Slabé Tovární Údaje PMI Odráží Zpomalení V Eurozóně

 

Euro-dolar je na vzestupu proti americkému dolaru za poslední měsíc, ale nezískal moc proti Kanadskému dolaru. Dva hlavní důvody, které umožňují Kanadský dolar obstát jsou surové ropy rally a silný růst HDP Kanady. Tam jsou také známky optimismu, pokud jde o NAFTA jednání s USA.

 

Eurozóny ekonomické údaje naznačují zpomalení

V září Eurozóna obchodní růst zmírnil, což vyvolává obavy o možném konci hybnosti v 19-člen měnového bloku a zpomalení byl také o něco strmější, než se předpokládalo. Podle IHS Markit, továrna PMI (Index vedoucích Nákupu) klesla na dvouleté minimum 53.3 z 54.6 v předchozím měsíci. Nahlášené údaje byly podstatně nižší, než ekonomové očekávání 54,4.

Podobně, kompozitní PMI, index, měření výkonu, klesla 52,8 v září, od 54.7 v předchozím měsíci. To je nejnižší zaznamenaná čtení od Května 2016.

Komentuje PMI data Chris Williamson, hlavní ekonom IHS Markit, řekl: "To vyvolává otázku, jak dlouho můžete udržet silný růst sektoru služeb bez prosperující výrobní sektor, a to zejména, když tak mnoho služeb společnosti jsou závislé na výrobci."

Zpráva také odhalila zpomalení v továrně nový řád růstu s indexem zpomalení na 25-měsíční minimum 51,4, z 53.0 v předchozím měsíci.

Williamson řekl: "vypadá To, že exportní sektor působí jako brzda ekonomiky. Můžete spekulovat, obchodní války a zvýšená averze k riziku se vkrádá sem, tam je jistě důkaz, že, ale to není jasné-cut".

10% dovozní clo na téměř 200 miliard dolarů za Čínský dovoz, oznámil Bílý Dům minulý týden, také hrozí Eurozóně outlook. Hospodářský růst se očekává, že bude přinejlepším skromné průběhu příštích 12 měsíců.

Eurozóna inflace zmírnil na 2% v srpnu, a to z 2,1% v červenci. Ekonomové a obchodníci po celém světě pozorně sledovat Eurostatu údaje o inflaci, a ECB je jasně uvedeno, že konečné rozhodnutí o zužující kvantitativního uvolňování (QE) bude provedeno pouze po zvážení inflační data. Zatímco Eurozóna zpomaluje, Kanadská ekonomika roste svižným tempem.

Statistiky Kanada oznámila, že maloobchodní tržby vzrostly o 0,3% v červenci, oproti 0,1% poklesu v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali čtení o 0,4%. Vyšší tržby u potravin a nápojů prodejen a čerpacích stanic přispělo ke zvýšení. Jádrové maloobchodní tržby, které vylučují těkavé zboží, jako jsou automobily a potravin, zvýšila o 0,9% v červenci, oproti ekonomů očekávání 0,6% růst. V červnu, jádrové maloobchodní tržby vzrostly o 0,1%.

Navíc, ropa obchoduje na $79.71 za barel v pátek, což představuje nárůst o 91 centů, nebo 1,2% z předchozího blízko. Investiční bankovní firma JP Morgan má varoval, že ceny ropy by mohly špice nad 90 dolarů za barel v příštích měsících. Ropa je jedním z hlavních komodit vyvážených do Kanady. Jako výsledek, silné maloobchodní tržby dat a ceny ropy se očekává, že držet Kanadský dolar silný.

Technicky EURCAD pár se pohybuje v sestupném trendu. Další významnou podporu pro EURCAD pár existuje pouze na 1.5050 úrovně. Proto můžeme očekávat, že EURCAD pár sestoupit dále.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: