Nike Beats Q4 2017 Odhady, Inkousty Dohodu s Amazon

 
Populace obuv, oblečení a doplňky výrobce Nike Inc. (NYSE: NKE) hit tři měsíční maximum $59.71 na minulý pátek, poté, co společnost vykázala ohromný, že fiskální 2017 čtvrté čtvrtletí zisk, který překonal odhady analytiků. Q4 příjmů byl vyšší než odhady Wall Street. Navíc, jak je vysvětleno níže, tam jsou některé další vývoj, který se dal na akciovém ve vzestupné trajektorii.

Oregon-založené společnosti zaznamenaly nárůst o 5% ve čtvrtém čtvrtletí tržby $8.67$, z $8.24 $ ve stejném období fiskálního roku 2016. Podporovaný 4% snížení prodejních, správních A režijních nákladů a u 9% pokles efektivní sazby daně, majitel značky Jordan zaznamenal 19% nárůst ve 4. Čtvrtletí roku 2017 čistý zisk na $1,008 miliard nebo $0.60 na akcii z $846 milionů nebo $0.49 na akcii v roce kvartálu.

V průměru analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters očekávali Nike na příspěvek zisk ve výši $0.50 za akcii na příjmy ve výši $8,63 miliardy.

Nike uvedl, že mezinárodní geografických a přímý-k-spotřebitel podniky byly odpovědné za zvýšení příjmů. Zejména, společnost vykázala dvouciferný růst v Západní Evropě, Větší Čína a Rozvíjející se Trhy. Příjmy pro Converse vzrostl o 10% y-o-y $554 milionů.

Celkové prodejní, správní A režijní náklady se snížily na $2,67 miliard eur v posledních čtvrtletí. Během čtvrtého čtvrtletí roku 2017, hrubá marže stál na 44,1%, dolů o 180 bazických bodů z 45.9% vykázaných ve stejném období loňského roku. Nike objasnil, že pokles hrubé marže bylo způsobeno především negativní dopad měnových kurzů. Celková daňová sazba se snížila na 13,7% v 4Q17, z 21,2% v 4Q16, vzhledem k nižší daňové sazby pro příjmy mimo USA.

Hotovost a krátkodobé investice se na konci čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2017 činil 6,2 miliardy dolarů, a to až $722 milionů eur ve stejném období roku 2016.

Dva týdny před, Nike představila nové spotřebitele zaměřené strategie, označované jako Spotřebitel Přímý trestný Čin. Kromě toho, jako součást restrukturalizace, Nike uvedl, že to bude slash 2% (nebo 1400 pracovních míst) její zaměstnanec počítat. To se také rozhodla snížit počet stylů nabídl o 25%.

Minulý čtvrtek, společnost, která vlastní značky jako Air Max, Nike Namočit, Nike Skateboarding, Air Jordan, Air Force 1, oznámila, že uzavřela dohodu s Amazon prodávat boty, oděvy a doplňky přímo k druhé. Zejména, Nike má podobné ujednání s Alibaba T-mall a Zalando (Evropská e-commerce stránky). Tedy, s ohledem na působivé výsledky za čtvrté čtvrtletí a dohodu s Amazon, očekáváme, že akcie dále stoupat ještě na týden dopředu.

Technicky vzato, akciový má zlomené všechny významné úrovně odporu, když to se otevřelo s pozitivní mezeru na minulý pátek. Hromadění ukazatele je rostoucí, zatímco MACD indikátor učinil vzestupnou crossover nad nulovou úroveň. Indikátory odráží zvýšení hybnosti. Takže, uptrend je velmi možné.

Využít uptrend, těšíme se na možnost nákupu vysoké nebo vyšší možnost, za předpokladu, že se akcie obchoduje se v blízkosti 58 dolarů do akciového trhu. Kromě toho, datum ukončení platnosti, blízko do 12. července bude naše preferovaná volba.

Disclaimer: obchodování analýzy nabízené zde je naše stanovisko. Není k dispozici jako obchodní poradenství, pouze údaj o své obchodní plán. Nemůžeme zaručit úspěch a povzbuzujeme obchodníci začlenit silný money management strategie k omezení ztrát. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: