Novartis Chybí Q4 Rev. Zobrazení, Problémy s Plochou FY17 Outlook

 
Od vykazovaného fiskálního roku 2016 čtvrté čtvrtletí zisk, který překonal odhady analytiků, akcie Farmaceutické společnosti Novartis Ag (NYSE: NVS) se zvýšil o 5% na $77.20 (od pondělí). Ironií je, že společnost je Q4 tržby pod očekáváním analytiků. Analytici připisují vzestupu cen akcií na $1,1 miliardy FY16 příjmy z prodeje protizánětlivý přípravek Cosentyx. To se ukazuje být trhák léku Novartis. Přesto, vzhledem k tomu, rally viděli v posledních několika týdnech, očekáváme korekci cen akcií z důvodů uvedených níže.

Basilej, Švýcarsko-založená společnost zaznamenala 2% pokles ve čtvrtém čtvrtletí čisté tržby $12.32$, z $12.52 miliard dolarů ve stejném čtvrtletí loňského roku. Novartis oznámil, 4Q16 čistý zisk ve výši 936 milionů, nebo $0.40 na akcii, ve srovnání s 1,05 miliardy dolarů, nebo $0.44 na akcii v 4Q15.

Základní čistý zisk za poslední čtvrtletí klesl o 2% na $2.66 $ nebo $1.12 na akcii, od $2.71 $ nebo $1,14 na akcii ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Na Zacks analytici očekávali Novartis hlásit příjmy ve výši $1,09 na akcii na příjmy ve výši $12.40 miliard.

Společnost provozuje pod tři segmenty, a to Inovativní Léčiva (léčiv), Sandoz (Generics), a Alcon (Oftalmologie jednotky). Inovativní Léky segmentu uvádí 3% meziroční pokles tržeb na $8,3 miliardy ve čtvrtém čtvrtletí. Alcon segmentu vykázala 2% y-o-y pokles tržeb na $1,4 miliardy. Sandoz segmentu provedena relativně lépe, než další dva segmenty s 2% y-o-y nárůst tržeb růst na 2,6 miliardy dolarů.

Růst výrobky společnosti patří Gilenya, Cosentyx, Promacta, Entresto, přípravek Jakavi, Tasigna a Tafinlar. Příjmy z těchto léků vzrostl o 20% y-o-y 4 miliardy dolarů ve čtvrtém čtvrtletí. Tyto léky představovaly 48% Inovativní Léčiva segment příjmů. Nicméně, Gleevec tváře zvýšení konkurence příchodem generických léků v USA.

Vzhledem k protivětru, Novartis uvedl, že očekává, že fiskální 2017 příjmy být více nebo méně ploché ve srovnání s loňským rokem. Společnost předpokládá dopad na 2,5 miliardy dolarů z prodeje kvůli konkurenci ze strany generických léků. Proto, vzhledem k poklesu příjmů a měkké outlook, očekáváme, že akciový zůstat rozsah vázán s negativní zaujatost v blízké budoucnosti.

Technické rezistenci na skladě je vidět na 78.80. Stochastický indikátor RSI se odráží překoupené situace. Takže, obchodník může předvídat akcie klesat a pohybovat se směrem k hlavní podporu na 72.50.

Generovat peněžní zisky z pravděpodobného sestupný trend, opce smlouvy, která má uplynutí období jednoho týdne, lze zakoupit od vhodnou binární broker volby. Smlouva by měla být koupil, když podkladové akcie obchoduje nad $77 na akciovém trhu.

Nejnovější články: