Facebook Se Vrhá Na Zprávy O Uživatelská Data Porušení

 
Není to tak dávno, Facebook, Inc. (NASDAQ: FB) byl ve středu diskuse. Sociální média gigant byl obviněn obrací slepé oko k činnosti ruských trollů a roboty během amerických Prezidentských volbách. Ad filtrování systém byl také silně kritizován. Na nápravu škod, Facebook slíbil, aby přehodnotil své postupy tak, aby platforma čisté a zdravé. Společnost také oznámila, že se bude jmenovat 26,000 zaměstnanci sledovat a odstranit pochybné reklamy umístěné na jeho platformě. Předtím, než se trh začal brát oznámení, Facebook se chytili do jiné diskuse, který může vážně ohrozit její důvěryhodnost. Facebook odhalil přes víkend, když uznal, že data analytics firma s názvem Cambridge Analytica, s vazbami na Trump prezidentské kampaně v roce 2016, měl shromažďovány a uchovávány osobní údaje o více než 50 milionů uživatelů bez jejich svolení.

Podle oznamovatele, data analytics firmy, který také pracoval s Brexit kampaň, sklizené miliony Facebook profily z NÁS voliči v roce 2014. Profily byly použity k vytvoření softwarového programu, který předpověděl výběru voličů za Prezidenta. Výstup z programu byl pak použit k cílové voličů s osobní politické reklamy. Steve Bannon, hlavní poradce Trump, v čele Cambridge v té době.

Cambridge, společnost ve vlastnictví hedgeových fondů miliardář Robert Mercer, shromážděné údaje nepřímo. Společnost vstoupila do spolupráce s Globálními Vědy Výzkumu (GSR), založil akademické Aleksandr Kogan, který pracoval na Univerzitě v Cambridge. Kogan vytvořena aplikace s názvem "thisisyourdigitallife," která byla použita k provedení placené test osobnosti průzkum stovky tisíc uživatelů. Aplikace také shromažďovány informace z přátel z těch, kteří se zúčastnili průzkumu. To umožnilo aplikaci hromadí profil miliony voličů.

Facebook je "platforma politiky" neumožňuje shromážděné údaje, které mají být prodány nebo použity pro reklamu. Nicméně, to umožňuje shromažďování přátel dat pro zlepšení uživatelské zkušenosti.

Facebook pozastaven Cambridge Analytica a Kogan z jeho platformy minulý týden, čtyři dny poté, co Pozorovatel hledal komentář ze společnosti. Zejména, porušení dat byla poprvé zaznamenána dva roky zpátky.

Christopher Wylie, kteří shromažďují údaje o projektu, řekl, že "Jsme využívány Facebook sklizeň miliony lidí profily. A postavené modely využívat, co jsme o nich věděli a cíl jejich vnitřní démony. To byl základ celé společnosti byl postaven."

I když Facebook byl vědom bezprecedentní rozsah uživatelských dat sklizeň, to se nepodařilo upozornit uživatele a trvalo jen minimální kroky k zajištění ochrany osobních údajů.

Jako novinky vypukla, USA a Britští zákonodárci šel tvrdě na Facebook. Senátor Jeff Flake, člen Justičního Výboru Senátu, řekl, "To je velký problém, když máte takové množství údajů. A porušení ochrany osobních údajů existují významné."

Stejně tak nejvyšší státní zástupce v Massachusetts prohlásil, že její úřad plánuje zahájit vyšetřování této záležitosti.

Ve velké BRITÁNII, Damian Collins, britský zákonodárce, který předsedá parlamentní výbor pro média a kulturu, uvedl, že hodlá požádat Mark Zuckerberg, CEO společnosti Facebook, aby svědčil před výborem. Rozhodnutí bylo založeno na Cambridge zapojení v Brexit kampaň.

Zejména, podle objev Pozorovatele, Aleksandr Kogan, která vytvořila software program a řízený sběr uživatelských dat, měl vazby na ruské univerzity. Energetické firmy Lukoil, která je na americkém sankčním seznamu, měl také kontaktoval Cambridge academic vědět další podrobnosti o aplikaci a jak mohou být použity pro zlepšení svého podnikání.

Podrobnosti odhalil přes víkend vyvolalo otázky o Facebook upřímnost v zajištění bezpečnosti údajů. Důležitější je, že informace má vyjít jen pár týdnů poté, co zvláštní zástupce Robert Mueller obžalován 13 Rusů za spáchání "informační války" proti USA. Akciový který prohrál $12.53 včera uzavřel na $172.6 se očekává další pokles ve dnech, které přijdou.

Technicky, historický cenový graf ukazuje na akciovém prolomil support na 182. Navíc, akcie klesla pod 50-denní klouzavý průměr a klouzavý průměr oscilátoru má zkřížené pod čtení nula. Proto očekáváme, že akcie zůstávají makléřského v krátkodobém horizontu.

Prospěch z klesající trend, zvažujeme investice do opce, která je platná pro období jednoho týdne. Dále můžeme kupní smlouvy pouze tehdy, pokud akcie Facebook je obchodování v blízkosti $173 v NASDAQ.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: