Silná Poptávka udržuje Barrick Gold Býčí

 
Včera, cena akcií Barrick Gold Corp. (NYSE:ABX) zlomil 52-týdenní maximum a uzavřel na $16.35. To vyvolalo spekulace, že akcie hit nový 12-ti měsíční maximum v nadcházejících dnech. Nicméně, před vstupem do obchodu, vždy je lepší studovat fundamenty a technické aspekty aktiva potvrdit a identifikovat cílovou cenu.

I když Barrick gold má pobočky v několika zemích, téměř 88% z jeho zásoby jsou soustředěny v USA. Mít majetek v bezpečí příslušnosti je velká výhoda pro společnost. Společnost vytvořila 11% jeho příjmy fiskální 2015 z mědi. Analytici JP Morgan Chase view závislost gold horníci na další komodity pro příjmy jako negativní.

Naštěstí, Barrick již oznámila prodej 50% akcií v Chilského dolu na měď (Zaldívar) do Antofagasta.
Doplňování vyčerpaných rezerv je jedním z hlavních problémů, kterým čelí horníci zlata. V roce 2015, 6,8 milionů uncí byly vyčerpány, přičemž 5,1 milionu uncí byly přidány kvůli vrtání a opatření na snížení nákladů. Kromě toho 3,7 milionu uncí byly přidány na základě dlouhodobé cenové očekávání 1200 dolarů za unci. Předchozí očekávání cena byla 1.100 dolarů za unci.

V průměru, Barrick doly produkují 1.3 g zlata na tunu. Podobně, AISC (Vše-v udržení nákladů) Barrick bylo 830 dolarů za unci ve fiskálním roce 2015. Výroba a AISC údaje jsou považovány za nejlepší podle průmyslových standardů. Jediná znepokojující případě je vysoké zadlužení k vlastnímu kapitálu o 38%. Nicméně, společnost prodala non-core aktiva v hodnotě 3,1 miliardy dolarů v loňském roce a snížil dluh ve výši 3 miliard dolarů. Barrick také plány na snížení dluhu, dále další 2 miliardy dolarů ve fiskálním roce 2016. V současné době má firma dluh 7,5 miliardy dolarů.

Mimo výše diskutovaných detailů, slabost amerického dolaru a nejistota ve zvyšování úrokových sazeb v USA také podporu uptrend v ceně zlata. Se ziskem 16%, zatím v tomto roce, zlato je stále jednou z nejlepších nebonitních aktiv v tomto roce. Nakonec, je to i nadále pomáhat Barrick Gold realizovat lepší marže. To znamená, zásadně Barrick Gold Corp lze očekávat, že jít dál.

Technicky vzato crossover z hlavní linie MACD nad signální linii naznačuje, že vzestupný trend zůstává stále v platnosti. Tento argument je také podpořen tím, že hlavní linie je také nad nulovou linii. Podobně, RSI je nakloněn směrem nahoru a i nadále zůstane nad 50 úrovni.

Jak z grafu vyplývá, že hlavní podpora je ve 13: 25. Prodej lze očekávat v blízkosti další rezistencí na17. 75. Tedy, s ohledem na technické a fundamentální fakta, v současné době, long call opce smlouva, je nejvhodnější pro binární možnosti obchodník. Smlouvu uplynutí období dvou týdnů bude více než stačit na akční cena zasáhnout vybrané cílové úrovně nebo realizační cenu z $18 nebo nižší.

Nejnovější články: