Švýcarský Frank se Otočí Slabý i Přes Dobrá Data PPI

 

Švýcarský frank se otočil slabý včera uprostřed zvýšení rizikového apetitu, na trhu Forex. Měna stratégové se domnívají, že obchodníci byli ochotni přijmout riziko, protože očekávání Čína-USA obchodní dohodu v nadcházejících týdnech. Vnímané stabilizace Čínské ekonomiky a solidní start AMERICKÉ výsledkové sezóny investory povzbudily, aby se vyhýbat franc, bezpečné útočiště měny, a hledat lepší investiční příležitosti jinde. Dokonce i pozitivní domácí makroekonomické údaje neumožnily franc držet jeho území. V posledních 24 hodinách, USD/CHF měnový pár získal od 1.0010 na 1.0046.

Spolkový Statistický Úřad oznámil, že Index Cen výrobců vzrostly o 0,3% m-o-m v Březnu, bití očekávání analytiků o 0,2% nárůst. V únoru, PPI vzrostl o 0,2%. Ve zprávě je uvedeno, že "vyšší ceny ropných produktů" vedl růst PPI. Analytici očekávali stejné výši 0,2% tempo růstu jako v únoru.

V posledních Swiss economic outlook report, UBS Hlavní Ekonom Daniel Kalt, poskytla některé důležité informace týkající se Švýcarské Národní Banky (SNB), zvýšení úrokových sazeb prognóza a Švýcarský frank. Kalk předpokládá první SNB zvýšení sazeb až na počátku příštího roku, v tandemu s ECB. On také vyjádřil názor, že frank je stále nadhodnocený. Podle Kalt, pokud franc dále posiluje, mohlo by to poškodit Švýcarské ekonomiky.

V sobotu, Švýcarský Předseda Národní Banky Thomas Jordan uvedl, že není třeba pro každou změnu v měnové politice na čas, ale je zde prostor, aby se úrokové sazby hlouběji do záporných hodnot, pokud je to nutné.

Pokud jde o úrokové sazby, Jordan řekl: "Jsme vždy zdůraznit, že máme stále prostor pro nižší úrokové sazby dále a budeme mít také prostor pro použití rozvaze, pokud je to nutné, pro intervence na devizových trzích. Oba nástroje jsou zde k použití v závislosti na situaci."

Dříve tento měsíc, mezinárodní měnový fond předpověděl, že Švýcarsko je hospodářský růst se očekává pokles na 1,1% v letošním roce, než se mírně zotavuje v roce 2020. Švýcarská Národní Banka (SNB), pokračuje následovat ultra-uvolněné měnové politiky, s referenční sazby v současné době na -0.75%. Tak, centrální banka bude účtovat určité množství pro držení přesahuje určitou prahovou úroveň. SNB používá jako nástroj k boji proti růstu Švýcarského franku a vyhnout se cenové volatility do značné míry.

SNB i nadále zasahovat na Devizovém trhu, aby se zabránilo franc, který hit je téměř dva-rok vysoká úroveň vůči euru v poslední době, zvýšení protivětru pro exportně orientované ekonomiky. Švýcarský frank ztratil některé z jeho země v poslední době. Nicméně, Jordan se domnívá, že frank je "stále vysoce ceněn."

Na Čínských obchodních údajů zveřejněných v pátek uvedla, že vývoz prudce vzrostl a nové bankovní úvěry vzrostly více, než se očekávalo v Březnu.

I když zboží dovoz klesl, ekonomická data jako celek se, že investoři věří, že Čínská ekonomika dna v návaznosti na rozsah měnové stimulace v nedávné době oznámila. Minulý týden americký akciový trh rally založené na robustní prvním čtvrtletí zisk z JP Morgan a Walt Disney je 11.5% nárůst na novinky týkající se streamování služby se obrátil sentiment na býčí.

S&P 500 index hit jeho šesti-měsíční vrchol a nedaleko je stále vysoká zaznamenán v září 2018. Celkově pozitivní nálada přinesl zpátky riziko na sentiment na trhu. US-Čína obchodní dohoda předpokládá, zmírnit obavy investorů a oslabila Švýcarský frank.

Skutečnosti uvedené výše naznačují, že USD/CHF dvojice bude i nadále optimistický v krátkodobém horizontu.

Technicky je měnový pár se pohybuje ve vzestupném kanálu, jak je znázorněno na obrázku níže. Oscilátoru z klouzavý průměr je také v pozitivní oblasti. Jako výsledek, můžeme očekávat, že se na USD/CHF pár zůstat optimistický v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: