Yen Posiluje Na Silné Údaje o HDP

 

Japonský jen získal půdu proti dolar včera po Japonské Úřad Vlády oznámil, ohromně pozitivní růst HDP se v prvním čtvrtletí, překonal odhady analytiků. Zvýšená US-China trade napětí ještě zvýšila poptávka po bezpečné útočiště aktiva, jako je japonský jen. Od vysoce 110.32, páru USD/JPY zaznamenal minimum 109.80 v posledních 24 hodinách.

Japonský Úřad Vlády včera oznámila, že ekonomika rozšířila o sezónním očištění o 0,5% q-o-q v 1Q19. Předběžné zprávy snadno překonala očekávání analytiků očekávání o 0,1% kontrakce. V předchozím čtvrtletí, ekonomika zaznamenala revidován směrem dolů o 0,4% růstu (původně hlášen jako 0, 5%).

Na roční bázi, ekonomika rozšířila o 2,1%, bití odhad analytiků o 0,2% kontrakce. V předchozím čtvrtletí se ekonomika rozšířila o 1,6% (sestupně revidován z 1,9%). Nominální HDP vzrostl o 0,8% q-o-q, v porovnání s 0,5% v 4Q18. Uvedená čísla překonala očekávání analytiků po 0,1% růstu.

Brzy poté, co údaje o HDP byla zveřejněna, Ekonomické Revitalizace Ministr Toshimitsu Motegi novinářům řekl, že "neexistuje žádná změna v myšlenku zvýšení hodnoty (spotřeby), v říjnu až 10%, z 8%."

Marcel Thieliant, Japonsko senior ekonom Capital Economics, se domníval, že solidní údaje o HDP ukazuje, že Japonský Premiér Shinzō Abe se bude pohybovat vpřed s daňových sazeb plánu.

Pokud jde o pravděpodobnost zvýšení daní, Masamichi Adachi v JPMorgan Securities Japan, souhlasil. "Nyní vidíme, nižší pravděpodobnost, že odložení plánovaného zvýšení v říjnu na méně než 30%, z 30-40% jsme si mysleli, že před vydáním údaje o HDP."

Mezitím, South China Morning Post hlásil, že Peking je "žádný spěch" pokračovat v obchodních jednáních s USA. Analytici v Číně řekl, že svět je druhá největší ekonomika je připravena ukončit další jednání, pokud Předseda Donald Trump nadále zůstávají ve svých požadavcích nereálný.

Jia Qingguo, profesor na Peking University mezinárodní vztahy, řekl: "pat měl poslední chvíli, protože NÁS odmítl, aby se i sebemenší kompromis – do bodu, že to je poněkud nesmyslné."

Obchodní válka zesílila minulý týden poté, co Čína oznámila, že odvetná cla na $60 miliard stojí za to, ABYCHOM produkty v reakci na Trump je rozhodnutí o zvýšení tarifů na 200 miliard dolarů za Čínské zboží. Vztah byl dále napjaté, když americká armáda odhalila plachtění jednoho z jeho válečné lodě poblíž sporných jihočínském Moři na bázi Scarborough Shoal ovládané Číně. O NÁS podmínky plavby jako jeden z řady "svoboda plavby operace" k podráždění Pekingu.

Přidání Huawei na černou listinu tím, že Trump správy aktivován závažné omezení, na NÁS firmy podnikající s Čínskou společností. Google, dceřinou společností Alphabet Inc., přerušeno podnikání s Huawei. Suspenze se připraví Huawei získat přístup k softwaru, hardwaru a dalších technických služeb, kromě těch, k dispozici na open source licenční bázi.

V jeho redakční sloupek, China Daily kritizuje poslední AMERICKÉ akce s ostře formulovaná zpráva: "zdá se, jako by USA bere za samozřejmost, že má absolutní říct, že přes všechno, co v jejích vztazích se zbytkem světa, který má všechno, co USA jídla bez ohledu na to, jak svévolné a despotické, že je."

Silné údaje o HDP a poptávka po bezpečné útočiště aktiv se očekává, že držet jenu vzestupnou proti dolar v krátkodobém horizontu.

Technicky, páru USD/JPY je dělat double top na 110.25. Kromě toho, indikátor hybnost je negativní divergence s cenou. Jako výsledek, můžeme očekávat na měnovém páru klesat v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: