Frank Dolů Na Pokles Švýcarských KOF Ekonomický Barometr

 

Švýcarský frank začal klesat vůči většině svých hlavních soupeřů včera. Pokles byl způsoben především slabou domácí makroekonomická data, která signalizuje zpomalení růstu. Globální obchodní napětí, konkrétně mezi USA a Čínou, a celková slabost patrné v EU jsou zanechává stopy na exportu závislé země. Nejistota na světovém trhu vzrostla poptávka po bezpečné útočiště měny, jako je japonský jen. Od vysoce 110.01, CHF/JPY páru zaznamenal minimum CHF/JPY 109.48.

 

Strmý pád viděl v předních ekonomických ukazatelů Švýcarska

Podle KOF Swiss Economic Institute, KOF Ekonomický Barometr, předstihový ukazatel Švýcarska ekonomika klesla na 95 bodů v lednu, od 96.4 bodů (revidováno z 96.3) předchozí měsíc. Ekonomové očekávali skóre 97.2. Zejména, index klesl již čtvrtý měsíc po sobě, odpor při očekávání mírného zlepšení. Kromě toho, nejnovější index čtení je 5 bodů pod dlouhodobým průměrem.

Prohlášení doprovázející výsledek je uveden níže: "klesající tendence, které se objevily na konci loňského roku, pokračuje. Tento obnovený pokles je zvláště připadající na negativní vývoj v odvětví zpracovatelského průmyslu a odvětví služeb. Kromě toho, vývozní možnosti přes cloud. Na druhou stranu, indikátory pro hotel a catering sektoru, bankovnictví a pojišťovnictví, stejně jako stavebnictví vyslat pozitivní signály."

Na KOF prohlášení potvrzuje zpomalení růstu Švýcarské ekonomiky. Nicméně, KOF poukázal na to, že ukazatele pro hotel a catering sektor, pojišťovnictví a bankovnictví i nadále posílat pozitivní signály.

V dalších novinek, údajů zveřejněných Švýcarskou Celní a Správy vyplývá, že Švýcarský obchodní přebytek prudce snížil na CHF 1,79 miliardy v prosinci, od CHF 3 miliardy eur v listopadu. To byl nejmenší přebytek od září 2018. Chemikálie a drogy do značné míry přispěl k zisku. Vývoz se zvýšil o nominální 5,7% na 233.1 miliardy Švýcarských franků (235 miliard dolarů). Dovoz vyskočil na 200 miliard franků, zejména v důsledku zvýšení dovozu zlata (CHF 16 miliard eur) pro tavení. Většina zlata byla poslána do spojených arabských emirátů po tavení a rafinace. Roční obchodní přebytek se snížil na 31,3 miliardy franků.

Skutečnosti uvedené výše naznačují, že CHF/JPY páru zůstane makléřského v krátkodobém horizontu.

Technicky vzato, CHF/JPY pár prolomil support na 111.78. Kromě toho, indikátor RSI má také čtení pod 50. Jako výsledek, můžeme očekávat, CHF/JPY pár zůstat v sestupný trend, jako nyní.

Disclaimer: Jakékoli finanční obchodování analýzy nabízené zde je náš názor, a není zamýšlen jako doporučení nebo směr pro investory. Nemůžeme zaručit úspěch všech obchodů, které v důsledku tohoto článku, a my povzbudit obchodníky k začlenění silné money management strategie k omezení ztrát při vstupu do trhů. Použijte, prosím, tento článek jako součást vaší vlastní výzkum, než formulování strategie před obchodování.

Nejnovější články: