Euro Zůstává Slabý i Přes Solidní Údaje o HDP Flash

 

Euro dolar (EURUSD) se potýká v poslední době kvůli ECB holubičí zvýšení sazeb outlook. Navíc, strach z domino-efekt z probíhající krize s turecké liry, dal obchodníkům další šanci přidat do své krátké pozice. Nicméně, iniciativy turecké Centrální Banky dočasně uklidnil trh, a tři základní ekonomické údaje zprávy byly včera propuštěn pro euro pozitivní.

 

Německý předběžné HDP

Německý hospodářský růst překonal očekávání v 2Q18 (duben-červen), údaje uvádí Destatis (Spolkový statistický Úřad) odhalil. Hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 0,5% sekvenčně, po vzestupně revidované 0,4% růstu v prvním čtvrtletí. Ekonomové očekávali růst o 0,4%.

Vláda prognózy ekonomického růstu o 2,3% v letošním roce a o 2,1% na další. To by bylo mnohem vyšší než v Německu je průměrná míra růstu za posledních 10 let.

Na anualizované bázi, sezónně očištěné údaje ukázaly, že německá ekonomika zaznamenala růst o 2,0% mezi dubnem a červnem. Thomson Reuters Konsensus odhad růstu stál na 2,1%.

 

Eurozóna HDP Flash

Data publikovaná Eurostatem ukázaly, že ekonomika Eurozóny expandoval rychlejším tempem, než se dříve odhadovalo ve druhém čtvrtletí. HDP zvýšil o 0,4% na q-o-q základě, bití analytiků očekávání 0,3% růstu. V předchozím čtvrtletí se ekonomika rozšířila o vzestupně revidován na 0,4%.

Na roční bázi, růst HDP zmírnil na 2,2% z 2,5% v předchozím čtvrtletí. Druhé čtvrtletí tempo růstu byl vzestupně revidován z 2,1%.

 

Německý ZEW ekonomického sentimentu

Mannheim-podle ZEW výzkumný ústav hlášeny zlepšení v Německo je ekonomická důvěra v srpnu. Podle institutu, index se vyšplhal na -13.7 v srpnu, od -24.7 v červenci. Analytici očekávali čtení odpovídá -20.1.

Podobně, index zastupující investorů posouzení ekonomické situaci zvýšila na 72,6 na, od 72.4 v předchozím měsíci. Konsenzuální předpovědi očekává pokles na 72,3.

Komentuje index ekonomického sentimentu, ZEW Prezident Achim Wambach řekl, "nedávné dohody v obchodní spor mezi EU a Spojenými Státy vedlo k značnému nárůstu očekávání pro Německo a také, v menší míře, pro Eurozónu."

 

Dopad na EUR/USD

Jak je uvedeno níže, páru EURUSD je stále v sestupný trend, i přes dobré ekonomické údaje hlásil včera. Nicméně, údaje o prodeji maloobchodní USA – mají být zveřejněny později dnes – může vyvolat zvrat v páru EURUSD.

V červnu maloobchodní tržby vzrostly o 0,4% m-o-m základ. Nicméně, analytici očekávají, že pokles maloobchodních tržeb růst na 0,3%. Pokud prodává data prodeje splňuje nebo chybí odhady analytiků, pak můžeme vidět býčí zvrat v páru EURUSD.

 

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: