Švédská Koruna Vrhá Na Slabé Inflační Data

 

Švédská koruna propadla včera proti dolar a euro po statistického úřadu (SCB) hlášen pokles tempa inflace, nalití studené vody na Riksbank plány na zvýšení úrokových sazeb v druhé polovině roku. Po zprávě o inflaci, EUR/SEK pár vyletěl z 10.4602 na 10.6160, před zahájením upevnit na 10.5486.

 

Inflace spotřebitelských cen mine cíl, zvyšování pochybnosti o budoucím zvýšení sazeb

Švédský statistický úřad uvedl, že meziroční spotřebitelská inflace klesla na 1,9% v lednu od 2,0% v předchozím měsíci. To bylo v rozporu s očekáváním analytiků, který volal po zvýšení na 2,2%. Riksbank je predikce celkové inflace činila 2,4%.

Zejména, celková inflace zůstala stabilní na úrovni kolem 2% za posledních několik let poté, nevýkonný centrální banka je dlouhodobý cíl. Ale Riksbank není radost, protože je přesvědčen, že mnohem inflační tlak byl hlavně kvůli zvýšení cen energií.

Po vydání slabých dat o inflaci, koruna prudce klesly proti jeho vrstevníci.

V komentáři k prudkému poklesu, Kiran Sakaria, stratég Napovídá AB ve Stockholmu, řekl: "posledních pár měsíců se ukázalo, že investoři se poněkud zdráhá koupit SEK, a toto číslo se nezmění, negativní sentiment."

Michael Grahn, Danske Bank hlavní ekonom pro Švédsko má tweeted slabé inflační data jako "vážnou ránu pro Riksbank."

Tento názor zopakoval Mikael Sarwe, Nordea je head of market strategy. Sarwe napsal: "Super nízká inflace tisk přes maloobchodníky signalizace velmi vysoké očekávání zvýšení cen. Mohl by to být podobný příběh jako 2011-12, když jsem, že zpomalení poptávky se cena zvyšuje nemožné? Chudák @riksbanken"

Minulý týden, Riksbank odhalila, že její Výkonná Rada rozhodla ponechat repo sazbu beze změny v pásmu od -0,25%, setkání s očekáváním ekonomů. V prosinci roku 2018, centrální banka nečekaně oznámila, 25 bazických bodů zvýšení, první od července 2011. Na začátku roku 2015, referenční úrokové sazby ve Švédsku vstoupil do záporných hodnot.

Riksbank se zmínil, že zvýšení úrokových sazeb bude i nadále v pomalém paktu po plánované zvýšení v druhé polovině roku 2019. Varovala však, že zvýšení sazeb je možné pouze tehdy, pokud "ekonomického výhledu a inflace, vyhlídky jsou, jak se očekávalo".

Centrální banka odhaduje, dvě zvýšení sazeb o 25 bazických bodů každý rok. Riksbank řekl: "Nicméně, tam je nejistota ohledně vývoje v zahraničí a sílu domácí poptávky."

Banka očekává, že repo sazba se obrátit pozitivní pouze v roce 2020. V roce 2021, centrální banka očekává, že repo sazba na úrovni 0,8%. Konečně, centrální banka trvala na tom, že opatření "v rámci bydlení a daňové politiky, aby se minimalizovalo riziko spojené s vysokým zadlužením domácností ve švédsku."

Centrální banka dále uvedla, že měnová politika musí postupovat s opatrností. Kromě toho, Riksbank snížila odhad růstu pro rok 2019, na 1,3% z 1,5% v prosinci vydáno. Pro rok 2020, centrální banka očekává růst o 1,9%, pokles z 2% předpověděl dříve.

Tedy pokles spotřebitelských cen, inflace a slabé HDP outlook vydané centrální banka očekává, že udržet slabá Koruna v nadcházejících dnech.

EUR/SEK grafu vyplývá, že švédská koruna se pohybuje ve vzestupném kanálu. Kromě toho, měnový pár má silnou technickou podporu v 10.48 úrovně. Oscilátoru z klouzavý průměr má také pozitivní čtení. Jako výsledek, můžeme předvídat, švédská koruna, svět je nejhorší měna zůstane slabá vůči euru v nadcházejících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: