Coca-Cola Získá Costa Coffee Řetězce Za £3.90 miliard

 

Coca-Cola Co. se dohodla na koupi Costa Coffee řetěz z UK leisure group Whitbread v £3,9 miliardy (~5,1 mld$) jednat. Odvážný akvizice staví svět je největší výrobce nápojů v přímé konkurenci s Starbucks, Nestlé a ÚDER Podniků v globálním trhu s kávou. Zejména, to je nejvíce významné akvizici Coca-Cola v osmi letech.

 

Prodal za 16x zisk

Cena, za kterou Whitbread Plc. prodal Costa je alespoň 16 krát zisk společnosti před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací. Whitbread oznámila svůj zájem odprodat Costa v dubnu, po tlaku z aktivista investor, který chtěl společnost segreguje své podnikání kávu z jádra hotel (Premier Inn) operací. Zpočátku, Whitbread měl plány na spin-off řetězce jako samostatná firma ale dokončila přímý prodej, jak je to výhodnější. Analytici poukázal na to, že spinoff by mít za následek menší výnosy a mohl vzít o dva roky generovat podobné výnosy

Jako spotřebitelé vyhýbají sladké limonády, výrobce nealkoholických nápojů se při pohledu na jiné alternativy. Začátkem tohoto měsíce, SodaStream Ltd, která vyrábí sycené-automaty na vodu, byla odkoupena společností PepsiCo Inc. pro $3.20$. Po koupi Modrá Láhev Káva a Chameleon Studené Pivo, Nestle SA zaplatil $7,2 miliardy na stávku spojenectví s Starbucks prodávat jeho produkty v obchodech s potravinami.

Podobně, ÚDER, Reimann rodina je investiční společnost získala UK-založené potravin-a-káva řetězec Pret A Manger za $2 miliard na začátku tohoto roku. Dříve, ÚDER koupil high-end kávy značek, jako jsou Peet a Stumptown.

JAB je Keurig Green Mountain Inc. také získal Dr. Pepper Snapple Group na 18,7 mld$, dříve v tomto roce. Jako výsledek, Costa byl vhodný pouze kavárenský řetězec, který byl k dispozici pro převzetí v trhu.

Whitbread generální ŘEDITEL Alison Brittain ukázal, že manažeři na obou stranách podepsal jen pár minut před vyhlášením. Brittain také poukázal na to, že Kokain byl poprvé oslovil už v červnu. Při mluvení analytiků a novinářů, Brittain řekl: "byla To velmi rychlá transakce."

Za £19 milionů, Whitbread Costa získal v roce 1995, kdy měla pouze 39 obchodů. Naštěstí, od té doby, káva trhu se začaly množit v tradičně čaj-pití BRITÁNII Od 643, počet značkových prodejen kávy v BRITÁNII zvýšil na 7,421 v roce 2017, řekl, že průzkum trhu firma Allegra Strategies Ltd.

Whitbread uznává značnou prémii obdrží z odprodeje Costa a plány vrátit podstatnou část z výnosů pro akcionáře. Zatímco Rothschild vystupoval jako poradci Koks, Whitbread byl veden Goldman Sachs, Deutsche Bank AG, a Morgan Stanley.

 

Coca-Cola nyní maloobchodní značky majitel

Akvizice poskytuje solidní vstup pro Coca-Cola v podnikání, ve kterém byl většinou chybí. V současné době Costa působí 3,800 prodejen ve 32 zemích, včetně Číny. Po akvizici, Coca-Cola se stává maloobchodní značky, první majitel. Výrobce nápojů je pod obrovským tlakem rozšiřovat a etablovat se na nových trzích jako roční tržby byly na poklesu od roku 2012.

V BRITÁNII během prvního čtvrtletí, Costa je jako-pro-jako tržby poklesly o 2% vzhledem k celkové slabosti na maloobchodním trhu. UK spotřebitelé jsou zpřísnění jejich penězi vzhledem k nárůstu inflace a obavy ohledně dopadu Brexit na ekonomiku.

I přes pokles, Costa stále pips Starbucks ve velké BRITÁNII. Káva řetězec expanduje v Číně a také provozuje 8000 prodejních automatů.

V komentáři k akvizici, Coca-Cola generální ŘEDITEL James Quincey, řekl: "Horké nápoje jsou jedním z mála zbývajících segmentů celkové nápoj krajině, kde Coca-Cola není globální značka. Costa nám dává přístup k tomuto trhu prostřednictvím silné kafe platformy."

Whitbread investoři byli nadšeni, s novinkami, s akciové rallye asi o 15%, aby uzavřel na 4,607.28 p v pátek. Koks, který uzavřel na $44.57 na pátek, se očekává, že budou reagovat pozitivně v dní dopředu.

Technicky, historický cenový graf Koksu indikuje, že se akcie obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, indikátor MACD je vzestupně v pozitivní zóně. Proto, shromáždění v Koksu je cena akcií se očekává, že na týden dopředu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: