Alibaba Jack Ma Zakladatel Odhalit Nástupnictví Plány Dnes

 

The New York Times oznámil v pátek, že Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA) co-zakladatel a výkonný předseda Jack Ma je plánování, aby odstoupil jako Předseda Čínské e-commerce firmy v pondělí 10. září provádět filantropie ve vzdělávání. Tento krok bude odrážet dramatické změny řízení pro $420 miliard high-tech společnosti.

Jack Ma je odchod do důchodu a Alibaba Group objasnění

Ma, nenáročný prodavač, a fascinující vůdce spoluzaložil Alibaba spolu se sedmnácti jiní, včetně některých z jeho bývalých studentů, z jeho bytu v chang-čou ve východní provincii Zhejiang v roce 1999.

Bývalý anglický tutor, Ma vyvinutý Alibaba do jednoho z světa je nejvíce inovativní e-commerce a digitální platby podniků, přetváří, jak Čínští lidé koupit a zaplatit za zboží. Úžasný úspěch posílil jeho čisté jmění více než 40 miliard dolarů, fakticky ho Číny nejbohatší muž.

Ma odstoupil jako Alibaba CEO v roce 2013. Současný generální ŘEDITEL společnosti Daniel Zhang, který je uchazeč nahradit Ma. Ma i nadále, aby se objeví jako tvář on-line maloobchodní firma, a také zastáncem jeho dlouhodobý plán. Podle cenné papíry, piliny, Ma 6.4% podíl, ale vzhledem k firmě je složité právní konstrukce, má větší pravomoc.

Alibaba zahájila provoz jako on-line tržiště pro firmy prodávat své zboží do jiných firem, nicméně, to není vidět nějaký úspěch, dokud to se otevřelo na Taobao marketplace v roce 2003, které obchodníci prodávali zboží přímo na veřejnosti.

Alibaba později představil Alipay, on-line platebních služeb, povolit transakce v zemi, kde lidé mají kreditní karty. Alipay později se stal Ant Finanční, finanční společnosti ovládané Ma.

Dnes, Alibaba obchodní impérium zahrnuje e-commerce, cloud computing, digitální média a zábava, on-line bankovnictví, a také firemní instant messaging služby srovnatelné s Rezervou.

Alibaba také vlastní podíly v některé z čínských nejvlivnějších mediálních aktiv, včetně Weibo, Twitter-jako je sociální média platforma, a Hong Kong-založil anglický bulvární "South China Morning Post."

Alibaba hlášeno přibližně 40 miliard dolarů v prodeji v loňském roce, a v posledním čtvrtletí společnost vykázala o $10 milionů v e-commerce příjmů. Společnost navíc uvedla, že její roční aktivní zákaznické základny hit 524 milionů.

Zřízení má posílit svoji přítomnost mimo Čínu tím, že investujeme do mnoha e-commerce a on-line finanční společnosti v Indii a Jihovýchodní Asii, ale jeho úsilí k migraci do Spojených Států, do velké míry selhaly.

Navzdory setkání Prezidenta Donald Trump na začátku roku 2017 a zavázal se přinést jeden milion pracovních míst v Americe, vláda odmítla Ant Financial návrh koupit převodu peněz firma, Peníze Gram, na začátku tohoto roku kvůli obavám o národní bezpečnost.

To je věřil, že Ma rezignoval, protože jeho dřívější stanovisko, že Čínské regulační prostředí se zhoršuje, s Pekingem a státní podniky postupně hrát více autoritativní role s podniky.

Je známo, že uvedl, že "společnosti by měly být v lásce s vládou, ale nikdy si vzal k sobě," což naznačuje, že rameno–délka vzdálenost, zapojení je vždy ideální.

Pod vedením Prezidenta Xi Jinping, čínský internet sektor vzrostl a stal se ještě více množit, což přimělo úřady zpřísnit svůj postoj. Čínská ekonomika je také zažívá pomalý růst a rostoucí dluh, a národ se utápí ve zhoršující se obchodní válku se Spojenými Státy.

Duncan Clark, autor knihy "Alibaba: Dům Jack Ma Postaveny," řekl následující o Ma: "On je symbolem zdraví z Číny soukromým sektorem a jak vysoko mohou létat, ať se mu to líbí, nebo ne. Jeho odchod do důchodu bude interpretován jako frustraci nebo obavy, zda se mu to líbí, nebo ne."

V rozhovoru, Ma se domníval, že jeho odchod do důchodu by nemělo být vykládáno jako konec jedné éry, ale spíše "začátek éry," a dále uvedl, že bude trávit mnohem více času a peněz na výuku. "Jsem rád, vzdělání," řekl. Dívat se na rozhovor zde:

 

 

Na konferenci loni v listopadu, Ma znělo více optimistický. On řekl: "neexistuje žádná země, jako je Čína ve světě." S politickou stabilitu, sociální bezpečnost a 6% plus hospodářského růstu, máme nejlepší obchodní prostředí."

Ma, který se změní padesát čtyři dnes, pravděpodobně zůstane na Alibaba představenstvo a jednoduše i nadále vést řízení společnosti. Je ironií, že země slaví den učitelů dnes. To je vzácné vidět Čínské obchodní magnáti odstoupit v jejich padesátých let.

The South China Morning Post, ve kterém Alibaba vlastní podíl, objasnil, že se nebude krok dolů, ale dnes odhalí plány nástupnictví. Přesto, že oznámení je vhodné vytvořit nervozita v Čínském technologickém průmyslu jako odvětví je pod obrovským tlakem, po obvinění ze znásilnění proti Richard Liu, JD.com's CEO. Americká policie již zahájila vyšetřování tvrzení, které Liu popřel prostřednictvím svého právníka.

Technicky vzato, akciový prolomil pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Navíc indikátor MACD klesá pod čtení nula, takže možnost dalšího poklesu ceny akcií je vyšší.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: