Švýcarský Frank Posiluje na Koronavirus Riziko-Off Režim

 

Euro, dolar pokračuje v poklesu vůči Švýcarskému franku po Německu Ifo institute oznámila nečekaný pokles v business sentiment index. Sestupný trend byl také pomáhal tím, že na trhu je přepnout na risk-off režimu vzhledem k rostoucím obavám ohledně šíření koronaviru po celém světě. Nedostatek rušení od Švýcarské Národní Banky po měně byl zařazen do "manipulace" watchlist také povoleno frank rally v nezmenšené míře vůči euru. Od vysoce 1.0716, EUR/CHF pár klesla na minimum 1.0675 v posledních 24 hodinách. Na měnovém páru se obchodování na tříleté minimum.

Německá podnikatelská nálada se zhoršila na počátku roku 2020, zrcadlení ponurý výhled pro nadcházející měsíce. Na index podnikatelského klimatu klesl na 95.90 v lednu, od 96.30 v prosinci, podle údajů z průzkumu zveřejněného Ifo Institutu. Ekonomové očekávali čtení stoupat k 97.0.

Německá ekonomika se začíná 2020 v hlídaném ducha, Prezident Ifo Clemens Fuest se domníval. Podobně, ekonom ING Carsten Brzeski uvedl, že index Ifo čtení je znepokojující varovat před velmi brzy optimismus. Dále uvedl, že ekonomika je v konečné fázi dna, aby se zabránilo přelévání výrobních slabost na trhu práce.

Minulý týden, MMF (Mezinárodní Měnový Fond) směrem dolů revidované Německo je výhled růstu pro tento rok, což ukazuje na slabost ve výrobním sektoru. Globální věřitel nyní předpokládá, že ekonomika vzroste o 1,1% v roce 2020 a 1,4% v příštím roce.

Podle Ifo průzkumu současných podmínek index mírně zvýšil na 99.1, z 98.7 v předchozím měsíci. Ekonomové očekávali čtení 99. Nicméně, index očekávání klesl na 92.90 v lednu, od 93.90 v předchozím měsíci. Vykazované údaje minul očekávání pro index vzroste na 94.50.

Podnikatelské smýšlení se výrazně zlepšila ve zpracovatelském sektoru. Aktuální odhad zlepšila na nejlepší úroveň od února roku 2017, a podniky byly méně negativní o nadcházejících měsíců.

Nicméně, sektor služeb viděla ukazatel výrazně klesat v lednu, a to především vzhledem k omezenému očekávání. V oblasti obchodu, obchodní sentiment zlepšil v lednu na celkové zlepšení v současné situaci a očekávání. Obchodní sentiment ve stavebnictví oslabené jako odhad o současném prostředí klesla na nejnižší úroveň od června roku 2018, a společnosti byly více cynický o nadcházející měsíce.

Zatímco slabá ekonomická data z Německa podpořila euro, dolar, prodej, vypuknutí koronavirus, který vznikl v Číně Wuhan city, vytvořil risk-off sentiment na trhu. Podle oficiální zprávy, nejméně 81 lidí ztratilo své životy tak daleko, a 2,744 byli nakaženi. Podobné případy byly zjištěny v Austrálii, Japonsku, Francii, Nepálu, Malajsii, Singapur, Tchaj-wan, Jižní Korea, Spojené Státy, Thajsko a Vietnam.

Podle Světové Zdravotnické Organizace (WHO), Coronaviry jsou velká rodina virů, které vyvolávají nemoci se liší od běžné chřipky s kritického onemocnění, jako jsou Závažné Akutní Respirační Syndrom (SARS) a na Blízkém Východě Respirační Syndrom (MERS). Nejnovější koronavirus je označován jako román koronavirus (2019-nCoV), sedmý způsobit onemocnění u lidí. Vypuknutí se očekává, že mají negativní dopad na globální ekonomiku. To vyvolalo na trhu najít kryt pod bezpečné útočiště aktiv, jako jsou frank.

Začátkem tohoto měsíce, ministerstvo Financí USA umístil Švýcarský frank pod měny watch list. Tento krok má odradit Švýcarská Národní Banka (SNB), aby se agresivní kroky, aby udržela frank slabý. S nedostatkem rušení od SNB, frank pokračuje v rally s malou opozice. Slabé ekonomické údaje z Německa, koronavirus ohniska, a kromě franku na měnu manipulátor seznamu se očekává, že udržet EUR/CHF pár makléřského v krátkodobém horizontu.

AMERICKÉ ministerstvo Financí vyzval Švýcarskou vládu snížit daně a více utrácet veřejné peníze za to přidáno zemi na seznamu těch, které obviňuje z manipulace měny. Švýcarský frank šťouchl až na téměř tříleté maximum vůči euru v úterý jako trhy očekávaný krok by omezit Švýcarská Národní Banka je chuť k jídlu pro agresivní akce, aby se pokusili držet své měny v budoucnu.

Technicky vzato, EUR/CHF pár klesá poté, co čelí odporu na 1.0750. Další hlavní podpora se předpokládá u 1.0635. Kromě toho, stochastický oscilátor je v medvědí oblasti. Proto očekáváme, že měnový pár dále klesat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: