Air France-KLM 1q Ztrátu Rozšiřuje Na Rostoucí Náklady na Palivo

 

Air France-KLM SA (OTC: AFLYY), oznámil v pátek, že fiskální 2019 první čtvrtletí čistá ztráta zvýšil oproti stejnému období loňského roku, zrcadlení tlak na jednotku tržeb a nárůst nákladů na palivo, který více než vyrovnal pokles jednotkových nákladů. Zejména v prvním čtvrtletí prohloubil ztrátu přes nárůst cestujících. Akcie uzavřely páteční obchodní seanci na $10.81, dolů $0.56 nebo -4.90% z dříve blízko.

Paříž, Francie-založené letecké společnosti, oznámil fiskální rok 2019, první čtvrtletí tržby ve výši €5.99$, a to až o 3,1%, od €5,81 miliardy ve stejném období loňského roku. Za čtvrtletí končící 31. Března 2019, čistá ztráta z Francouzsko-nizozemské skupiny zvýšil na 320 milionů eur od €269 milionů v předchozím období.

Ztráta z běžné činnosti ve výši 303 milionů v posledních čtvrtletí, ve srovnání s ve výši 118 milionů eur v období minulého roku. Ztráty rozšířily především díky Air France strike. EBITDA za první čtvrtletí propadla o 31,7% na €424 milionů eur.

V reakci na výsledky, Benjamin Smith, generální ŘEDITEL Air France-KLM Group CEO řekl, "Jak se očekávalo, první čtvrtletí bylo náročné pro Evropské odvětví letecké dopravy, včetně Air France-KLM Group, jako významné odvětví růst kapacit v off-peak obchodní období led na jednotku tržeb tlak."

V poznámce pro klienty, Liberum analytici řekl: "Kompenzuje vyšší náklady na pohonné hmoty byly vždy pro nás bude výzva. I bez další tlak na jednotku tržeb z nadměrné kapacity výrobního odvětví růst."

Počet cestujících, kteří letěli s leteckou společností vzrostl o 3% na 22.67 milionů. Sítě příjmy se zvýšily o 1,7% na €5,18 miliard. Celkové osobní sítě výnosy se zvýšily o 1,8% y-o-y eur na 4,63 miliardy. Letecká společnost oznámila, zatížení faktor 86.3%, dolů o 0,4% na meziroční bázi.

Celkový náklad výnosy vzrostly o 0,7% na 547 milionů eur, zatímco náklad faktoru zatížení klesl o 0,5% na 59,1%.

K dispozici sedadla kilometrů (ASK) se tržby zvýšily o 3% na $75.59 miliard, vedl o Severní Atlantik, Jižní Ameriky a Asijské sítě. Nicméně, osobní jednotkové tržby za ZEPTEJTE klesl o 1,2% na €0.0617, tažen především Velikonoční posun a značný průmysl růst kapacit v zimě. Během čtvrtletí, jednotkové náklady poklesly o 0,4% na cenu paliva a konstantní měnové bázi, veden pokles spotřebitelských náhrad oproti období předchozího roku, který byl charakterizován Air France údery.

Kupředu, společnost uvedla, že by zavést strategie pro minimalizaci jednotkových nákladů ve fiskálním roce 2019. Letecké společnosti cílem pro jednotku snížení nákladů mezi -1% až 0% v konstantní měně a cena paliva základě. Kromě toho, společnost očekává, že jeho palivo účet za fiskální rok 2019 zvýšit v rozmezí od €650 milionů na 5,6 miliardy eur.

Slabé výsledky, se očekává, že držet akcie makléřského v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový prolomil pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Indikátor RSI překročil níže čtení 50. Jako výsledek, můžeme očekávat, že akcie zůstanou medvědí v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: