Měnové Války: Yuan VS americký Dolar

 
Trhy byli ohromeni zjistit, že Čínská dovoleno "jednorázové znehodnocení" yuan přes noc, a které způsobily debakl ve finanční systém. Takzvaný "one-time" opakoval v další Asijské seance a jsme tady, uprostřed týdne, s yuan dále klesá vůči americkému dolaru a obchodníci zmatená o tom, co se děje.

Odpověď je docela rovně vpřed, protože to je reakce Číňané v tzv. "měnové války". Válka, která začala v okamžiku, kdy Fed představila svůj programu kvantitativního uvolňování lety, a jeden celý svět následoval.

Slabší měna je nezbytné, aby národ znovu dosáhnout konkurenceschopnosti s ostatními zeměmi vyvážejícími a udržet obchodní bilance na trati. Tam byly žádné skutečné problémy, až v poslední době, kdy Čínské údaje ukázaly, že ekonomika není připravuje tak silný.

Byla to dobře známá věc, že Čínský Juan podhodnocen, ale to bylo v pořádku pro Čínu, aby udržet výrobní šílenství. To byl nucen, aby se měna pohybuje v 1% šířka pásma. Nyní, že výroba a ekonomika začíná vykazovat známky slabosti, místo toho, pohybující se směrem služba na základě jednoho, Čína se rozhodla nechat to jak to je, a to může pracovat pouze s nižší měně.

Pohyb poslal americkému dolaru vyšší plošně, ale největší dopad na akciové trhy. Na jedné měny, která utrpěla nejvíce, byl Australský Dolar, jak to bylo zasáhnout proti americkému dolaru, ale i proti CAD a NZD. Důvodem pro to, že je, protože Austrálie je čistým vývozcem do Číny, a Yuan je pohyb má hluboké dopady na obchodní bilanci mezi těmito dvěma zeměmi.

To, co je skutečně důležité, je, že to je full-foukané kick-in-the-face pro Federální Rezervní systém Spojených Států. To je proto, že to je krok na výzvu zvýšení sazeb v USA se uvažuje o tak dlouhou dobu.

Představte si, že Yuan prudce klesá vůči americkému dolaru, a to, co by se stalo, kdyby Fed pak vlastně zvyšuje rychlost. To bude dvojitý zásah pro Juanů, a Čína by získat dva-krát na odpisy hry.

All-in-all, to je opět důkaz, že obchodování na FX trzích je náročné, a to, co se zdá být jednoduchý pohyb, jako je Fed sazeb, může dopadat být pohyb, který ohrožuje úlohu amerického dolaru jako světové rezervní měny.

Nejnovější články: