Mexiko a USA, Oslovit Nové Obchodní Dohody, Kanada Na Zaměření

 

Prezident Trump v pondělí oznámil, že Mexiko a USA dosáhly dohody o obchodu, dočasně odstraní tlak na Mexické Peso, který měl hit minimum 20.96 proti dolar v červnu. Následující zprávy, peso shromáždil proti dolar na úroveň 18.45, než se stabilizuje v 19.50 úrovně. Dohoda se obrátil na americký dolar dočasně slabý jako trh nyní očekává, že podobné dohody s Kanadou. Jako obchodní nejistoty klesla, auto akcie prudce vzrostly, zatímco S&P 500 a Nasdaq shromáždil rekordní maxima.

 

USA a Mexikem obchodní dohodu

Jednání mezi USA, Mexiko, a Kanada se táhne už více než jeden rok, což vyvolává obavy z nepříznivého dopadu na 1 bilion dolarů roční obchod mezi těmito národy. Během posledních měsíců USA vyjednavači na vedlejší kolej Kanadě a provádí jednání výhradně s Mexikem. Minulý víkend se vyjednavačům podařilo dosáhnout dohody na přetrvávající problémy, které byly spojeny především automobilový průmysl.

Významné změny, které by měly být provedeny v teto smlouvy jsou následující:

  1. Alespoň 75% dílů použitých v každé North American vozidla by měla pocházet ze země NAFTA s cílem získat preferenční (duty-free) léčba, která se bude zvyšovat ze stávající úrovně o 62,5%.
  2. Obě země souhlasily s podmínkou, že 40% až 45% z každého vozidla by měly být vyráběny v továrně, která platí minimum ve výši $16 za hodinu. USA považuje tento stav za absolutní nutnost, aby se zabránilo další přesouvání pracovních míst do Mexika.
  3. Ustanovení o skončení platnosti, které by se vyvolat jednání o dohodě každých 16 let byla zavedena. Na NÁS bylo náročné, 5-leté ustanovení o skončení platnosti dříve, a to finální rozhodnutí se tak odráží změkčení stát u NÁS.
  4. Pravidla zadávání veřejných zakázek a řešení sporů zůstává nejasný.

Trump chce dokončit reorganizovanou NAFTA dohodu do konce tohoto týdne a nastavit až 90-ti denní výpovědní lhůta s Kongresem. Politické sázky jsou vysoké, pro vedoucí všech zúčastněných zemí v NAFTA jednání. V USA, mid-term volby jsou naplánovány na listopad, a Trump se chce ujistit, že voliči mají pocit, že americká vláda podniká kroky na ochranu národních zájmů.

Po dohodě, Prezident Trump napsal: "velká věc vypadá dobře s Mexikem!"

Na druhou stranu, mexický Prezident Enrique Pena Nieto, chce, aby dokončily dohodu před odchodem z úřadu v listopadu, a rovněž Kanadský Premiér chce čelit. října 2019 národní volby se znovu sjednána dohodou na místě. S Mexickou smlouva dokončena, důraz nyní přesouvá do Kanady, a Chrystia Freelandová, Kanadský Ministr Zahraničních věcí, odešel do Washingtonu včera k zahájení jednání s americkými vyjednavači.

Jako nejistota značně vybledlé, trh se otočil jásavý, tlačí jak peso a Kanadský dolar na vyšší oběžnou dráhu. Rally může být krátký-žil, nicméně, jak jednat přísně omezuje další investice v Mexiku auto-sektor a v Kanadě případě problémů jsou navíc složité. Trump chce Kanadský trh otevřít pro NÁS mléčné výrobky, a pokud ne, USA mají v úmyslu, aby dovozní cla na vozidla vyrobená v Kanadských továrnách.

Trump řekl, "myslím, že s Kanadou, upřímně řečeno, nejjednodušší, co můžeme udělat, je tarif jejich přijíždějící auta. Je to obrovské množství peněz, a to je velmi jednoduché vyjednávání. To by mohlo skončit v jeden den a my se v hodně peněz následující den."

Trump chce také rozdělit třístranné dohody NAFTA na dvě bilaterální smlouvy, jednu s Mexikem a druhý s Kanadou. Kromě toho, Trump navrhl, jak se zbavit NAFTA jméno, i když Mexiko a Kanada raději žádné změny základního rámce. Jako výsledek očekáváme, že rally proti dolar chcete-li být krátký-žil.

Technicky vzato, USDMXN je na dlouhodobý růstový trend, jak je uvedeno v historickém grafu níže. Měnový pár se pohybuje podél vzestupného kanálu, se silnou podporou v 18.40 úrovní a my, proto lze očekávat, že býčí zvrat USDMXN dvojice brzy.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: