Yen Oslabuje jako Fondy Odpočinout Dlouhé Pozice

 
Kdykoli tam je nejistota v globální ekonomice, investoři se hrnou do bezpečné útočiště aktiv, jako jsou Švýcarský Frank, japonský jen, zlato. Nicméně, Švýcarský Frank byl na klesající poznámka vůči Jenu za posledních šest měsíců. Důvodem je to, že referenční úrokové sazby ve Švýcarsku je mnohem hlubší negativní území (-0.75%) než v Japonsku (-0.10). Navíc, Švýcarská Národní Banka je připravena intervenovat na trhu udržet Švýcarský Frank slabší. Nicméně, Bank of Japan dosud provedené pokusy o oslabení Jenu, a to buď prostřednictvím verbální intervence nebo jízdou úrokové sazby do záporných hodnot. Navíc, Japonská ekonomika, být součástí skupiny G7, je daleko větší, než Švýcarské ekonomiky. Tedy otázky, které ovlivňují NÁS okamžitě posílení Jenu. Nicméně, vítězství Trumpa v Prezidentských volbách v USA, jak je uvedeno níže, má mírně změnila rovnice mezi Švýcarskému Franku a Japonskému Jenu.

Na konci NÁM voleb odstranil značné množství volatility z globální finanční trhy. Kromě toho, Trump vítězství řeč je také očekává, že k uklidnění na trhu. Můžeme tedy očekávat další snižování dlouhé pozice v Japonském Jenu. Americkou CFTC (Commodity Futures and Trading Commission) data, od poloviny října, naznačují, že spekulativní fondy, které zahrnují zajišťovacích fondů a vysokým objemem obchodníci, snížily své dlouhé pozice v jen tím, jak hodně jak $5 miliard dolarů. Dlouhé pozice na japonský jen klesla na nejnižší úroveň od Jan 5.

Přebytek běžného účtu ve Švýcarsku bylo asi 17,3 miliardy CHF ($17.52 miliard) na konci druhého čtvrtletí roku 2016 a zhruba stejný jako v Japonsku. Nicméně, schodek rozpočtu ve Švýcarsku je 0%, ve srovnání s 6% v Japonsku. To je jeden z důvodů, pro Švýcarský Frank zůstane silný ani v normálních dobách, na rozdíl od Jenů, což oslabuje, když investoři setřást obavy o globální ekonomiku. Proto, vzhledem k současné situaci, očekáváme růstový trend v CHFJPY pár v blízké budoucnosti.

Technicky, po testování stanovena úroveň podpory na 103.20, CHFJPY je rostoucí. Denní graf ukazuje, že po téměř rok, stochastický oscilátor je z medvědí zóně. Můžeme tedy předvídat CHFJPY pár na pochod směrem nahoru v nadcházejících týdnech.

Takže, Forex obchodník může trvat dlouhou pozici v CHFJPY pár poblíž současné úrovně 107.80. K omezení ztrát, příkaz stop loss může být umístěn níže 106. Dlouhé pozice může být zředěn v o 109.50.

Binární obchodník může koupit jeden dotek volání možnost získat od předpokládaného trendu měnového páru. Maximální strike úrovni, které obchodník může vybrat pro call opce je 109.20. Konečně, umožnit dostatek času pro směnný kurz, zvýšit na požadovanou úroveň, obchodník by měl zajistit, že smlouva zůstává v platnosti po dobu nejméně čtyř týdnů od doby investice.

Nejnovější články: