Twitter Houpačky Zisk ve 3. čtvrtletí, Tržby až o 30% y-o-y

 

Mikro-blogování Twitter Inc. (TWTR) uvádí, houpačka, aby zisk ve 3q na robustní růst tržeb včera. Oba příjmů a upravený zisk na akcii za 3. Čtvrtletí 2018 překročil odhady analytiků. Akcie společnosti uzavřely na $31.80 až 15.47% nebo $4.26 z předchozího blízko.

 

Twitter je úžasný obrat, ale obavy zůstávají

San Francisco-založená společnost oznámila tržby za třetí čtvrtletí ve výši $758.11 milionů, což představuje nárůst o 29% od $589.63 milionů v loňském roce a výše analytiků odhad $702.57 milionů. Vykázané příjmy vyloučeny zhruba 7 milionů dolarů si uvědomil, v kvartálu loňského roku z Twitteru je plně odepsaných TellApart produktu.

  • Inzertní příjmy se zvýšily o 29% z předchozího roku 650 milionů dolarů. Konkrétně, Celkem ad zakázky vzrostly o 50% na y-o-y
  • Cena za interakci (CPE) poklesl o 14% y-o-y.
  • Údaje licencí a ostatní příjmy činily 108 milionů, a to až o 25% rok-přes-rok.
  • Tržby v USA vzrostly o 28% y-o-y 423 milionů dolarů.
  • Mezinárodní příjmy činily 335 milionů, což představuje nárůst o 30% na y-o-y

Za třetí čtvrtletí, čistý zisk byl $789.18 milionů nebo $1,02 na akcii, v porovnání s čistou ztrátou ve výši $21.10 milionů nebo $0,03 akcii ve stejném období loňského roku. Rekordní zisk uvádí Twitter zahrnuty jednorázové zisky z daní a oceňování aktiv úpravy.

Na očištěné bázi, Q3 zisk byl $162.72 milionů nebo $0.21 na akcii. Ta oznámila upravený zisk byl více než dvojnásobek než $77.85 milionů nebo $0,10 na akcii vykázala v loňském roce. V průměru 34 analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters očekávali zisk ve výši $0,14 na akcii za poslední čtvrtletí.

Průměrné měsíční aktivních uživatelů činil 326 milionů dolarů, což je pokles z 335 milionů v předchozím čtvrtletí. Společnost odhalila, že má 67 milionů měsíčně aktivních uživatelů v USA ve čtvrtletí, které skončilo 30. září, a 259 milionů po celém světě. Společnost uvedla, že pokles byl výsledkem snahy odstranit falešné, urážlivé a nepravá účty. Zejména pro druhé po sobě jdoucí čtvrtletí v řadě, Twitter minul měsíční aktivní uživatel odhady.

V reakci na výsledky, Ned Segal, Twitter, finanční ŘEDITEL, řekl: "Naše výsledky za třetí čtvrtletí odrážejí náš úspěch s inzerenty, přináší růst tržeb o 29 procent a lepší, než se očekávalo růst po většinu výrobků a zeměpisných oblastí. Dáváme tím najevo, Twitter je jedinečnou hodnotu nabídka pro inzerenty prostřednictvím inovativní reklamní formáty, lepší relevanci a pokračující zlepšení návratnosti investic."

Twitter je průměrný denní aktivní využití (DAU) za čtvrtletí se zvýšily o 9% rok-přes-rok, ve srovnání s 14% ve stejném čtvrtletí loňského roku. Twitter neposkytuje konkrétní čísla. Těšíme se, Twitter projektů upravená EBITDA v rozmezí 320 milionů dolarů na $340 milionů dolarů za čtvrté čtvrtletí.

V komentáři k výsledkům generální ŘEDITEL Jack Dorsey řekl: "Jsme dosažení smysluplného pokroku v našem úsilí, aby se na Twitteru zdravější a cenné každodenní služby."

Dorsey dále řekl: "Budeme dělat lepší práci, zjistit a odstranit spam a podezřelé účty v sign-up... v Tomto čtvrtletí je silné výsledky dokazují můžeme upřednostnit dlouhodobé zdraví Twitter zatímco roste počet lidí, kteří se účastní veřejné debaty."

Po letech ztrát, Twitter podařilo se houpat na zisku v posledních několika čtvrtletích, ale to se snažil zvýšit jeho uživatelské základny. K tomu více uživatelů, v poslední době, sociální sítě, média začala nabízet živé video služby.

I přes nabízející unikátní téměř v reálném čase informace, Twitter zaostává za svými vrstevníky, jako je Facebook a Instagram. Přesto analytici očekávají, Twitter získat 1.8% podíl na celosvětovém zobrazení reklamní příjmy v roce 2018.

Nicméně, trhy nevadilo menším propadu v počtu uživatelů krátký-messaging služby. Proto můžeme očekávat rally, aby i nadále v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový prolomil nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Na indikátoru stochastic stoupá z medvědí zóně. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie se pohybovat nahoru v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: