J&J Vrhá Na Zprávy O Kriminální Vyšetřování Ze Strany Ministerstva Spravedlnosti

 

Johnson & Johnson akcie (NYSE: JNJ) klesl $5.81 nebo 4.15% a uzavřel páteční obchodní seance na 134.30 následující zprávy, že AMERICKÉ Ministerstvo Spravedlnosti vede trestní vyšetřování, zda firma lže o potenciálních rizik vzniku rakoviny svých pudr značky. Vyšetřování začalo v době, kdy občanskoprávní žaloby tím, že mnoho pacientů s rakovinou vinu společnosti pudr, výrobky pro způsobení nemoci. Více než 14.000 případy byly podány proti FMCG gigant tvrdí, že pudr výrobky obsahují azbest, který je zavrženíhodný, že způsobuje rakovinu vaječníků (mezoteliom). Akciový posílil o 4% v roce 2019. JnJ je plánováno zveřejňovat své čtvrtletní výsledky 16.července.

Dle Bloomberg porota ve Washingtonu přezkoumává záznamy o tom, co New Jersey-založené firmy, zjistil, že o žádné karcinogenní látky v jejich zboží. J&J má jasně v reakci na tvrzení, že předpokladem nového rozvoje v předmětu je nesprávné. V únoru, J&J oznámeno obdržení předvolání.

Ohledně zprávy J&J mluvčí Jake Sargent odpověděl takto: "z toho vyplývá, že došlo k novému vývoji v této věci je rozhodně špatně. Jak jsme již dříve zveřejněny v našem února 2019 SEC podání, které jsme obdrželi obsílku od amerického Ministerstva Spravedlnosti. Jsme plně spolupracující s ministerstvem SPRAVEDLNOSTI vyšetřování."

Soudní spory týkající se existence karcinogeny v jeho mastek prášek vystaveny soukromé poznámky, které se datují k roku 1960. Poznámky, upozornění, že azbest našel v JnJ prášek byl významný zdravotní riziko a také představuje právní škodlivý.

Zejména, akcie propadla o téměř 17% v prosinci po zprávách, že JnJ manažeři byli vědomi kontaminaci již v roce 1970. JnJ, která vyrábí širokou škálu výrobků pro zdravotní péči, včetně Tylenol a Aveeno pleťové vody, je díval se na více než 13.000 soudních sporů souvisejících s jeho mastek prášek.

JnJ odmítl tvrzení, že jeho obličej prášek způsobuje rakovinu. Společnost tvrdí, že několik studií provedených regulátory po celém světě ukázaly, že jeho obličej prášek je azbest-zdarma a bezpečné použití.

V červnu, Kalifornie soudce schválil dekret, ve prospěch navrhovatele, který obviňoval pudr vyrábí JnJ a Colgate-Palmolive pro její rakovina. Rozsudek přišel jen dva týdny poté, JnJ byla zaměřena zaplatit $300 milionů v disciplinární škody na New York-založené ženy, která vinu její rakovinu na produkty společnosti.

Téměř tucet právních případů zjistili, že JnJ byla vědoma toho, že některé jejich produkty mají alespoň stopy azbestu, ale nechtěl odhalit zdravotní rizika pro spotřebitele. Soudci již udělil více než 5 miliard dolarů k těm, kteří odsuzují mastek prášek pro jejich rakoviny.

I když JnJ tvrdí, že je nevinný jako její produkty nepředstavují žádné zdravotní riziko, Bloomberg Intelligence odhaduje, že civilní osady spojeny do mastek produktů by mohla dosáhnout tak vysoko, jak $15 miliard.

Kromě občanskoprávních případů podaných spotřebiteli, četné JnJ investoři si stěžovali, že společnost má podváděl je, tvrdí, že ceny akcií byly falešně posílen, jak to záměrně vyhnout odhalení nebezpečí jeho pudru produkty. V poslední době, JnJ znovu jeho jmenovec dítě sortimentu loni v létě oživit společnosti, péče o dítě, rozdělení. Bohužel, 124-rok-starý kultovní značka ztratil kontakt se spotřebiteli, a to především současné generace, maminky, kteří se postupně snaží používat nové značky s přírodní a trendier obrazu.

Zprávy z vyšetřování amerického Ministerstva Spravedlnosti se očekává, že držet akcie slabá v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, akciový zavřel pod svým 50-ti denní klouzavý průměr. Kromě toho, stochastický oscilátor se začal klesat směrem k medvědí zóně. Další hlavní podpora existuje pouze na 135. Jako výsledek, můžeme očekávat, že cena akcií klesat v následujících dnech.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: