AbbVie Chybí 4Q18 Odhady Na Slabé Humira Prodej

 

Farmaceutické společnosti AbbVie (NYSE: ABBV) vykázala nižší než očekávaný zisk a příjmy ve čtvrtém čtvrtletí roku 2018. Kromě toho, mezinárodní prodej senzační lék Humira hlášen pokles o 14,8% na meziroční bázi. Po slabé výsledky, akcie AbbVie odmítl 6.22%, aby uzavřel na $80.54. Cena akcií společnosti AbbVie klesla zhruba 7% od začátku roku 2019 a 19% v minulém roce. S&P 500 index, mezitím posílil o více než 5%.

 

Slabé Humira prodej nechat na holičkách, AbbVie

North Chicago, Illinois-založené AbbVie oznámila 4Q18 příjmy $8.31 miliard, což představuje nárůst z $7.74 $ ve stejném období v loňském roce, ale nižší, než analytici příjmů odhad $8.38$.

Za čtvrtletí, které skončilo 31. prosince, na drogy výrobce zveřejnil 4Q čistou ztrátu ve výši 1,83 miliard ve srovnání s čistým ziskem ve výši 52 milionů dolarů ve srovnatelném čtvrtletí loňského roku. Na jeden podíl základ, čistá ztráta za čtvrtletí byl $1.23 ve srovnání s čistým ziskem ve výši $0,03 akcii. Upravený zisk za čtvrtletí zvýšila na 1,90 dolaru na akcii, z $1.48 na akcii v období minulého roku. Přesto, hlášeny zisk byl nižší, než Wall Street je odhad výnosů z $1.94 na akcii za čtvrtletí.

Provozní ztráta za Q4 2018 byl ve výši 2,44 miliardy dolarů, ve srovnání s provozním ziskem ve výši $1,78 miliardy v období minulého roku.

Jak již bylo zmíněno dříve, přípravek Humira je vlajkový produkt společnosti AbbVie. To je předepsán pro léčbu revmatoidní artritidy, chronické ložiskové psoriázy, Crohnovy choroby, hidradenitis suppurativa, a ulcerózní kolitida. V roce 2018, Humira generovány zhruba $19.94 miliard dolarů v příjmech, a to o 7,4% na provozní bázi. Lék činil téměř 61% AbbVie celkových příjmů.

Během posledních čtvrtletí, přípravek Humira byl zaznamenán 9.1% nárůst tržeb v USA na $3.62 miliard. Na mezinárodním trhu, Humira tržby klesly v důsledku nárůstu konkurence z biologicky podobných přípravků, jako jsou Amgen (AMGN), Novartis (NVS) a Biogen (BIIB). AbbVie povoleno uvedení biosimilars (kopie) Humira v Evropě. Biosimilars jsou téměř identické kopie biologické léky.

Zejména, ne biosimilars bude k dispozici v USA až do roku 2023 dle aktuální dohody. Mezinárodní prodej Humira klesl na $1.30$. Celkově Humira generovány tržby ve výši 4,92 mld.€, což představuje malý nárůst o 1,4% na meziroční bázi. FactSet analytici očekávali tržby ve výši 5,02 miliardy pro přípravek Humira.

V komentáři k poklesu, AbbVie řekl: "na Mezinárodní úrovni, Humira tržby poklesly o 14,8% provozně vzhledem k přímé biologicky soutěže v některých mezinárodních trzích."

Jiné pozoruhodné drogy vyrábí společnost patří Imbruvica (rakovina), Mavyret a Viekira (jak pro virus hepatitidy C (HCV) léčba). Imbruvica je prodáván ve spolupráci s Johnson & Johnson (JnJ). AbbVie je další lék na leukémii, jménem Venclexta, generované prodeje o $124 milionů.

Během čtvrtého čtvrtletí, Imbruvica příjmy skočil 42% y-o-y k $1 miliarda. Stejně tak robustní prodej Mavyret povoleno HCV generovat tržby ve výši 862 milionů, více než dvojnásobek množství vyrobeného ve srovnatelném čtvrtletí roku 2017. V USA, lék zaznamenán nárůst o 92%, zatímco mezinárodní tržby vzrostly na 56,6%.

Společnost očekává, FY19 zisk mezi $8.65 a 8,75 dolarů za akcii. Na Zacks Konsensus Odhad je v současné době $8.68 na akcii na příjmy ve výši $33.51 miliard. Slabé 4Q18 výsledky se očekává, že držet akcie makléřského v krátkodobém horizontu.

Cena graf ukazuje, že populace je snaží kříž nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, Chaikin money flow ukazatele je v záporné oblasti. Jako výsledek, očekáváme, že akciový zůstane slabá v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: