Austrálie TPG Splývá s Vodafone ve výši 15 mld. eur Jednat

 

Ve čtvrtek, Austrálie TPG Telecom (TPM.AU) a Vodafone, Hutchison Austrálie dohodly na sloučení v dohodu, která by měla za následek vznik nového $10,9 mld. ($15 mld. eur) společnosti, zároveň přináší významné změny v Austrálie je telekomunikační sektor.

Sloučené společnosti, s výhradou schválení od Australské soutěže a zahraniční investice hlídací psi, bude moci napadnout likes Telstra a Optus, dva z Austrálie je největší mobilní společností, které mají dohromady na trhu podíl více než 80%.

Jako datum poskytovatele internetu, TPG má asi 2 miliony pevných širokopásmových zákazníků, zatímco nově nalezený partner Vodafone má téměř 6 milionů zákazníků. Zejména, populace Austrálie je pouze přibližně 24 milionů lidí.

Komentuje fúzi, TPG předseda David Teoh řekl: "S tohoto spojení, budeme více impozantní konkurenta proti Telstra a Optus."

Po fúzi, v soukromém vlastnictví, Vodafone, Hutchison si udrží podíl 50,1%, zatímco TPG bude držet podíl ve výši 49,9% v nově kótovaná jednotka, která se také jmenuje TPG Telecom. Jak již bylo zmíněno, nová firma bude mít podnik hodnotu 15 miliard dolarů a roční příjmy ve výši více než 6 miliard dolarů. Subjekt vzniklý spojením bude mít EBITDA (zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací přes 1,8 miliardy dolarů. Společnost poskytla tyto údaje se ve společném prohlášení na Australské Burze cenných Papírů.

Analytici se domníval, že dohoda vyhovuje oběma subjekty a odráží současný průmysl trend zvyšující konvergenci pevných a mobilních telekomunikačních technologií.

Morningstar analytik Brian Han měl říct toto: "tím se snižuje zátěž na TPG rolling své vlastní mobilní sítě, zatímco Vodafone se může napojit na TPG je pevné širokopásmové sítě. V posledních 12-24 měsíců, dynamiky průmyslu zhoršily v Austrálii, vzhledem k sílící konkurenci v oblasti mobilních a zavádění Národní Širokopásmové Sítě, která snižuje fixní marže. Tie-up by měl pomoci."

PwC partner Mohammed Chowdhury řekl: "Tam je obrovský tlak na Australské telekomunikační trh vzhledem ke klesající ziskovost odvětví, a že je třeba pro vyšší úrovně kapitálové investice pro 5G. Konsolidace je jedna z pák, kterou mohl vybudovat důvěru investorů, stejně jako zajistit lepší inovace pro zákazníky."

Vodafone, Hutchison je dceřinou společností Vodafone Group a Hong Kong je CK Hutchison. Po oznámení, TPG akcie získal 12.94%, aby uzavřel na$8.90 v Sydney.

Oba Hutchison a TPG uznali, že by subjekt vzniklý spojením dodat značné náklady synergie prostřednictvím doplňkových sítě, úspory z rozsahu a racionalizace duplicitní náklady. Nicméně, oficiální údaj o úspory dosud nebyla poskytnuta. Subjekt vzniklý spojením bude v čele Iñaki Berroeta, současný generální ředitel Vodafone, zatímco David Teoh, současný generální ředitel a předseda TPG, bude jednat jako předseda.

Zejména, TPG a Vodafone podepsaly zvláštní dohodu o partnerství k účasti spolu v nadcházející 5G mobilní spektra aukce, příští generace high-speed mobilní internetové zařízení.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: