Aussie Posiluje na Silný Obchodní Přebytek Dat

 

Australský dolar spadl ve čtvrtek proti platidla a jiné G10 soupeř měny poté, co RBA (Reserve Bank of Australia) oznámila slabší než očekávané údaje o inflaci. V průběhu třetího čtvrtletí, jádrová inflace vzrostla v průměru 1.75% ve srovnání s 1,9% v předchozím čtvrtletí. Na roční bázi, titulek index spotřebitelských cen zvýšil o 1,9% za rok, v souladu s odhady analytiků, ale nižší než 2,1% tempa zaznamenaného ve druhém čtvrtletí. Údajů vyplývá, že měnová politika zůstane uvolněná po dlouhou dobu. Zejména, RBA zachovala základní úrokové sazby na historickém minimu 1,5% od srpna 2016.

 

Přebytek obchodní bilance a cen komodit tlačit Aussie nahoru

Dnes Australský statistický Úřad (ABS) uvádí, zvýšení obchodní přebytek země na $3.02 $ v září, mnohem lepší než ekonomů očekávání $1.70$. Včetně tohoto, celkový přebytek ve třetím čtvrtletí je $6.40$, téměř třikrát druhé čtvrtletí přebytek $2.20$.

Komentuje obchodní přebytek, David de Garis, Melbourne-založené ekonom National Australia Bank, řekl, že "Čistý objem vývozu pravděpodobně přispěla kolem 0,2 procentního bodu k růstu," ve třetím čtvrtletí."

Po propuštění silný obchodní přebytek postavy, Australský dolar je posouvají na vyšší proti dolar. V době přípravy této zprávy, Aussie pokryl veškeré ztráty z předchozího zasedání k obchodování na $0.7120 úrovně.

Aussie je také roste díky optimismu ohledně možné řešení čínsko-AMERICKÉ obchodní problém. Oživení Čínské akcie na zprávy z několika kroky, které Čínská vláda na podporu ekonomiky také obrátil Aussie býčí.

Čínské vlády na podporu ekonomiky se značně zvýšila poptávka po železné rudy, jejichž ceny šly nahoru na $76.20 za tunu od cca 64 dolarů za tunu minulý měsíc. Austrálie je největším dodavatelem železné rudy do Číny, která spotřebuje téměř polovinu na světě železné rudy. Obecně platí, že stavební sektor je první, kdo prokázaly pozitivní reakce na vládních půjček na podporu ekonomiky.

Zemní plyn, který je Austrálie je druhou největší vývozní komoditou, se také očekává, že vidět rally letos v zimě, i když výroba v USA zůstává na rekordních maximech. AMERICKÉ zásoby neviděl nárůst zásob v posledních šesti měsících. Kromě toho, zásoby doplňovány na mnohem pomalejším tempem, než se předpokládalo. Jako výsledek, zemního plynu, zásoby jsou na jejich nejnižší úroveň za 15 let. V týdnu končícím 19. října, AMERICKÉ zásoby zemního plynu stál na 3,095 miliard kubických stop (bcf), dolů 606 bcf ze stejného období loňského roku. Proto rally v cenách zemního plynu se očekává, že.

V komentáři na ceny zemního plynu, BofAML (Bank of America Merrill Lynch), řekl: "zima spárován s vyšší ceny uhlí a sníží plyn-uhlí přepínání mohl pohánět NYMEX zemního plynu k prudkému nárůstu více než $5.00/MMbtu."

Výše uvedené faktory podpory posílení Aussie proti dolar.

Technicky vzato, AUDUSD pár našel podporu na 0.7080 úrovně. Měnový pár se také pohybuje ve vzestupném kanálu. Indikátor MACD má také přešel do pozitivní oblasti. Proto můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: