Cleveland-Cliffs Koupí AK Steel ve výši 1,1 miliardy kč Všechny Akcie

 

Těžba a přírodních zdrojů společnosti Cleveland-Cliffs Inc (NYSE: CLF) je získání ocelové produkty výrobce AK Steel Holding Corp (NYSE: AKS) v all-stock transakce se odhaduje na zhruba $1.10$. Sloučení bylo oznámeno den poté, co Prezident Donald Trump poskytl tolik potřebné momentum akcie výrobců oceli tím, že zkoumá možnost uložení oceli cla na dovoz z Argentiny a Brazílie, jako reakci na devalvace měny. Po pořízení zprávami, akcie Cleveland-Cliffs, dříve Cliffs Natural Resources Inc, uzavřel úterní obchodování na $7.51, dolů $1.04 nebo 10.70% z předchozího blízko. Akcie AK Steel skončila úterní obchodování na $3.01, a to až $0,12 nebo 4.15% z předchozího dne. Důvod pro prudký pokles akcií Cleveland-Cliffs – největší železné rudy pelety výrobce v Severní Americe – je, že firma má vydání nového akcií na financování akvizice, což znamená, že ředění hodnoty pro akcionáře. To nemusí nutně znamenat, že trh je bearish výhled na pořízení řešení.

Na základě smlouvy o fúzi, AK Steel akcionáři budou mít 0.40 akcií Útesy akcií pro každou AK Steel podíl mají. Po fúzi, Cliff ' s akcionáři bude mít 68% podíl, zatímco AK Steel akcionářů bude mít 32% podíl. Subjekt vzniklý spojením bude v čele současné Cleveland-Cliffs Předseda představenstva a generální ŘEDITEL Lourenco Goncalves, zatímco AK Steel CEO Roger Newport budou odcházet do důchodu. Dohoda by měla být dokončena, podléhá schválení regulačních úřadů, v první polovině roku 2020.

Během procesu dokončení obchodu, Cleveland-Cliff rada bude vidět infuze tři ředitelé z aktuální AK Steel rady. Dva z Clevelandu-Cliff členů představenstva odstoupí. Subjekt vzniklý spojením bude mít své sídlo v Clevelandu, ale značný "přítomnost" z Útesu to zůstane na současné sídlo AK Steel v West Chester, Ohio. AK Steel bude i nadále provozovat své výzkumné a inovační centrum v Middletown, Ohio.

Cleveland-Cliffs, Předseda představenstva a generální ŘEDITEL Lourenco Goncalves, vysvětlil, jak akvizici společnosti umožní realizovat rozmanité klientské základny. Goncalves řekl: "Pro Útesy, budeme očekávat, že si uvědomit, bezprostřední růst a dlouho požadovaný cíl více různorodé zákaznické základny, stejně jako více předvídatelným vývojem peněžních toků vzhledem ke smluvní povaze AK Steel je na prodej high-end automobilový oceli."

Obě společnosti mají v úmyslu vytvořit vertikálně integrovaný podnik, po sloučení, což znamená, Cleveland Skály železné rudy pelety výrobní doplní AK Oceli ploché válcované uhlíkové, nerezové a elektrické výroby oceli. Fúze je očekávaný výsledek v nákladových synergií zhruba 120 milionů dolarů v prvním roce uzavření, a to především v důsledku konsolidace podnikových činností, odstranění duplicitních režijní náklady, logistické efektivity a úspory energie.

AK Steel generální ředitel Roger Newport vysvětlil důvod pro fúzi. Roger Newport řekl: "kombinace Útesy' železné rudy pelety schopnosti a naše inovativní, vysoce kvalitní ocel vývoje výrobku a výroby je strategicky přesvědčivé. Společně jsme očekávat, že bude moci využít příležitosti k růstu rychleji a ve větší míře, než by společnost mohla na jeho vlastní."

US steel výrobci čelí těžké době, po krátkém období úlevy od zvýšení cen způsobené 25% zvýšení dovozního cla v loňském roce. Pokles domácí poptávky v důsledku odložení projektů ropy a zemního plynu vrtačky se tlačil mnoho z NÁS výrobci oceli v červené barvě. Průmysl již viděl několik propouštění. Toto odvětví zaměstnává 10,000 méně lidí, ve srovnání s pět let zpátky. Cena za tepla válcované oceli klesla o 30% v roce 2019, což způsobuje dominový efekt na cenu akcií výrobců oceli. V 3Q ROKU 2019, AK Steel zaslali 96% y-o-y pokles čistého zisku.

Ve snaze zvrátit trend, Trump prohlásil, že on se dívá na možnost plácat další kolo cla na ocel a hliník dovoz z Argentiny a Brazílie.

Dohoda nabízí novou naději na AK Steel, který oznámil plán, jak vypnout svůj mlýn v Ashland (Kentucky), do konce roku 2019, což v 230 pracovních míst. Dohoda by mohla mít za následek znovuotevření mlýna k výrobě surového železa. Navíc, fúze bude také boost AK Steel ziskovost, jako by bylo snadné, aby refinancovat své vysoké náklady na dluh, a zároveň snížit provozní náklady. Proto fúze se očekává, že akcie Cleveland-Cliffs vzestupnou brzy.

Historický cenový graf ukazuje, že zásoby Cleveland-Cliffs našel podporu v 7. Další rezistence se předpokládá blízkosti 10.50. Navíc, stochastický oscilátor je rostoucí k býčí regionu. Proto, zásoby se očekává, že ocenit v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: