Americký Dolar Medvědí jako FOMC Odmítá Zvýšit Sazby

 
Budu vzdát se naší každodenní "Binární Možnosti Tip" ve prospěch přezkumu rozhodnutí o úrokové sazby z minulé noci.

FOMC (Federální Výbor pro volný Trh) vydala své rozhodnutí úroková sazba poslední noc, a k překvapení mnoha lidí se rozhodla ponechat sazby beze změny. Nejen, že by to mělo být interpretován jako americký dolar negativní, ale na tiskové konferenci, která následovala, byla velmi medvědí na dolaru a Paní Yellen používá holubičí tón, aby odpověděli na každou otázku.

Aby bylo možné plně pochopit význam tohoto setkání, je důležité se vrátit v čase, aby se někde v polovině tohoto roku, kdy září se zdála být nejvhodnější setkání pro zvýšení sazeb.

HDP (Hrubý Domácí Produkt) potvrdil, že výbor očekávání, trh práce udělal stejně, ale tam je velký protivítr pro potenciální zvýšení sazeb: inflace.

CPI (Index Spotřebitelských Cen) nebo inflace je stále hluboko pod 2% cíl Fedu. Další den, Paní Yellen zdůraznil, že to je velmi možné, že inflace pohybovat nižší a ne vyšší v nadcházejícím období. Stejné obavy vyjádřil Pan Draghi na posledním ECB (Evropské Centrální Banky) na tiskové konferenci. Řekl bych tedy, že inflace je stále brzdou měnové politiky.

Jedna věc vyčnívá z davu s včerejší rozhodnutí úroková sazba a hospodářská prognóza: jeden člen Výboru viděla sazby do záporných tomto roce 2015 a v roce 2016. Tak jsme tady, z Výboru, který by měl fed sazby, jeden člen je ve skutečnosti přemýšlel o negativní sazby.

Požádal během tiskové konference o tom, Paní Yellen řekl, že jsou rozhodně nemají zájem na záporné úrokové sazby nyní, ale pokud se věci ještě zhorší, v budoucnu, mohlo by být možnost – a stejně jako to, že dveře byly ponechány otevřené pro to taky.

Reakce trhu, aby vše bylo prodat americkému dolaru, s EURUSD skákání nad 1.14, GBPUSD nad 1.56 a USDJPY ponořením pod 120 úrovni.

Pohybující se vpřed, jedna věc je jistá: i když Fed zvýší sazby někde v budoucnu, bude to jen představují krok směrem k míru normalizace. Tohle je přechod z ultra-uvolněné měnové politiky uvolněné měnové politiky. Jinými slovy, Paní Yellen jasně najevo, že jedno zvýšení sazeb může být vše, co je v obchodě.

Všichni ve všech, to byl medvědí rozhodnutí úrokových sazeb, následovaný holubičí prohlášení – a v důsledku toho americký dolar by měl mít tvrdý čas dostat se zpátky na nohy. Jako cíle, řekl bych, 116 úrovni je v obchodě pro USDJPY stejně jako pohyb pod 1.2900 pro USDCAD.

Čas ukáže, jestli Fed udělal správnou věc nebo ne, ale jedna věc je jistá, po včerejší tiskové konferenci: Fed v žádném spěchu zvýšit úrokové sazby.

Nejnovější články: