Juanů Oslabuje Na 17-1/2 yr. Nízký Růst Průmyslu

 

Dolar posílil 0.27% proti Čínských juanů včera po Národní statistický Úřad (NBS) uvádí, nejslabší tempo růstu průmyslové výroby v 17 a půl let. Ještě důležitější je, maloobchodní tržby vzrostly také na nižší než očekávaný růst v srpnu. Z nízké 7.04378, USD/CNY dvojice vzrostl na maximum 7.06901 v posledních 24 hodinách.

V srpnu, Číny průmyslové výroby vzrostl o 4,4% na meziroční bázi, což je nejslabší růst od února roku 2002. Vláda uvedla, že to bude obrovský úkol zajistit tempo růstu o více než 6% hospodářský růst je ovlivněn obchod, napětí s USA a zpomalení domácí poptávky. Ekonomové očekávali růst na zlepšení na 5,2%, a to z 4,8% v předchozím měsíci.

Zatímco výrobní a těžební výkon se zvýšil o 4,3% a 3,7%, utility produkce vzrostl o 5,9%. Maloobchodní tržby zvýšily o 7,5% y-o-y, v srpnu, po 7,6% růstu v červenci. Ekonomové očekávali růst tržeb o 7,9%. V 2Q19, Čínská ekonomika rostla nejpomalejším tempem za 27 let. Zejména vzrostl HDP o 6,2% na meziroční bázi.

Během víkendu, Číny Premier Li Keqiang vyjádřil optimismus nad ekonomického růstu. Nicméně, Premiér připustil, že zachování růstu o více než 6%, je obtížné pro ekonomiku, jako je Čína.

US-Čína obchodní záležitost, obrátil se od špatného k horšímu, když Prezident USA Donald Trump facku nová dovozní cla na 300 miliard dolarů za Čínské zboží v srpnu.

To bylo kromě volání Číny za "měnového manipulátora" na začátku srpna po juanů klesl pod psychologickou hranici sedmi proti dolar poprvé od roku 2008. V návaznosti na pokles jüanu pod sedm na 5. srpna, AMERICKÉ ministerstvo Financí přidělené měna manipulátor stav do Číny po rozpětí 25 let.

Na první z tohoto měsíce, již dříve oznámila, dovozní cla na 112 miliard dolarů za Čínské zboží došlo, spolu s tarifem na 250 miliard dolarů v hodnotě z dovozu. Kromě toho, Trump správy varoval další dovozní cla na Čínské zboží od 1. října a 15.prosince.

Čína reagovala tím, plácat dovozní cla na některé zboží z USA a varoval další. Mezitím, aby se zabránilo, aby ekonomika dále zpomaluje, Čínská lidová Banka srazila minimálních rezerv poměr pro třetí čas na 7.září.

Ekonomové se také předvídat, že čínská lidová banka snížit úrokové sazby v tomto týdnu. V dalších ekonomických údajů zveřejněných včera, investice do fixního majetku vzrostly o 5,5% y-o-y, v lednu až srpnu, pomaleji než o 5,6% prognózy analytiků.

Investice do nemovitostí vzrostly o 10,5% v prvních osmi měsících roku, oproti 10,6% v lednu na období červenec. Národní městské míra nezaměstnanosti byla 5,2% v srpnu, oproti 5,3% v červenci.

Podle NBS, významný nárůst globální nejistoty a prominentní strukturální rozpory v domácí ekonomice se vytváří tlak na ekonomiku.

V komentáři na chudé srpnu průmyslová výroba a maloobchodní tržby dat, ING ekonom Iris Pang řekl: "srpnové údaje je velmi slabý a to i s masivní investice do infrastruktury podporu. I když tam je kontinuální fiskální stimul, škody z obchodní války bude i nadále významný, a bude bolet vývozci dále."

Ekonomové očekávali, že Čínská vláda oznámí další stimulační opatření. Finanční instituce srazila výhled růstu pro rok 2019 až 6%, z 6,3%.

Slabé ekonomické údaje, stimulační opatření, a nevyřešené obchodní spor s USA se očekává, že udržet juanů slabý v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, USD/CNY dvojice má konsolidované velmi dobře v 7.06 úrovně. Na Chaikin money flow ukazatele je také dosažení nových maxim. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: