Hong Kong Odhaluje HK$120bln Stojí za Stimulační Program

Americký dolar vzrostl vůči Hong Kong dolar včera po vysoce autonomní oblasti pod přímou kontrolou Pekingu představila HK$120 miliard dolarů stimulační opatření restartovat ekonomiku, která propadla do recese ve čtvrtém čtvrtletí, a to především kvůli politickým nepokojům. V posledních 24 hodinách, USD/HKD dvojice vzrostl z nízkých 7.7888 na vysoké 7.79342.

Hong Kong Zvláštní Administrativní Oblast vykázala historicky nejvyšší schodek rozpočtu na nadcházející fiskální rok, hospodářský výhled je ponurý, protože koronavirus ohniska. Zejména, přitom 2020-21 rozpočtu řeči, Ministr Financí Paul Chan uvedl, že deficit státního rozpočtu pro příští finanční rok zvýší na HK$139.10 miliard, což představuje 4,8% z provincie HDP. Chan dále řekl, že hrubý nesoulad mezi příjmy a výdaji za následek deficit.

Pro 2019-20, vláda provozuje fiskální deficit HK$37.80 miliard, první pro provincii v posledních 15 letech. Obrázek představuje zhruba 1,3% hrubého domácího produktu. Chan ukázal, že čtyři cykly stimulační opatření stálo HK$30 miliard, kromě HK$30 miliard Anti-epidemie Fond zřízený v souvislosti s nejnovější koronavirus, epidemie, byli zodpovědní za obrovský deficit v 2019-20.

Chan válí řadu daňových úlev a osvobození kroky, aby dobýt převažující obtížné situaci. Vláda představila zvýhodněné dotované úvěr pro malé a střední Podniky a sekl daň z příjmů. Zvýšit domácí spotřebu, Chan také oznámila HK$10,000 (~$1,284) peněžní ocenění stálých obyvatel Hong Kong, ve věku více než 18yrs. Téměř 7 milionů lidí se očekává, že obdrží peněžní odměnu.

Správa Výkonný Carrie Lam uvítala peněžní odměnu. Lam řekl, "V těchto bezprecedentní časy, jsem si jistý, že 2020-21 návrhy rozpočtu bude poskytovat efektivní a cílené podpory na pomoc Hong Kong společenství odolávat současné problémy a zaměřit se na lepší zítra."

Ekonomika klesla o 1,2% ve fiskálním roce 2019. To byl první roční pokles od finanční krize roku 2009. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019, ekonomika klesla o 2,9% na meziroční bázi. V předchozích třech měsících, ekonomika se snížil o 2,8% y-o-y. Dva po sobě jdoucích čtvrtletích recese znamená, že ekonomika vstoupila do technické recese. Pokles o 25% ve vývozu a 16,2% a pokles tvorby hrubého fixního kapitálu byly primárně odpovědný za čtvrtletní hospodářský pokles.

Včetně dopadu stimulu, Chan předpokládá hospodářský růst o 1,5% na 0,5% v reálném vyjádření v roce 2020. Podle Chan, HDP poroste v průměru o 2,8% ročně v reálných hodnotách od roku 2021 do roku 2024. Celkové inflace a jádrové inflace se předpokládá, že se změkčit 1,7% a 2,5%, v tomto pořadí, v letošním roce.

Peněžní stimul a slabý ekonomický výhled se očekává, že držet Hong Kong dolar medvědí v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: