláře, ohlásil příjmy ve výši 10,2 miliardy, oproti analytiků očekávání $10.05 miliard. Kapuce předpovídá příjmy ve výši $10.75 miliard pro divize ve čtvrtém čtvrtletí.

Navzdory vysílání skvělé výsledky, analytici poukázal na dvě obavy. Společnost je herní divize zaznamenal růst pouze 5% z 8% v předchozím čtvrtletí. Pokles příjmů od třetích stran herních vývojářů a odložení na nákup Xbox konzole, protože z očekávání nového modelu start má za následek slabé herní růst příjmů. Podobně, Microsoft Surface hardware vzrostl o 21%, oproti 39% v předchozím čtvrtletí. Opět, v tomto případě, to je věřil, že zákazníci čekají na uvolnění aktualizace hardware.

I když Azure je mnohem menší ve srovnání s Amazon Web Service (AWS), Cloud business e-Commerce obří, Stifel analytici řekl, že to roste rychlejším tempem než AWS byla na srovnatelné velikosti. Zejména, Azure překonal 68% prognóza růstu podle analytiků společnosti Mizuho Securities.

Pokud jde o vyhlídky růstu Azure, Mizuho analytici řekl: "Budeme i nadále velmi optimistický na Azure je polohovací." Vlastního kapitálu výzkumné firmy vydal "buy" rating na skladě.

Při výdělku volání, Microsoft uvedl, že výnosy Q4 by být v rozmezí $32.20 miliard $32.90 miliard. Medián odhadu analytiků v současné době činí $32.60 miliard.

Kromě rostoucí cloud computingu, Microsoft také zisky z přechodu na cloud aplikací, přesvědčit klienty, že jeho konvenční nástroje produktivity, jako je Word, PowerPoint a Excel do cloudu-orientované Office 365 suite. Office 365 zaznamenal růst tržeb o zhruba 30%. Podobně, LinkedIn, sociální sítě platformy Microsoft převzal v roce 2016, stále roste na mnohem rychlejší tempo, než hlavní činnost.

LinkedIn tržby za období tří měsíců končící Března 2019 vzrostl o 27%. Microsoft a AWS soupeří o 10 miliard dolarů, kontrakt od Ministerstva Obrany, označované jako JEDI, od IBM a Oracle byly odstraněny v poslední době. Týden před, Wedbush analytici se domníval, že situace je zvýhodňuje Microsoft CEO Satya Nadella ve své snaze dosáhnout úrovně Jeff Bezos z Amazonu.

Pokud jde o pravděpodobnost obdržení zakázky od Pentagonu, Daniel Ives, analytik Wedbush, napsal následující: "příliv obrátil výrazně pro MSFT na hru-měnící' $10 miliard JEDI Beltway cloud řešení pro Pentagon s naší prací v oblasti označující to bake-off je nyní přehazovat-up, a dokonce i šance mezi Bezos a Nadella vs. vyhrát slam dunk pro AWS, že se objevil zhruba před rokem."

Dále řekl, "to by mohlo představovat klíčový pozitivní katalyzátor pro MSFT při pohledu do budoucna, když to vítěz pravděpodobné, že bude oznámeno v létě časový rámec."

Vzhledem k silné výsledky, můžeme očekávat, že akcie se pokoušejí překročit $1 bilion tržní kapitalizace znovu v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, akciový je pevně na uptrend, jak je uvedeno po 50-denní klouzavý průměr. Indikátor MACD je také dosažení nových maxim. Jako výsledek, preferujeme akcie pokračovat ve své cestě vzhůru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před trading

Nejnovější články: