Australský Spotřebitelské Důvěry Klesá Na Čtyři Roční Minimum

 

Australský dolar se podařilo obchodovat v úzkém pásmu vůči americkému dolaru včera navzdory uvolnění čtyři-rok nízké index spotřebitelské důvěry údaj o Westpac-Melbourne Institute. Oznámení o čerstvé sankce Washingtonu proti Čínské podniky, dva dny před zahájením obchodních jednání, učinil finanční trh nervózní, což vedlo k oslabení amerického dolaru. AUD/USD pár, s nimiž se obchoduje mezi 0.6747 a 0.6727 v posledních 24 hodinách.

Westpac-Melbourne Institute Index Spotřebitelské důvěry klesl na 92.80 v říjnu, od 98.20 v předchozím měsíci. Ohlášené číslo je nejnižší od července 2015. Obecně platí, že snížení úrokových sazeb zvyšuje spotřebitelské výdaje a také vytváří optimistický názor o osobní finance. Nicméně, to se zatím stalo v případě Austrálie.

Zpráva říká, že "Tento výsledek bude mít nějaký obavy, aby měnové orgány. Typicky, snížení úrokových sazeb posiluje důvěru zejména spotřebitelů, očekávání a hodnocení jejich vlastní finance."

Průzkum zpráva také uvádí, že ukazatel měřící posouzení stávajících rodinných financí se snížil o 4,9% na 80.2 a že pro budoucí rodinné finance klesl o 3,7% na pětileté minimum 93.30. Navzdory snížení sazeb, očekávání pro ekonomiku pro období do roku 2020 klesla o 6% na 87,1, zatímco pět-rok outlook klesla o 9,1% na 88,9.

Výdaje spotřebitelů se zhoršila také v říjnu. Stejně tak se čas na nákup velkých domácích položku sub-index klesl o 4,2% na 114,5.

Podle Bill Evans, hlavní ekonom Westpac, zhoršení americko-čínských obchodních vztahů přispěla také k poklesu spotřebitelské výdaje v říjnu.

Westpac-Melbourne Institute Index zpráva také prognózy dalšího snížení sazeb o 50 bazických bodů v únoru roku 2020, a ne v nadcházejících zasedání, které je naplánováno na 5. listopadu. Westpac předpokládá Představenstva ponechat referenční úrokovou sazbu beze změny na příštím zasedání. Westpac se domnívá, že i přes nečekaný pokles Indexu Deska bude držet na chvíli zjistit vliv předchozí tři sazeb, než se rozhodl lomítko sazby znovu. Westpac zprávě se uvádí, že "signály kolem, jak spotřebitelé hodnotí svoji vlastní finance jsou hodný podrobného posouzení před Palubě se vydává na jeho další tah."

Pokud na pracovní trh a globální ekonomické podmínky se zhoršují, Westpac očekává, že Reserve Bank of Australia snížila úrokové sazby o 50 bazických bodů v prosinci 2019.

Začátkem tohoto týdne, zpráva vydaná Národní Austrálie Banka uvádí, že obchodní podmínky index se zvýšil z +1 na +2 v září. Nicméně, index podnikatelské důvěry klesl z +1 na 0.

Alan Oster, Hlavní Ekonom NAB Skupiny, se domníval, že zpomalení v podnikatelském sektoru by brzy mohla mít dopad na investice a pracovní příležitosti: "výsledky zářijového průzkumu naznačují více stejné pro podnikatelský sektor. Podmínky se mírně zvýšil, a důvěra byla nepatrně nižší, ale oba zůstávají nižší, než je jejich dlouhodobý průměr – výrazně pod úrovní před rokem. To naznačuje, že aktivity v podnikatelském sektoru se zpomalil a my se obávají rizika, že se to šíří na obě investice a zaměstnanost úmysly."

Mezitím, v USA na černé listině, několik Čínských podniků, zakazuje jim z nákupu AMERICKÉ technologie. Oznámení, které přišlo jen dva dny před zásadní obchodní jednání, má přijít pod palbou několika think tanků.

Max Baucus, bývalý americký velvyslanec v Číně, vyjádřil zklamání nad černou listinu Čínských podniků těsně před restart obchodních jednání: "nechcete dělat tyto věci před zahájením jednání. To není dobrý tón, že je to taktické. Strategicky, všechny tyto akce — myslím, že — jsou příčinou Čínské se ptát: 'Co je NÁM skutečný motiv?'"

Slabé spotřebitelské důvěry a zvýšené obchodní napětí mezi USA a Čínou se očekává, že držet Aussie volatilní v nadcházejících dnech.

Technicky vzato, pár USD/CAD se obchoduje nad jeho 50-denní klouzavý průměr. Kromě toho, stochastický oscilátor je také roste směrem k býčí zóny. Proto můžeme očekávat, že měnový pár bude pohybovat v krátkodobém horizontu. Další rezistence se předpokládá v 0.6775 úrovně.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: