Turecká Centrální Banka Oznamuje 6 po sobě Jdoucích Sazeb

 

Dolar vzrostl vůči turecké liry poté, co Centrální Banka Turecka (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası nebo TCMB) snížily úrokové sazby po šesté po sobě jdoucí čas, směřující k oživení hospodářské aktivity a nutnost udržovat dezinflace cestu. Lira ztratila 0,3% na obchod v 6.0821 za dolar, což je úroveň, viděli loni v Květnu. Zejména, měna propadla o 28% v roce 2018, kdy měnové krize zničila finanční trhy a hospodářskou činnost.

TCMB Guvernér Murat Uysal, který vedl Výbor pro Měnovou Politiku, zdobené politiky sazba 10,75% se od 11.25%. Úrokovou sazbu je jeden-týdenní repo aukci hodnotit. Poslední řez byl nejmenší v pokračující uvolňování fáze. Minulý měsíc, banka snížila úrokové sazby o 75 bazických bodů.

Turecká centrální banka měla zdobené sazbu o 200 bazických bodů v předchozích politika zasedání v prosinci. Dříve, byla míra sekl o 250 bazických bodů v říjnu, 325 bazických bodů v září, a o 425 bazických bodů v červenci. Průzkum, který provedla agentura Anadolu předpovídali 25-75 bazických bodů snížení sazeb. Spolu s sazeb, centrální banka měla 12 schůzí výboru na tento rok. V roce 2019, centrální banka provedla osm výbor pro měnovou politiku (MPC) zasedání snížila úrokové sazby než 1200 bazických bodů v průběhu roku, z 24% na 12%.

Centrální vysvětlil důvod, proč za malé snížení sazeb: "s Ohledem na všechny faktory ovlivňující výhled inflace, Výbor rozhodl, aby se více změřená v míře politiky. V tomto bodě, současná orientace měnové politiky zůstává v souladu s předpokládaným dezinflace cestu."

Banka se domníval, že ekonomická aktivita se nadále zlepšuje. Uznal však, že investice a zaměstnanosti zůstávají slabé. "I přes známky oživení, investic a zaměstnanosti zůstávají slabé. Zatímco příznivé účinky zvýšení konkurenceschopnosti zvítězit, oslabení globální ekonomický výhled nálady zahraniční poptávky."

Pro rok 2020, banka očekává míra inflace o 8,2%, zatímco nejnovější hospodářský plán si klade za cíl 8,5%. Turecký Statistický úřad oznámil, že země je míra inflace, která bude 12.15% v lednu.

Tim Ash, vedoucí rozvíjejících se trzích stratég v BlueBay Asset Management v Londýně, se domnívá, že pokračující snížení sazeb cyklus ještě není zdaleka u konce. Ash řekl, "rychlost řezání cyklus je neúprosný a lira je prostě budu muset zvyknout a přizpůsobit se."

Jako nedílnou součást makroekonomické strategie, banka se snaží udržovat střední cestu v běžném účtu platební bilance, který se v poslední době vidět značný pokrok. Rostoucí ultra-nacionalismu, protekcionismu, vágní hospodářské politiky, a koronavirus (Covid-19) ohnisko v Číně jsou úzce sledují ústřední bance, aby posoudila potenciální dopad na příliv kapitálu, globálního obchodu, a ceny komodit.

V USA, dokument, vydaný ministerstvem Práce ukázaly, že výrobce se ceny zvýšily větší-než-očekávaný v lednu. Podle statistických organizace, index cen výrobců pro konečné poptávky vzrostly o 0,5% m-o-m v lednu, po zvýšení o 0,2% v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali cen producentů na hranu až o 0,1%. Zvýšení nákladů na zdravotní péči, ubytování a dalších služeb v důsledku zvýšení cen výrobců. To je největší nárůst od října roku 2018, poté, lemování až o 0,2% v prosinci.

Na y-o-y základ, PPI advanced 2,1%, což je nejprudší nárůst od Května, po zvýšení o 1,3% v prosinci. Ekonomové oslovení agenturou Reuters předpovídali PPI zvýšit o 1,6% y-o-y základ.

Jádro výrobce se ceny zvýšily o 1,7% v lednu, což odráží značný růst z 1,1% nárůst v předchozím měsíci.

Na základě data PPI, Michael Pearce, Senior AMERICKÝ Ekonom Capital Economics, se domníval, že tam je malá šance na úrokovou sazbu změnit v nadcházejících letech. Pearce řekl: "skok do Medicare nemocnice plateb se promítne do Fedu přednost PCE spotřebitelských cen měří, ale je třeba stále zůstávají výrazně pod 2% cíl, což znamená, že úrokové sazby zůstanou na nebo pod současnou úrovní pro mnoho let přijít."

Snížení úrokových sazeb se očekává, že udržet slabá lira vůči americkému dolaru v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, USD/TRY pár prolomil rezistenci na 6.070. Proto můžeme očekávat na měnovém páru zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: