Aussie jako Maloobchodní Prodej Poloviny v září

 

Australan klesl proti dolar po zveřejněných údajů Australského statistického Úřadu ukázaly prudký pokles maloobchodních tržeb v září, v čele poklesu spotřebitelských výdajů navzdory systematické snižování úrokových sazeb. Od vysoce 0.6920, pár USD/CAD klesl na minimum 0.6905 v posledních 24 hodinách.

Maloobchodní obrat se zvýšil o 0,2% m-o-m v září, ale až od 0,4% růst zaznamenaný v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali růst tržeb zůstat beze změny na 0,4%. Ostatní maloobchod vzrostl o 0,8% a kaváren, stánek s jídlem služby, restaurace a obrat vzrostl o 0,6%. Maloobchodního prodeje potravin vzrostly o 0,1%. Tyto nárůsty byly kompenzovány mírně pokles oblečení, osobní příslušenství, maloobchod, obuv a oddělení obchody. Ve třetím čtvrtletí, maloobchodní tržby poklesly o 0,1%, negace 0,1% nárůst v předchozím období.

Marcel Thieliant, ekonom Capital Economics, se domníval, že pokles v reálné maloobchodní tržby v Q3 2019, naznačuje, že růst spotřeby zůstal ponuré. Ekonom dále uvedl, že ve čtvrtém čtvrtletí výhled není přítomen růžový obraz, vzhledem k tomu, že převážná část daně náhrady byly již zaplacené.

JP Morgan ekonom Tom Kennedy připustil, že údaje předkládané dnes byl ne až do očekávání. Nicméně, Kennedy se změnit jeho názor, že jednorázové růst zisku spojené s fiskální a měnové politiky bude podpora skutečné výdaje do konce roku 2019. Ekonom se domnívá, že to povede k mírnému zrychlení výdajů.

Reserve Bank of Australia (RBA) snížila úrokové sazby třikrát v letošním roce. Převažující hotovosti sazba 0,75% je nejnižší v záznamu.

V dalších ekonomických zpráv, údajů zveřejněných ANZ je uvedeno, že reklamy týkající se pracovních míst poklesl o 1% m-o-m v říjnu, po zvýšení o 0,3% v září. Reklamy týkající se pracovních míst klesl o 11,4% na meziroční bázi.

Catherine Birch, senior ekonom ANZ, vyjádřil překvapení o odolnosti v práci růst. "ANZ Job Ads série byla ukázal na materiál zpomalení růstu zaměstnanosti na nějakou dobu, přesto byl růst zaměstnanosti je pozoruhodně odolný. Nečekáme, že to může držet mnohem déle."

Technicky vzato, AUD/USD pár vytvořila dvojitý vrchol na 0.6920. Měnový pár má také zlomený pod svůj 50-denní klouzavý průměr. Navíc oscilátor klouzavý průměr má negativní čtení. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru zůstane makléřského v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: