Ruský Rubl Posiluje na americkém Trhu Slabost

 

Směnný kurz ruské měny dosáhl v tomto roce nejnižší úroveň proti dolaru a eura na září 10, posuvné 70.6 rublů za dolar a 81.568 na euro poprvé od roku 2016. Od té doby, rubl posílil k 65.10 vůči dolaru a 74.10 vůči euru. Na konci září, Rusko makroekonomická prognóza oddělení režisér, Polina Badasen, řekl, že země je Hospodářský Rozvoj, Ministerstvo očekává, že národní měna posílila mírně do konce tohoto roku. Americký trh volatilita, Itálie-EU standoff, ropy rally, a několik dalších faktorů, se obrátil rublu vzestupnou vůči měnám ostatních vyspělých zemí.

 

Rusko – sankce a ropy rally

Klíčovým faktorem pro rubl-to je nadprůměrný výkon byl rostoucí ceny ropy. Ropa Brent je o téměř 14%, v letošním roce, k obchodu na asi 76 dolarů za barel v době psaní tohoto článku (říjen 25). Cena předpokládá se, jít nahoru, další v nadcházejících měsících. Ve své poslední měsíční předpověď, JPMorgan komodity analytici vzestupně revidován jejich Brent cílovou cenu pro theQ4 roce 2018 na $90 za barel. V současné době úrovně, JPMorgan najde kč jako podhodnocené, což znamená, že měna mohla posílit v nadcházejících čtvrtletích. JPMorgan analytici vzestupně revidován jejich šestiměsíční cíle o 3% na základě krátkodobého stresu, zmírňování a základních faktorů.

Při vydávání upgrade JPMorgan globální FX strategie, tým řekl: "Ocenění zůstávají oporou proti příznivý olej na pozadí. V naší preferované metodiky vzít v úvahu rozpočet pravidlo, naše Pivo FV model se opírá o vážený průměr mezi aktuální cenu ropy (1/3 hmotnosti) a rozpočtu cena ropy (2/3 hmotnosti; Brent na $42.8 za barel). Taková úprava modelu listy TŘÍT v současné době 8.3% levné na reálnou hodnotu. "Nicméně, s Centrální Bankou Ruska o prodloužení pauzy v jeho FX akumulace rezerv program až do konce roku, ceny ropy by mohly mít výraznější dopad na RUB v souladu s historickými bety. Spoléhat se na aktuální ceny ropy v naší reálné hodnoty model by ukázat RUB jako výrazně podhodnocené, a to o 15,6%."

Ruskou měnu byl také podpořen místní platby daně za říjen, který se stal v pondělí. Ke splnění těchto povinností, exportně zaměřené společnosti obecně vyměňovat své příjmy v cizí měně na kč. Podle průzkumu Reuters, daňové platby mohou zasáhnout 2,2 bilionu rublů ($33.49 miliard) tento měsíc.

Pokud jde o výhled na rubl, Vasilij Karpunin z BCS makléřské řekl: "s ohledem na ranní oživení cen ropy a relativní stabilitu měny rozvíjejících se trhů, lze předpokládat, že rubl může i nadále posilovat."

Kit Juckes, makro stratég Société Générale, je toho názoru, že existuje několik pozitivních ovladače, které by mohly pomoci rublu pohybovat "proti převládající příliv."

Kit Juckes řekl dále: "přebytek běžného účtu a nezávislé centrální banky jsou dva velké klíšťata. To je asi ta hlavní JE měna tam, kde je touha, aby se to splní."

Důležitou oblast pro sledování je akce centrální banky v příštích měsících. Minulý měsíc, centrální banka zvýšila referenční úrokové sazby o 0,25% 7.50%. Oslovených Reuters uvedl, že ruská centrální banka by mohla držet svou klíčovou sazbu na 7.50% procent v pátek jako rubl posiluje, ale další NÁS sankce by mohly nutit ruskou centrální banku ke zvýšení referenční sazby v blízké budoucnosti, Reuters průzkum ukázal v pondělí.

Ohledně zvyšování sazeb, Alexej Pogorelov, hlavní ekonom pro Rusko a SNS v Credit Suisse, řekl, že banka bude držet sazby beze změny "jako bilance rizik mezi inflací a ekonomickým růstem není posun masivně v každém směru od předchozí rychlost-nastavení setkání."

Ohledně úrokového diferenciálu mezi Ruskem a USA, Ed Al Hussainy, senior sazby a měny analytik Columbia Threadneedle Investments, řekl: "To by pomohlo podpořit rubl tím, že investoři další kompenzace pro geopolitická rizika ohrožující sankce. Problém pro rubl a další měny rozvíjejících se trhů – je, že Federální Rezervní systém USA je také zvýšení sazby, a tím tak více agresivně. Takže otázka zní: jak rychle se bude rozdíl mezi NÁMI a ruské úrokové sazby zmenšit, a to bude dost na podporu rublu?"

V průběhu posledních tří měsíců, ruský rubl, lépe, než mnoho rozvíjejících se tržních měn, podporovaný rostoucí ceny ropy a uvolněná centrální banky. Nicméně, rubl by mohl utrpět, pokud NÁM oznamuje, čerstvé sankce proti Rusku. Další kolo sankcí znamená, že NÁS zastaví dovoz ruské ropy a zakázat mezinárodní bankovní půjčky, do země. To by mohla být oznámena již příští měsíc.

Pokud jde o potenciální dopad nová vlna sankcí na Rusko, Al Hussainy říká: "hrozba sankcí i nadále být trochu divoká karta. Další sankce jsou pravděpodobné, že bude uložena u NÁS v listopadu. Pokud by měly zahrnovat limity na nákup ruského státního dluhu, pak jsou všechny sázky budou zrušeny, protože by to způsobit, že se zahraniční investoři uprchnout z rubl."

Tak dlouho, jak olej zůstává býčí a žádné nové sankce jsou vyhlášeny, podstatnější je, že rubl se očekává, že zůstane silná.

Technicky, dolar dosahuje nových minim vůči rublu v denním grafu. Indikátor MACD je v záporných hodnotách. Jako výsledek, můžeme očekávat páru USDRUB přesunout dolů v krátkodobém horizontu.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: