Rio Tinto k Poklesu o poklesu Cen Železné Rudy

Akcie Anglo-Australská těžební společnost Rio Tinto Plc (NYSE: RIO) hit 12-měsíční maximum $40.19 na 10. listopadu, což by také být pravděpodobné datum vypršení platnosti pro call opce obchodu navrhl na 11. října. Požádali jsme binární obchodník vyzvednout strike cena asi $36. Nyní, jak to může být zřejmé, akciový posílil o více než 10% nad naší cílovou cenou. Takže, v očekávání další obchodní příležitost, jsme studovali nejnovější vývoj relevantní pro společnost. Na základě údaje shromažďovány a prezentovány níže, předpovídáme krátkodobé korekci na akciovém.

Minulý týden, Rio Tinto oznámila, že ukončila Alan Davies – Výkonný ředitel pro Energetické a minerální látky, a Debra Valentine – ředitel pro právní a regulační záležitosti, v souvislosti s platbami až do výše $10,5 milionu provedeny konzultant pro sankce železné rudy těžební smlouvy v Guineji. Interní sonda do e-mailů, které se datuje k roku 2011 ukázal, že poradce byl blízko k vedoucí vládní úředníky, Guinea a částka byla věnována lobovat za těžební práva v Simandou regionu.

Sonda nebude mít vliv na společnosti finančně. Nicméně, sentiment by se obrátil medvědí v krátkodobém horizontu. To může být na paměti, že Rio Tinto vzal ze snížení hodnoty poplatek $1.12 miliard na začátku tohoto roku s ohledem na obtížnost v získávání potřebných finančních prostředků pro Simandou projektu.

Po rally na dvouleté maximum $79.80 deset dní zpět, cena železné rudy prudce propadla asi na 70 dolarů za tunu. Základy naznačují další pokles cen železné rudy. Tam jsou dvě hlavní příčiny vzestupu cen železné rudy. Prvním významným faktorem je restrukturalizace ocelárny v současné době provádí v Číně. V tomto ohledu, Čínské vládní politiky vyzývají, dovoz železné rudy než domácí zakázek. To vedlo k umělé poptávky a zvýšení cen. Druhým faktorem je menší narušení dodávek v Austrálii. Druhý faktor je již platné. Pokud nový narušení dodávek vzniknout, dodávky železné rudy by i nadále rostl rychlým tempem a přidat se k nadbytku, který se očekává, že bude trvat tak dlouho, jak deset let. Takže, s ohledem na tyto skutečnosti, očekáváme, že cena železné rudy stále klesat v blízké budoucnosti.

Historický cenový graf ukazuje večerní hvězda svíčka tvorby. To odráží základní slabost v populaci. Stochastický oscilátor má také začal klesat po nárazu vysoká 100. Můžeme tedy očekávat akciový podstoupit korekci cen v nadcházejících dnech.

Obchodník může koupit one touch opce těžit z akciového poklesu. Pro minimalizaci rizika v obchodní, realizační cena asi $35 by měla být vybrána. To by také být prospěšné pro obchodníka, pokud prodejní opce je platná do 15.prosince.

Nejnovější články: